Skocz do zawartości

[E60] 530D M57TU 2004 Ciężko pali rano na mrozie


Krzysieksz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

auto jak w tytule, gdy postoi przez noc na mrozie, obecnie poniżej -10 stopni, to rano ciężko pali, do około 5 sekund. Po odpaleniu, chwilę mocno skaczą obroty i się stabilizują, gdy był niedawno palony, problemu nie ma.

Akumulator z 2016 roku. Ikonka świec żarowych świeci się co najmniej 5 sekund po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu, chwilę później odpalam. Dopiero oswajam się z tym samochodem jak i z dieslem.

Czy takie objawy wskazują jednoznacznie na świece żarowe bądź sterownik świec żarowych ? Proszę o wskazówki. Jeśli świece i sterownik do wymiany to kupować oryginalne BMW, czy zamiennik Beru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już poszukaj na forum,a po za tym komp i czytanie błędów.

Może i było, ale jest masa podobnych, ciągnących się kilka stron i niekoniecznie rozwiązanych. Znalazłem póki co dla takich objawów, że to sterownik świec. Pytanie, teraz czy kupić Beru za ponad 200 czy ori BMW (Beru) za ponad 400 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownikiem steruje komouter silnika,to przedewszystkim a beru i ori to tosamo tyle ze bez znaczka bmw.

Z tym softem to właśnie w innym temacie wyczytałem, nie wiem o co chodzi, podobno trzeba dobierać Beru wg softu :roll:. Nagram odpalanie jutro rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącz kompa U mnie wyszło 5 świec jest to niemożliwe ze padły wszystkie znajomy elektryk mi to polutowal sterownik i działa bez zarzutu nie trzeba od razu wymieniać sterownika padają te sterowniki bo druciki tam są aluminiowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącz kompa U mnie wyszło 5 świec jest to niemożliwe ze padły wszystkie znajomy elektryk mi to polutowal sterownik i działa bez zarzutu nie trzeba od razu wymieniać sterownika padają te sterowniki bo druciki tam są aluminiowe

 

Film z odpalania po nocy na mrozie:

https://youtu.be/aO9PBSX4ZME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać bo to bez sensu podepnij kompa i napisz jakie ci błędy wyskakują ciężko może palić nawet przez to ze jest stary filtr paliwa i go przymraza szczytaj błędy pozdrawiam

 

Filtr paliwa wymieniony przy wymianie oleju 5 tyś. km temu.

Tutaj film gdy odpaliłem od razu bez czekania aż zgasną świece, temperatura na plusie, auto stało 9h po trasie 38 km, odpalił bez problemu.

https://youtu.be/TxalkuslwSs

 

Miał podobno nie opdpalać na nierozgrzanych świecach :duh:.

Dzisiaj postaram się podjechać na komputer.

Podpiąłem pod TEXę TXTs, stare błędy wtryskowe usunięte, stałych brak, przy zapaleniu też się nie pojawiły, ale palił normalnie. Jutro rano pewnie będzie ciężej.

 

Jak to jest z tym odpalaniem, ja czekam aż zgaśnie mi żarówka świec. Jak przekręce od razu to będzie odpalał bez grzania :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak to jest z tym odpalaniem, ja czekam aż zgaśnie mi żarówka świec. Jak przekręce od razu to będzie odpalał bez grzania

Zobacz jak zagada po nocy

wdeptaj sprzeglo,wlacz zaplon, wcisnij start i zauwazysz ze od zaswiecenia kontrolki swiec zarowych po ok 2 uch sekundach rozrusznik zacznie krecic - te dwie sekundy to wlasnie czas nagrzewania swiec- auto ma tak palic jak na drugim filmiku i tak pewnie bedzie...

Juz wszystko rozkminilem-w pierwszym filmiku nie widac ikony swiec bo swiatlo pada ale juz na pewno zgasla bo ona swieci krutko i od tego momentu kiedy silnik jest gotowy do odpalenia Ty czekasz jeszcze ponad 30 sekund a swiece stygna - po tych 30 sekundach gasnie kontrolka i Ty odpalasz auto tylko ta kontrolka nie jest od swiec zarowych...

Ta kontrolka Cie informuje ze masz spalona jakas zarowke w oswietleniu pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym odpalaniem, ja czekam aż zgaśnie mi żarówka świec. Jak przekręce od razu to będzie odpalał bez grzania

Zobacz jak zagada po nocy

wdeptaj sprzeglo,wlacz zaplon, wcisnij start i zauwazysz ze od zaswiecenia kontrolki swiec zarowych po ok 2 uch sekundach rozrusznik zacznie krecic - te dwie sekundy to wlasnie czas nagrzewania swiec- auto ma tak palic jak na drugim filmiku i tak pewnie bedzie...

Juz wszystko rozkminilem-w pierwszym filmiku nie widac ikony swiec bo swiatlo pada ale juz na pewno zgasla bo ona swieci krutko i od tego momentu kiedy silnik jest gotowy do odpalenia Ty czekasz jeszcze ponad 30 sekund a swiece stygna - po tych 30 sekundach gasnie kontrolka i Ty odpalasz auto tylko ta kontrolka nie jest od swiec zarowych...

Ta kontrolka Cie informuje ze masz spalona jakas zarowke w oswietleniu pojazdu...

 

Dokładnie tak może być ! Mam spaloną od tablicy rejestracyjnej i błąd number plate light left failed. Świece to sprężynka, tak ?

Jak pisałem, uczę się obsługiwać Diesla.

 

Oto film z porannego odpalaniem, temperatura tylko -1.

https://youtu.be/qLMTEc8sDNw

Nie czekałem, paliłem od razu, zapalił bez problemu, ale miał grzać świece, Czy coś jest nie tak ? Nie chcę go palić na zimnych świecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świece to sprężynka, tak ?

tak

Jak pisałem, uczę się obsługiwać Diesla.

I bardzo dobrze - jesli nauczysz sie go dobrze oslugiwac on Ci sie odwdzieczy podczas eksploatacji

Nie czekałem, paliłem od razu, zapalił bez problemu, ale miał grzać świece, Czy coś jest nie tak ?

wszystko wygladalo ok

Nie chcę go palić na zimnych świecach.

i slusznie

popatrz na pierwszy filmik - tam paliles na zimnych i nawet zgasl a po drugim odpaleniu widac jek obrotomierz zafalowal i to byl ten czas kiedy sie nagrzewaly swiece

swiece grzeja do osiagniecia 40 stC przez silnik a swiecenie kontrolki swiec jest uzaleznione od temp zewnetrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.