Skocz do zawartości

Poduszki/łożyska mcpersonów pneumatycznego zawieszenia


grabolll

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam

Jak wielu z Was juz wie, niedawno kupiłem 4.8is i po wymianie wielu elementów zawieszenia pozostały stuki w poduszkach przednich mcpersonów pneumatycznych. Całe mcpersony były zmieniane na nowe pare mies temu. Po otwarciu maski sprawdzałem ich główne śruby i wszystko na sztywno dokręcone a machając autem czuć ewidentnie luzy na łożyskach.

ORIENTUJECIE SIĘ CZY MOŻNA WYMIENIĆ SAME ŁOŻYSKA, czy jest to rzeczywiście stały komplet z poduchą pneumatyczną i trzeba wymieniać całość :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Podbijam z tematem bo również czeka mnie praca przy poduszkach/amorach w 4.8is. Dodatkowo chciałem dopytać czy po zakupie samej poduchy/miecha czy można potem wymienić sam amortyzator a jeśli tak to czy wtedy wrzucić mogę standard czy jakiś specjalny który tylko współgra z poduchą.

Mam nadzieję że nie ma problemu że się połączyłem pod wątek.

Pozdrawiam!

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grabollll to co udało mi się ustalić to że podobno można "oddzielić" i wymienić samo łożysko. Takie info dostałem od jednej z firm która regeneruje amortyzatory powietrzne do naszych aut.

Pozdrawiam

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabollll to co udało mi się ustalić to że podobno można "oddzielić" i wymienić samo łożysko. Takie info dostałem od jednej z firm która regeneruje amortyzatory powietrzne do naszych aut.

Pozdrawiam

 

Miło jest mi to słyszeć. Będziesz tam zaglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozważam kwestię zakupu całych amorów albo regeneracja samych miechów i/lub łożysk. Dam znać jak się coś dowiem. Dodatkowo znalazłem same amorki bilstein przystosowane do współpracy z miechem czyli obstawiam że cały modół jest rozbieralny i wymienialny.

Pozdr

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim X5 pozostala mi jeszcze jedna poduszka do wymiany z przodu . tył wymieniony na nowe poduchy( z allegro), przód jedną poduszkę tez już wymieniłem bo mi strzeliła zimą, była jeszcze oryginalna, kupiłem z allegro troche było zabawy ale dosyć łatwo jest ją wymienić . pozostała ostania i slysze ze też czasem przepuszcza powietrze i po kilkunastu godzinach schodzi powietrze i siada poduszka, efekt jest taki jak by rzeczywiscie cos tlukło w zawieszeniu, sprawdzałem dokładnie wszystkie elementy mam sztywne i powymieniane. Mysle ze jezeli poduszka nie ma pełnego ciśnienia to tak ją slychać, na łożyskach górnych nie ma luzów, amortyzatory mam z opcji sport pakiet, Systuację ratuje podniesienie auta i opuszczenie , poduszka się napełni i przestaje tłuc na zawieszeniu, apropo potaniały te miechy poprzednio kupowałem po 900 teraz są po 800szt

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o stuki to miałem dokładnie takie same objawy. Myślałem że zawias padł całkiem a to poduszka uchodziła.

Champion czy sam wymieniłeś poduszkę? Da się to zrobić bez specjalnych narzędzi?

Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sam wymieniłem poduszki, nie jest to trudne ..... trzeba odpiąć akumulator lub wyjąć bezpiecznik od kompresora, spuścić powietrze z poduszki odkręcając złączkę przy poduszcze , lub jak jest przebita to nie, odkręca się górne mocowanie , potem dwie śruby mocowanie amortyzatora do piasty, łącznik stabilizatora, obniżasz delikatnie zawieszenie i komlet wychodzi bez problemu. potem na stół i demontaż. , ważne jest przesmarowanie nowych uszczelek i staranna wymiana, u mnie na trzpieniu amortyzatora byla korozja, i tamtędy uchodziło powietrze.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.