Skocz do zawartości

bmw e 60 535 d Nasilający się dżwięk po włączeniu klimy


tomek7272

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na początku usłyszałem jakby huczenie przy około 1500 2000 tysiąca obrotów, pomyślałem ze to skrzynia tak huczy dolałem oleju i dalej to samo.W końcu pomyślałem że wyłączę klimę i o dziwo dźwięk ustał. Czy ktoś z was miał taki problem.Dodam tylko że nie jest on cały czas słyszalny, czasem jest głośny czasem prawie go nie słychać.Klima chłodzi normalnie.A może to nie klimatyzacja a jakiś napinacz.Poproszę o jakiś pomysł, co to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam to samo tylko 525d i z tego co wiem duzo osób tez tak ma, ze klima po prostu huczy, w moim przypadku napewno nie jest to sprezarka bo mam juz 3 nową ze sklepu denso, wczesniej ta pierwsza tez huczała, zatarłem ja nastepnie kupiłem regenerowaną co było głupotą, tez huczała z tą nową podobnie, zauważyłem ze w zimnie dni w ogole nie huczy, najbardziej słyszalna jest w ciepłe dni gdy zaczyna schładzanie poźzniej troche ustwpuje, ostatnio byłem na nabijaniu klimy i kontroli, nic sie nie zmieniło . może ktoś zna przyczyne pozdrawiam !!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 525d i tez mam huczenie... ale ostatnia stojąc w korku bawiłem się regulacja nawieiewu w menu klimatyzacji i zauważyłem ze na 5 niebieskich kreskach mniej huczy niż np na 2 kreskach niebieskich. Czy ktoś mogl by to sprawdzić u siebie?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 525d i tez mam huczenie... ale ostatnia stojąc w korku bawiłem się regulacja nawieiewu w menu klimatyzacji i zauważyłem ze na 5 niebieskich kreskach mniej huczy niż np na 2 kreskach niebieskich. Czy ktoś mogl by to sprawdzić u siebie?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ja dzisiaj testowałem ale nic nie zauważyłem, potestuje jeszcze i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo w 520d n47, tyle ,że u mnie dźwięk przypominający "uuuuuuuuu...." współgra z obrotami silnika i redukcją biegów. Jak wyłączę klimatyzację nastaje cisza. Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że problem robi zbyt duża ilość czynnika w układzie, którego u siebie mam na pewno więcej niż potrzeba, bo gość u którego robiłem serwis w poprzednim roku stwierdził ,że dobił więcej bo coś słabo chłodzi :duh: nie wiedząc ,że w idrive nawiew z kratek środkowych ustawiony był na jedną kreskę niebieską. Może na dniach podjadę zrobić porządek z ilością czynnika to dam znać czy pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Cześć

Ciepło się zrobiło i wychodzi kwiatek

Też się borykam z tym problemem , czym większe zapotrzebowanie na klimę tym większe buczenie w okolicach 1500-1900obr/m

Ktoś w innym temacie podpowiadał że moze to być wentylator od chłodnicy , ale nie sądze bo buczenie wzrasta i opada wraz z obrotami silnika , co najdziwniejsze na postoju z dodawaniem gazu tego nie ma tylko podczas jazdy

kurczę ciężko zlokalizować skąd idzie to buczenie . Zauważyłem że im wyższy bieg tym mocniej słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.