Skocz do zawartości

Moja F31 335d 407KM 781Nm wynik po programie u Aligatora;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już wiem ile wypluła :D

Samochód piękny i w perfekcyjnym stanie, takiego zadbanego wnętrza się nie spodziewałem przy przebiegu 170k :cool2:

Dziękuję Dawid

Wnętrze jak na ten przebieg jest faktycznie bardzo zadbany.

 

399 koników ? Czy ponad 400

Chociaż z proporcji wynika mi że będzie to dywizjon 404 ;)

Mariusz auto to ponad 400KM i prawie 800Nm mogło być więcej bo paliwa i doładowania było wystarczająco by zrobić 440-450KM ale po konsultacji z Wojtkiem stwierdziłem że nie ma sensu na żyłowanie silnika i obciążanie podzespołów by uzyskać przyrosty które mogą drastycznie obniżyć żywotność silnika. Byłem trochę zestresowany czy czasem w moim silniku coś nie wybuchnie :? Na szczęście nic się nie wysypało i auto udało się podrasować choć nie obyło się bez problemów.

Edytowane przez czerwony330d

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz powiedz mi po co ci tych koni tyle jak tobie te auta tak malo pala ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz powiedz mi po co ci tych koni tyle jak tobie te auta tak malo pala ;)

Bartek moc jest po to by ją wykorzystywać w odpowiednich momentach :wink:

Zawsze wychodzę z założenia że zapas mocy jest potrzebny w sytuacjach ekstremalnych :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wrzucam zdjęcia z pobytu auta u Wojtka (Aligator) w Katowicach.


XrkN9Hm.jpg


Pierwsze hamowanie auta ujawniło pewne nieprawidłowości o których nie miałem pojęcia, chodzi o to że auto wypluło na serii 350KM i 700Nm i Wojtek był zdziwiony że tak mocna seria wyszła co jest niemożliwe bo najwięcej w serii ten silnik wypluwa 325-330KM i zdjęcie osłony silnika ujawniło że auto ma zamontowany box i dlatego wydawało mi się po zakupie że idzie jakoś tak dobrze, niestety nie zrobiłem zdjęcia z tego hamowania i nie mam wykresu ale po odpięciu boxa i po hamowaniu wyszło całkiem nieźle jak na serię i Wojtek zapytał czy robimy program? No co ja odpowiedziałem że działamy :cool2:


To6W3Wy.jpg


Powyższy wykres z serii a po załadowaniu nowego wsadu wyszedł całkiem dobry wynik :cool2:


nV2X5sY.jpg

399 koników ? Czy ponad 400

Chociaż z proporcji wynika mi że będzie to dywizjon 404 ;)

Mariusz twoja proporcja była strzałem w dziesiątkę :cool2:

Wojtek oznajmił że z mocą nie ma sensu iść wyżej jedynie może zwiększyć niutona i zgodziłem się z nim by zrobić jeszcze jedną próbę i w gdy Wojtek wrzucał wsad do sterownika silnika stało się najgorsze wysypał się sterownik silnika i auto przez dwie godziny nie przyjmowało niczego już myślałem że będę musiał wracać do domu autem Wojtka Seatem Arosa ale przy ostatniej próbie sterownik przyjął wsad i auto ożyło i taki wynik końcowy udało się uzyskać :) :wink: :cool2:


DQkKev2.jpg

Jestem zadowolony bo po programie czuć różnicę na plus i cieszę się że auto a przede wszystkim silnik się nie wysypał :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wszystko się pozytywnie skończyło! Zacny wynik, gratuluję!!!!

Dziękuję Mariusz, również się cieszę z tego że wszystko się dobrze skończyło :)

 

404 na pierwszy strzał

Idę jutro zagrać w totolotka ;)

Mariusz strzeliłeś w dziesiątkę :cool2: Może to dobry omen by zagrać w totka :wink: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz fajna furka, gratulacje :)

Rok temu miałem dylemat przy zakupie auta, moim faworytem była właśnie F31 335d ale jak się naczytałem opinii o lipnym prowadzeniu, zbyt wysokim i miekkim zawieszeniu to go odpuściłem, zacząłem szukać apliny D3 ze wzgledu na zdecydowanie lepsze zawieszenie, tu mnie żona troszkę zastopowało bo jednak trzeba było sporo dorzucić, zakup zakończył sie na M3 e90.

Pytanie Mariusz, jak to jest z tym prowadzeniem vs e91 RWD, tam miałes kw o ile pamietam i to w tym wyzszym wariancie, opisz proszę swoje odczucia z jazdy, nie wyjeżdza Ci F-ka przodem w ciasnych zakretach, nie pochyla sie za bardzo w zakrętach ? Na angielskich forach strasznie zjechali własciwosci jezdne F31 335d.

Jestem ciekawy Twojej opinii

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc jest po to by ją wykorzystywać w odpowiednich momentach :wink:

Zawsze wychodzę z założenia że zapas mocy jest potrzebny w sytuacjach ekstremalnych :cool2:

choćbym słyszał siebie :mrgreen:


gratuluje wyniku Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wynik ! fajnie :) to teraz brac rodzine na jakis tour po alpach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Mario, piękny wynik :!:

Dziękuję bardzo Jurek :cool2:

 

moc jest po to by ją wykorzystywać w odpowiednich momentach :wink:

Zawsze wychodzę z założenia że zapas mocy jest potrzebny w sytuacjach ekstremalnych :cool2:

choćbym słyszał siebie :mrgreen:


gratuluje wyniku Mariusz

Dziękuję Łukasz :cool2:

 

dobry wynik ! fajnie :) to teraz brac rodzine na jakis tour po alpach :)

Dziękuję Bartek no dobry pomysł z tymi Alpami :cool2: :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz fajna furka, gratulacje :)

Rok temu miałem dylemat przy zakupie auta, moim faworytem była właśnie F31 335d ale jak się naczytałem opinii o lipnym prowadzeniu, zbyt wysokim i miekkim zawieszeniu to go odpuściłem, zacząłem szukać apliny D3 ze wzgledu na zdecydowanie lepsze zawieszenie, tu mnie żona troszkę zastopowało bo jednak trzeba było sporo dorzucić, zakup zakończył sie na M3 e90.

Pytanie Mariusz, jak to jest z tym prowadzeniem vs e91 RWD, tam miałes kw o ile pamietam i to w tym wyzszym wariancie, opisz proszę swoje odczucia z jazdy, nie wyjeżdza Ci F-ka przodem w ciasnych zakretach, nie pochyla sie za bardzo w zakrętach ? Na angielskich forach strasznie zjechali własciwosci jezdne F31 335d.

Jestem ciekawy Twojej opinii

Pozdr

Dziękuję bardzo :wink:

Odpisuję Ci na twoje pytanie, moje odczucia jazdy E91 RWD z mocą 370KM i 720Nm na zawieszeniu KW v 3 które miałem zamontowane i ustawieniu tego zawieszenia na środkowych nastawach czyli nie miękko i nie za twardo były bardzo dobre auto prowadziło się bardzo dobrze było w miarę sztywne i na zakrętach nie przechylało się za bardzo, natomiast jeśli chodzi o trakcję to już nie było tak kolorowo przede wszystkim przy ostrym przyspieszeniu od zera kontrola trakcji mrugała jak szalona i obcinała moc przeokropnie i to mnie wkurzało strasznie bo nawet na super oponach nie dało się tej mocy przenieść na asfalt natomiast jeśli chodzi o F31 335d to ja mam zawieszenie adaptacyjne które się utwardza w zależności od ustawionego programu i tak na sport+ jest bardzo sztywne nawet sztywniejsze niż miałem w E91 na sport jest mniej sztywne a na komforcie jest po prostu komfortowo a na Eco-Pro jest miękko jakbym jechał BMW serii 7 że nawet na felgach 19 cali i oponach Run-Flat komfort wybierania nierówności jest bardzo wysoki ale z zachowaniem pewnej sztywności auta dlatego dla mnie jest to rozwiązanie znakomite bo gdy chcę twardo zmieniam na sport lub sport+ a gdy chcę komfortu to zmieniam na komfort lub Eco-Pro ale każdy ma swoje priorytety dla mnie to auto prowadzi się bardzo dobrze ma odpowiednią sztywność i nie wali się w zakrętach i nie wyjeżdża przodem ażeby się przekonać o tym zapraszam do mnie to przetestujesz :cool2:

Natomiast trakcja w tym aucie wporównaniu z E91 to przepaść z tym napędem F31 335d katapultuje do przodu bez zająknięcia i to jest piękne w tym wszystkim i nie żałuję ani chwili że kupiłem ten model bo można powiedzieć spełnia moje oczekiwania a mój kolega kupił E90 M3 i przetestuje jak to jeździ i dam znać czy lepiej jest niż u mnie.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz gratuluje spełnienia marzeń nowej pięknej 335d, masz 407koni z dpfem na miejscu i na tym bym poprzestał bo to już jest odpowiednia moc do sprawnej dynamicznej jazdy a nie ma smrodu za autem czy kopcenia i o to chodzi :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz gratuluje spełnienia marzeń nowej pięknej 335d, masz 407koni z dpfem na miejscu i na tym bym poprzestał bo to już jest odpowiednia moc do sprawnej dynamicznej jazdy a nie ma smrodu za autem czy kopcenia i o to chodzi :cool2:

Dziękuję bardzo Jacku.

Dokładnie to samo mówił mi Wojtek (Aligator) także więcej nic nie będę robił :cool2:

 

Wielkie dzięki za odpowiedź, po Twojej opinii nie pozostaje mi nic innego jak przetestować F31 335d, niestety w salonach maja same dwulitrówki...


Szerokości :)

Nie ma za co :wink:

Przetestuj i sam się przekonasz, tylko pamiętaj by było w wyposażeniu adaptacyjne zawieszenie :wink:

Dziękuję :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest, gratuluje ! :cool2: do tego ten silnik, pewnie się pięknie odpycha no i xDrive przy takiej mocy to plus.

Jeszcze raz gratuluje zacna jest ! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest, gratuluje ! :cool2: do tego ten silnik, pewnie się pięknie odpycha no i xDrive przy takiej mocy to plus.

Jeszcze raz gratuluje zacna jest ! :cool2:

Dziękuję bardzo, ten silnik w połączeniu z automatem i x-drive to piękne połączenie i odpycha się naprawdę bardzo dobrze.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie 335i :D też ma turbo


// da sie na 335i taki moment wykręcić? :D

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie 335i :D też ma turbo


// da sie na 335i taki moment wykręcić? :D

Dlatego że 335i więcej pali i nigdy nie osiągnie momentu jaki można uzyskać w dieslu, poza tym silnik N55 nie jest już tak podatny kręcenie jak silnik N54 w sumie dźwięk diesla mi się podoba :P :cool2:

 

Mariusz jaki zasięg na baku 600km?

Tylko mieszana jazda /trasa/miasto jakbyś opisał - pamietam że poprzedniczka ponad 1000 wykreciles na ekonomiku:)

Mariusz na razie nie wiem bo nie testowałem na pewno na trasie da się uzyskać spalanie poniżej 6-ciu litrów w mieszanym cyklu nie napiszę bo jeszcze nie testowałem a w mieście też jeszcze nie testowałem, jak potestuje to na pewno napiszę. :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj miałem chwile i przejrzałem Twoja galerie e91, pamiętam jak kiedyś tam ją sledziłem z samego początku a później tak jakoś było mniej czasu na forum, teraz po takim czasie jak ją przejrzałem to :shock: odwaliłeś kawał dobrej roboty, mam nadzieje, że w przypadku F31 będzie tak samo ! :twisted:

Z ciekawości kanapę tylna obszywałeś u kokosa ? jeśli nie to możesz podać namiary na PW bo planuje kierownicę obszyć w alcantare :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wczoraj miałem chwile i przejrzałem Twoja galerie e91, pamiętam jak kiedyś tam ją sledziłem z samego początku a później tak jakoś było mniej czasu na forum, teraz po takim czasie jak ją przejrzałem to :shock: odwaliłeś kawał dobrej roboty, mam nadzieje, że w przypadku F31 będzie tak samo ! :twisted:

Z ciekawości kanapę tylna obszywałeś u kokosa ? jeśli nie to możesz podać namiary na PW bo planuje kierownicę obszyć w alcantare :cool2:

Dziękuję za docenienie mojej pracy itp. Jeżeli chodzi o F31 to na pewno będzie podobnie z tym że do tego modelu nie wyszło tyle dodatków Performance jak do E91 poza tym modyfikacji F31 nie będzie tak wiele bo to auto jest dla mnie bardzo dobrze wyposażone i jazda nim też spełnia moje oczekiwania, nie będę zdradzał ale już jest kilka rzeczy które czekają na montaż.

Co do tylnej kanapy w E91 to nie robił tego Kokos tylko chłopak z pod Krakowa i napiszę tylko jedno robota wykonana profesjonalnie i polecam każdemu tego fachowca. Jego dane podam Ci na priv.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.