Skocz do zawartości

Blos-jakie spalanie,czy sa wystrzały?


Lego

Rekomendowane odpowiedzi

na dniach bede wkladal BLOSa do swojego M50b25. Juz sobie lezy na stole..tylko ten czas:) musze dokupic weze i zlutowac interfejs do LPG (elementy tez leza kolo mnie) bo mam zamiar sprobowac wyregulowac toto na sonde.. Zastanawiam sie tylko jak bedzie sobie radzil parownik EMMEGAS 155kW... :roll:

 

rozumiem ze kupiles blosa z elektronika??? bo jak chcesz kombinować z silnikiem krokowym przed blosem to odradzam :nienie:

 

hmmm, nigdzie nie napisalem, ze zostawiam silnik krokowy :twisted: krokowke wywalam.... co nie przeszkadza przeciez w regulacji mieszanki korzystajac z interfejsu i wskazan sondy L :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja miałem blosa u siebie w 318i - ale właśnie totalnie bez elektroniki

 

...wystrzelił raz jeden.

ogólnie tylko mi na wolnych tylko falowały obroty

 

LPG & BMW :mad2: te 3 literki do siebie nie pasują moim zdaniem

 

Co to za MIT, kto to wymyslil ? o wiele ciezej jest zalozyc LPG do np. Audi z wtryskiem mechanicznym, a jednak tez sie da... BMW to zadne cudo. Slyszalem tez opinie, ze do Mondeo V6 nie da sie zalozyc LPG, a to tylko dlatego, ze gaziarz byl do d****....... BMW jak kazde inne auto. Jak sie umie.. to sie da. Ja nigdy nie mialem problemow z gazem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w moim aucie instalke 1 generacji. spalal 15l. zalozylem elektronike autronic - 2 generacja tylko po to zeby miec lepsza kontrole. nigdy nie mialem problemow z gazem, nigdy nie strzelal. teraz spala od13-15l gazu. a dlaczego tak jest? bo sam sobie zalozylem, zrobilem to porzadnie, 0 kompromisow. Moje zdanie jest takie ze 90% gazownikow nie ma pojecia co robi, postepuje wedlug wskazowek podanych na kartce a4, i potem sie robia krzaki. smiac mi sie chce jak wymyslaja z jakiego powodu sa wystrzaly. przeciez to proste, wystarczy troszke kumac fizyke. bmw da sie pozadnie zagazowac tak samo jak lanosa, matiza czy fabie. jesli sa problemy tzn ze montujacy to partacz. Sprawa dlatego sie tak ma ze montazysci nie musza miec uprawnien, kiedys wystarczylo ze WLASCICIEL je mial, a teraz nie wiem jak to jest dokonca. od siebie zycze powodzenia w konfiguracji i regulacji, oby nam zagazowane bunie sluyzyly jak najlepiej. pozdrawiam i sory za maly OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło, że gaz i bmw to profanacja...

 

Globoos: heh nie wytrzymałem... Wyszukiwarka --> po autorze --> topic z 29 sierpnia: "Miałem e36 318i teraz potrzebuje czegoś mocnego i... choć trche ekonomicznego :Wink:

Zastanawiam się nad dieslem. Jest jakiś konkretny silnik godny polecenia ?

Bo za gaz w benzynie to ja już dziękuje serdecznie :Surprised: "

 

 

A ja bym chcił skuter wodny, helikopter i wyspe.. a i dom Hefnera....

 

Niestety nie jest to takie proste. Bo albo kupujsze sobie duży silnik i masz moc, albo mały i jej nie masz [generalizuje, streszczam, upraszczam]. A jak już kupisz sobie duzy silnik na Pb to jak zrobisz wypad 100km w jedną strone i za wache zapłacisz 160zika.. to zrozumiesz dlaczego gaz nie jest wcale taki zły ;>

 

Prosta sprawa. Miałem 520i. Było mi mało. Stwierdziłem, że chce większy silnik. Miało być 3.0 ale bez gazu... na szczęście w pore się opamiętałem, założyłem 3.5 plus gazik. I uwiesz mi, że mało które autko na trasie może nawiązać ze mną "walkę" ;> A jak dojdzie blos.. i zadziała... A i te 200km robie teraz za 70zł.

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Może ktoś ma doświadczenia z blosem w 318is e36 chodzi mi głównie o zmienne fazy kolektora dolotowego, przy wyższych obrotach.zakładam, że sterowanie

mieszanką na podstawie dolotu powietrza powinno się sprawdzać.każdy jednak kto miał do czynienia z montażem instalacji w tym aucie wie, że nie ma tam miejsca na blosa i trzeba zastosować filtr stożkowy.Tu pojawiają się schody. Czy ktoś z was ma blosa przy filtrze stożkowym?Czy ktoś ma blosa w m42?Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem blosa u siebie w 318i - ale właśnie totalnie bez elektroniki

 

...wystrzelił raz jeden.

ogólnie tylko mi na wolnych tylko falowały obroty

 

LPG & BMW :mad2: te 3 literki do siebie nie pasują moim zdaniem

 

 

Pierdoły opowiadasz i jak chcesz wielopunktowy wtrysk paliwa zamieniś na gaźnik w takim aucie to Ty do niego nie pasujesz a nie gaz do auta.

 

Zakładanie gazu z blosem, mieszalnikiem to przerabianie auta na gaźnik i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Może ktoś ma doświadczenia z blosem w 318is e36 chodzi mi głównie o zmienne fazy kolektora dolotowego, przy wyższych obrotach.zakładam, że sterowanie

mieszanką na podstawie dolotu powietrza powinno się sprawdzać.każdy jednak kto miał do czynienia z montażem instalacji w tym aucie wie, że nie ma tam miejsca na blosa i trzeba zastosować filtr stożkowy.Tu pojawiają się schody. Czy ktoś z was ma blosa przy filtrze stożkowym?Czy ktoś ma blosa w m42?Pomocy!!!

 

 

Pewnie wiekszość a jak nie sa to posiadacze BMW to znam wielu którym montowałem ze stozkiem i nie ma zadnych schodów-poczytaj może dokładnie instrukcjie od BLOS-a to dowiesz sie...

 

Tyle, że jest to robienie z auta gaźnikowca a jak pierdzielnie kilka razy w dolot i peknie ośka w kolektorze to usłyszysz piekne trrrrry w silniku to śrubeczki które wpadna do silnika !!!

TYLKO sekwencja do tego auta .

 

ps. co do przypadku pękniecia oski to spotkałem sie z tym dwa razy, silnika nie opłacało sie juz naprawiać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam! Wczoraj założyłem blosa w E34 520i. Ponieważ mieszkam w miejscu, gdzie gazownicy na widok blosa robili DUUUUŻE oczy :shock: więc postanowiłem przejechać się do niedalekiego Tarnowa, żeby tam zostało to zrobione w profesjonalny sposób. Chodziło mi szczególnie o regulację, bo właśnie ten punkt programu najbardziej mnie martwił. muszę przyznać, że założenie i regulacja trwały ok. 1,5- 2 godziny, więc dość krótko. natychmiast skoczyłem za kierownicę w celu sprawdzenia osiągów i...... małe rozczarowanie :? nadal falujące i wchodzące skokowo obroty od 1000 do 2000 i niezbyt imponujące przyspieszenie. Już w drodze powrotnej, coś mnie tknęło i otworzyłem maskę, zdjąłem osłonkę i.... :D Na filtrze powietrza wciąż tkwiła zakrętka po ogórach konserwowych :wink: Szybko się jej pozbyłem i.... ALLELUJA! :dance: wreszcie silnik odżył!!!! Nie sprawdzałem jeszcze spalania, ale jak tylko to zrobię, to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem sie podzielic wrazeniami z jazdy na blosie

Po zamontowaniu spalanie wyszlo w granicach 19,5 litra po wyjezdzeniu baku regulacja na analizatorze spalanie 14 l itrow Po kilku dniach zauwazylem ze autko nie idzie tak jak ma i wlasna regulacja wynik to max 12,5 a najmniej na trasie 9,33 gazu na 100km wienc mysle ze niezle

Odnosnie strałów to byly dwa pierwszy przed jaka kolwiek regulacja odpalanie na gazie z wcisnietym pedałem gazu(kichnoł tak ze gume rozerwalo na szczepki ) i ostatni po regulacjach stalem w korkach dosc dlugo i jak ruszlem to kichnol na szczescie jest juz tak zrobione ze guma spada przy kichnieciu

Jednymi słowy polecam

 

P.S i jeszcze jedno lepiej rozlaczyc sobi e pompe paliwa za pomoca przekaznika i odpalac na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto moje wyniki ze spalania po założeniu BLOSa:

*przy dynamicznej jeździe, częste przyspieszanie i hamowanie: 12,5l

*przy jeździe umiarkowanej, ale nie powolnej, bez ciągnięcia do bardzo wysokich obrotów: sensacyjne dla mnie 10,3l !!!! :dance:

 

Przy zwykłym mikserze spalanie nie schodziło poniżej 11,5l, niezależnie od stylu jazdy a najwyższe było około 13l.

 

Tak więc oprócz poprawy dynamiki widoczne zmniejszenie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.