Skocz do zawartości

320d N47 Niskie ciśnienie oleju w silniku-diagnoza


rallyfun

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy


W moim F30 N47T 183KM już dwukrotnie po włączeniu zapłonu pojawił się komunikat - "zbyt niskie ciśnienie oleju". Komunikat pojawił się i znikł ale i tak niezwłocznie wyłączyłem silnik. Po ponownym włączeniu stacyjki i odpaleniu silnika komunikatu brak. Oczywiście poziom oleju jest o.k. ale martwi mnie komunikat bo przyczyn może być bardzo duża (już naczytałem się w necie).


Pytanie do Was

1. Czy ktoś z Was miał podobną sytuacje?

2. Czy przejmować się komunikatem?

3. Od czego powinienem rozpocząć szukanie przyczyny?

4. Gdzie szukać przyczyn tzn. gdzie diagnostyka wraz z wymianą/naprawą we Wrocławiu?

Chciałbym uniknąć sytuacji, że w jednym miejscu coś mi diagnozują, w drugim miejscu coś wymieniają np. czujnik, a finalnie okazuje się że to nie to itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz iść z tym do ASO, bo pewnie Cię skasują to jedź np. do MTC na karmelkowej. Sprawdzą pod kompem co jest nie tak i pewnie powiedzą co dalej robić. Chłopaki ogarniają generalnie, tylko z terminami problem jak wszędzie.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pojawiający błąd może być opłakany w skutkach. Miałem też problem z niskim ciśnieniem w motocyklu prawie wymieniłem panewki bo były już na granicy mimo że oleju było maks.



Proponuje nie jeździć tylko jechać do mechanika na konkretną diagnostykę. Bo zaraz możesz silnik zatrzeć. :duh: :duh:

Ale oczywiście może być to pierdoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie komunikat sie nie powtórzył. Wystąpił 2 razy zaraz po uruchomieniu silnika i zaraz też zgasł.


W samochodach bez komputera jest po prostu kontrolka ciśnienia oleju. Instrukcje mówią, że taka kontrolka powinna zgasnąć najpóźniej chwile po uruchomieniu silnika. U mnie tak bylo tyle że nie kontrolka, a komunikat na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Instrukcje mówią, że taka kontrolka powinna zgasnąć najpóźniej chwile po uruchomieniu silnika."


Chyba chodzi o test samej żarówki (ikony) w starych autach... Przy starcie podświetlają sie wszystkie. Diagnostyka jest tańsza niż remont, ale zrobisz co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Moi Drodzy


W moim F30 N47T 183KM już dwukrotnie po włączeniu zapłonu pojawił się komunikat - "zbyt niskie ciśnienie oleju". Komunikat pojawił się i znikł ale i tak niezwłocznie wyłączyłem silnik. Po ponownym włączeniu stacyjki i odpaleniu silnika komunikatu brak. Oczywiście poziom oleju jest o.k. ale martwi mnie komunikat bo przyczyn może być bardzo duża (już naczytałem się w necie).


Pytanie do Was

1. Czy ktoś z Was miał podobną sytuacje?

2. Czy przejmować się komunikatem?

3. Od czego powinienem rozpocząć szukanie przyczyny?

4. Gdzie szukać przyczyn tzn. gdzie diagnostyka wraz z wymianą/naprawą we Wrocławiu?

Chciałbym uniknąć sytuacji, że w jednym miejscu coś mi diagnozują, w drugim miejscu coś wymieniają np. czujnik, a finalnie okazuje się że to nie to itd. itd.

 

Czy udało Ci się rozwiązać problem z ciśnieniem oleju? Co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.