Skocz do zawartości

[E39] Touring problem z klapą


kifiu

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem już cały internet i nic. Mam problem z klapą w touringu. Nie działa otwieranie klapy z przycisku w środku samochodu, nie działa otwieranie klapy z przycisku zewnętrznego. Nie dociąga klapy bagażnika. Sprawdziłem na krótko działanie zamka "dociągającego" - wszystko śmiga. Sprawdziłem miernikiem stycznik - wygląda że działa. na zegarach cały czas jest sygnał otwartej klapy. wiązka klapy sprawdzona - nie znalazłem żadnego uszkodzenia. wszystkie funkcje klapy jak otwieranie szyby, wycieraczka, światła działają oprócz otwierania całej klapy. Mi to wygląda na brak zasilania na silniczku dociągającym. Czy jest jakiś bezpiecznik który odpowiada za zasilanie klapy? sprawdziłem bezpieczniki i nie wygląda żeby któryś był przepalony.....ja już nie wiem gdzie szukać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Obiło mi się kiedyś o oczy w jakimś poście, że jest czujnik położenia klapy. Nie wiem w którym miejscu - sprawdź w ETK albo na schematach. Jakby nie działał czujnik położenia klapy (otwarta/zamknięta) to wydaje mi się, że właśnie byłby taki problem jak Ty masz. Skąd zamek ma wiedzieć żeby dociągnąć klapę jak nie wie w jakim jest położeniu? Może właśnie problem jest w tym czujniku?


Pzdr

misiuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ucho klapy jest na odpowiedniej wysokości?

Może jest np. zbyt schowane i zamek go nie łapie prawidłowo?


Czujnik przechyłu klapy jest zamontowany w klapie. trzeba zdjąć tapicerkę klapy i będzie widać taką małą, czarną kostkę, S236 na zdjęciu poniżej.

http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic903/v2018041912212810503888.jpg

Sygnały z przycisków otwierających klapę z wnętrza auta i tego na klapie wchodzą bezpośrednio do GM.

Możesz również sprawdzić przekaźnik silnika klapy, ma oznaczenie K70

http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic394/v2018041912203114108413.jpg

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany. Okazało się że w drugiej wiązce (po stronie kierowcy) urwał się jeden kabel. Więc dochodzę do wniosku że cokolwiek się dzieje z autem od tylniej kanapy do końca auta - szukaj uszkodzenia wiązki. A jeśli wiązka jest cała to szukaj znowu bo znaczy że coś przeoczyłeś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.