Skocz do zawartości

e36 2l + kompresor [koszt]


jukaa112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio kupiłem do gruzowania e36 2.0

 

jest to wersja z klimą więc zamontowanie kompresora powinno sie stać łatwiejsze, przejdę do sedna

 

Jaki jest koszt wrzucenia kompresora eatona (wiem, że są większe etc) zależy mi na przyroście ~40km jakby było więcej to też fajnie (nie chce otwierać silnika) moge wtryski zmienić etc

 

Wiec jaki byłby koszt? Moze mi ktoś to ładnie rozpisać? Robiłbym to sam + strojenie to wiadomo ze lepiej dać komuś kto ogarnia temat, prosze uwzględnić to, że w miejsce klimy kompresor chce wrzucić, widziałem na YT filmik od chris`a, ale nikt nie potrafi sprecyzować co ile to kosztuje

 

 

 

Z góry dziekuję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się do tego przyłożysz. Budżetowo można to ogarnąć za koszt kompresora i kilku rur dolotu. Jak będziesz sam stroił to koszty też spadną.

Eaton M62 kupisz za jakieś 1000zł może nawet trochę taniej. Reszta to duperele a ponoć seryjny silnik przy 0,5b sam się dostroi i nie trzeba nic ruszać. To M50 czy M52?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie po drodze mnóstwo innych rzeczy wyjdzie

skoro do gruzowania to pewnie zaraz sie odezwie sprzęgło, pytanie na ile wytrzyma dyfer, wał, półosie wszystko pewnie mała głowa i ogarnąć zawieszenie niby przyrost mocy nie duży ale zawsze to auto odczuje na sobie.

Ale i tak warto :)

Daj znać potem jak prace idą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k to kompressor

turbo coś koło 20k

przecież nie będziesz składał tego na chinolach

 

A dlaczego nie na chinolach? W US wszyscy latają na turbokitach z chin i jakoś daje radę.

Czasem się zastanawiam skąd wy takie ceny od czapy czasem podajecie?

Cały zestaw turbo do m50/2/4 od k64 to 12k już ze sprzęgłem i wszystkimi gratami. Ale oczywiście można sporo taniej.


Kompresor kupisz za 1000zł, mocowanie to groszowa sprawa, dorobić kółko i pasek też nie problem a do 0.5bara nawet bym nie stroił i nie montował IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Reszta to duperele a ponoć seryjny silnik przy 0,5b sam się dostroi i nie trzeba nic ruszać. To M50 czy M52?

 

Ale bzdury piszesz :mad2: sprawdzałeś AFR ?

Auto pojedzie bo ze wzrostem doładowania wzrasta ciśnienie na listwie paliwa ,tylko jak długo pojeździ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.