Skocz do zawartości

czym przetkac otowry w szyberdachu i gdzie one sa


pawelkrak

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem , jak otworze lub uchyle sam szyberdach przy zamknietych oknach to nieraz sie potrafi woda z niego zlac do auta i przy okazji jazdy dziwnie zalatuje jakby zastana woda lub taka wilgocia :(

 

gdzie i co przepchac aby woda dobrze schodzila i czym :roll:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy z szyberdachu są w narożnikach i poprzez wężyki w słupkach odprowadzana jest dalej - z wyjątkiem słupków środkowych. Spróbuj poszperać w nich drutem - może faktycznie są zapchane jakimiś liśćmi lub coś tego typu. Byłoby dobrze odsłaniając podsufitkę sprawdzić czy aby napewno są one dobrze założone na króćce z szyberdachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam linkę stalową - odpowiedniej grubości dla twego auta

-u mnie podziałało -w e32

 

przednie kanały pójdą łatwo,tylne bynajmniej u siebie musiałem oczyścić tak,że odchyliłem podsufitkę,zdjąłem zaciski fabryczne od węży(nowe opaski zaciskowe w ich miejsce)

 

:idea: zdaje mi się,że sprężone powietrze bynajmniej na tył nie jest dobre---bo syf się tylko cofnie w komorę szyberdachu,a potem sytuacja może się powtórzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas , az strach sie za to brac , z ta podsufitka to mnie zalamaliscie :( - hmmmm czyli w tych 2 otworach co sa , 1 jest od przodu a drugi od tylu , to jutro bede grzebal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis probowalem przepchac te dziury stalka i od strony pasazera schodzi mi chyba do blotnika albo w tamte okolice bo tam mi cos stukalo a od strony kierowcy wchodzi jakies 10 cm linki i staje jak by w slupku przednim :/

 

czy ten wezyk czy co to tam moze byc znajduje sie na wierzchu ? czy gdzies to jest ukryte ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam...

Mam problem z odprowadzeniem wody z szyberdachu w mojej E36.

Próbowałem przetkać przewody którymi ma spływać woda poprzez przednie słupki....

Nie udało mi się ich jednak przetkać....

Nie mogę zlokalizowaćmiejsca, w którym te wężyki się kończą, aby spróbować udrożnić je od dołu...

Przewody nie wychodzą nigdzie na dole...

Może muszę odkręcić przedni błotnik aby się dostać do tych wężyków?

Proszę o poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.