Skocz do zawartości

ANKIETA - regenerować czy używka - turbo Mitsu M47N2 163KM


donmikson

<t>Turbina mitsubishi z silnika M47N2 163 KM - regeneracja czy kupno używanej</t>  

15 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, turbo mitsubishi z elektronicznym nastawnikiem - silnik M47N2 163 KM. Jakie macie doświadczenie z regeneracją a jakie z używkami. Moja odmówiła współpracy i mam mętlik w głowie, dużo osób piszę, że regeneracja to zło a Ci co są zadowolenie pewnie nie piszą nic. Niektórzy piszą, że używana turbina, ale dla mnie to loteria. Jakie są wasze opinię, proszę o wzięcie udziału w ankiecie plus dodatkowe komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zregenerowałem swoją, dostała chipa na 200KM, przejechała tak z 40tys kilometrów w 3 lata i wszystko działało bez problemu ale są też na forum tacy, którym po odbiorze samochodu i wyjechaniu z warsztatu turbina klękała w przeciągu 10 minut.
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem do regeneracji swoją ale nie w tym aucie było to Accordzie ale po tej naprawie auto bardzo słabo się zbierało i jeździłem na regulację etc gość sprawdzał gruszką że jak jechaliśmy to pompował i mówił że jest dobrze, a ja swoje że to auto tak nie jeździło no i w końcu dogadaliśmy się że kupuję używaną i montuję ją u niego w warsztacie i jak będzie dobrze to oddaje mi kasę za tą używkę no i tak też uczyniłem - efekt auto zaczęło jeździć :D, więc ile ludzi tyle doświadczeń i opinii :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie Panowie, a u mnie auto ma moc nie kopci a mimo to wciąga pół litra na 1000 km Motul xclean. Odme zmieniłem na kompletnie nową febi ale to nic nie zmieniło. Za to pod rura intercoolera spora plama oleju. Luz wzdłużny około 1-1,5 mm. Chce oddać do regeneracji i sprawdzić na czym stoję bo jeżdżę tak już rok czasu. Nalotu 295 kkm, kompresja chyba ok bo teraz przy tych mrozach zero problemu z odpalaniem jeśli to może być jakiś wyznacznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma febi to szajs. Tylko ori.

Wiele osób zmienia odme na febi i jest ok, nie widzą ubytku oleju choć również spotkałem się z opinią taka jak Twoja. Z drugiej strony w czym jest lepsza ori od zamiennika. Plastikowy separator nie ma kompletnie znaczenia wg mnie jakiej marki bo wymiary są znormalizowane, a w całej obudowie jest tylko membrana i sprezynka. Jeśli nie jest dziurawa i nie puszcza lewego powietrza to w czym jest sęk. Jaki jest problem z jej pracą, to banalne urządzenie w silniku m47. Choć tak jak mówię to tylko moja skromna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta.


Nie zakladam nowego tematu tylko napisze tutaj.


Panowie w marcu zrobilem chipa na +- 200 KM + DPF out

auto ladnie jezdzilo. Do czasu... padlo turbo. Nie wiem czy przejechalem 5-7tys km. przed chipem bylo wszystko ok nie bylo zadnych objawow ze cos sie dzieje + tuner na kompie sprawdzal i mowil ze turbo ok. I teraz stoje przed wyborem. Regenerować turbo lub przerobic na hybrydowe. z hybrydy mozna zrobic 220 KM ale to juz cierpi sprzeglo bardziej etc... macie Panowie jakies porady? silnik m47 163KM turbo mitshubishi 2005 rok produkcji auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sama regeneracja tej turbiny jest trudna, zrobienie z niej hybrydy w większości "warsztatów" wychodzi słabo z tego co niektórzy pisali na forum. Sprzęgło i dwumas ledwo wytrzymują standardowe ~200PS i 440Nm według mnie, choć byli tacy co robili na turbinie Garreta 250PS w tym silniku.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wymieniłem na zasadzie wymianki. Swoją oddałem a dostałem drugą używaną ale z nowym środkiem czyli po regeneracji. Wymiana 3 miesiące temu, jak dotąd wszytko OK. U mnie nic się nie działo tylko przy wymianie oleju i filtrów zauważyłem dość spore luzy, największy był wzdłużny. Wymiana w Automax Radosław Jabłoński Potworów Dolnyśląsk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.