Skocz do zawartości

6 lat z F30 335i - podsumowanie


Primator

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu rozstałem się po 6 latach z moją F30.

Przez ten czas najechałem 192000 km.

Jedyną nieco poważniejszą usterką był lekki wyciek z miski automatu. Pod koniec eksploatacji zdarzył się też wyciek na wale napędowym i wyciek spod pokrywy zaworów - wszystko usunięte w ramach pakietu naprawczego.

Poza tym absolutne drobiazgi typu niedomykająca się klapka wlewu paliwa- usunięte jw.. Żadnej awarii unieruchamiającej pojazd. Zużyłem po 2 komplety opon letnich i zimowych. Raz wymieniłem komplet klocków hamulcowych, raz klocków z tarczami.

Średnie spalanie wg komputera 10,3 l/100 km, co jak na tę pojemność i moc jest rewelacyjnym wynikiem.

Sześć lat radości i żadnego rozczarowania. Najlepsze auto, jakie miałem. Godne naklejki "Polak plakał, jak sprzedawał". :wink:

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przesiadasz się do f22? :shock:

 

Ano tak. Z obecnej oferty jeszcze jakoś najbardziej mi odpowiada. Myślałem też o M2, ale potrzebuję auta na co dzień, potrzebuję też czasami napędu 4x4, i stąd taki wybór a nie inny.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak najbardziej polecam nadrabia niedoskonałości w F30*.


(*być może ja jestem zbyt wrażliwy)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wielkim optymizmem natchnął mnie Twój przebieg i historia napraw. Fajnie, że benzynowy silnik potrafi bezawaryjnie wykręcić spory przebieg. Fajnie, że opłaca się latać mocną benzyną w długich trasach. Fajnie, że zamówiłeś f22 i masz gdzieś czy wejdzie fotelik czy teczka za przedni fotel. Wrażenia z jazdy będą na pewno na plus względem wysłużonego f30, a to przecież chodzi. Mocy jak nie brakowało, tak brakować nie będzie. Jedno, co mnie martwi to spadek wartości tłustej 335 przez 6 lat, ale przy takich przebiegach i praktycznie zerowej awaryjności to rzecz drugorzędna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakbyś mial małe dzieci to nie miałbyś gdzieś, czy wejdzie fotelik do samochodu :nienie:

Pewnie,że można trzymać trzy samochody i jedno traktować jako weekendową zabawkę, ale czasami ktoś na to nie ma czasu/ochoty. :D


Aby nie robić ot, też zgadzam się z kolegą powyżej, że fajnie mieć pozytywne doświadczenie z użytkowania samochodu. Ja na szczęście też, użytkując na przestrzeni lat różne modele BMW, odpukać, mam same pozytywne wrażenia, bez żadnych większych problemów i napraw. Raczej tylko rutynowe przeglądy i regularne serwisy. Oczywiście, dbanie o auto i dlatego w marce zostaję.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jedno, co mnie martwi to spadek wartości tłustej 335 przez 6 lat, ale przy takich przebiegach i praktycznie zerowej awaryjności to rzecz drugorzędna

 

Albo płacisz za naprawy albo za utratę wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małe dzieci albo nie możesz mieć 3 samochodów to nie przesiadasz się z ciasnego f30 do m240i :D


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-335i-salonpl-iwl-bezwyp-gwar-fabr-power-kit-wydech-bmw-perform-vat-ID6zOTy2.html


czyżby ta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego czemu tak cena, ale silnik najważniejszy ;)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak najbardziej polecam nadrabia niedoskonałości w F30*.


(*być może ja jestem zbyt wrażliwy)

 

Podpisuję się w całej rozciągłości ;-)


W 328i drażniło mnie okrutnie słabe wyciszenie, w 335i w ogóle nie doskwiera :)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bart 328 wystarczy mieć dwa auta jedno do zabawy a drugie na dalekie trasy... :D

Żona trzecie, do tego na weekend moto. Dla mnie za dużo :D ale każdy jak woli.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież nikt ci kolego nie broni. Możesz ogarniać nawet 10, jak masz czas i ochotę. :D Nie róbmy już bałaganu w temacie.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastawiam się jak spalanie w mieście?

 

To już w dużej mierze zależy od Ciebie. Poniżej 10 nie zejdziesz, ale myślę że w granicach 11-12 powinieneś się utrzymać przy założeniu, że miasto nie jest dobrym miejscem do sprawdzania osiągów :D

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastawiam się jak spalanie w mieście?

 

To już w dużej mierze zależy od Ciebie. Poniżej 10 nie zejdziesz, ale myślę że w granicach 11-12 powinieneś się utrzymać przy założeniu, że miasto nie jest dobrym miejscem do sprawdzania osiągów :D

 

W trybie eco chyba :-)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.