Skocz do zawartości

120d diagnoza wtryski?


lukasz9569

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma tragedii, ale zauważalnie powyżej 1 jest już odczuwalne w pracy silnika. Paliwo ma znaczenie, spróbuj zmienić stacje i zalewaj przez jakiś czas zwykły on. Program nie ma znaczenia, przy takim przyroście paliwo raczej nie było ruszane, ale nawet gdyby to nie ma to związku z korekcjami.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz na myśli wyraźny spadek mocy, nierówna praca silnika czy coś innego ?

Mam na myśli nierówną pracę silnika, ale nie będzie to jeszcze rzucanie silnikiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa to problem w moim przypadku polega na lokalizacji niestety na lotos mam zwykle nie po drodze a odległość od miejsca zamieszkania wynosi 35 km w jedną stronę. Na Orlen mam około 5km więc kręce się tam każdego dnia ale może pora zmienić na zwykły ON.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty służą wyrównaniu pracy silnika. Zwróćcie uwagę, że suma korekt zawsze zbliżona jest do zera. Na + gdy wtrysk podaje za mało paliwa a na - gdy "leje". Ja bym się korektami nie przekraczającymi 2 w ogóle się nie przejmował.

Zeby ocenić kondycję wtrysków na podstawie korekt robię się to podczas pracy silnika pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na odczycie korekcji widać nieprawidłowo działający wtryskiwacz, czyż nie? :roll: więc jak najbardziej można je tak również oceniać, szczególnie zważywszy na to, że większość boszów serwisów naciąga na regenerację wszystkich jak kwalifikuje się do tego jeden. Oczywiście zdarza się, że za "brzydką" korekcję na cylindrze odpowiada brak kompresji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na odczycie korekcji widać nieprawidłowo działający wtryskiwacz, czyż nie?

niestety nie

to by bylo zbyt piekne i proste gdybys zwyklym programem diagnostycznym mogl diagnozowac wtryski - maszyna do tego kosztuje ponad 100 tys zeta

co do uczciwosci zakladow oczywiscie masz racje ale nikt z nas nie ma na to wplywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To popatrz muszę być jasnowidzem, bo oceniając korekcje na codzień typuję, który wtryskiwacz jest do wymiany i jakimś cudem trafiam :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To popatrz muszę być jasnowidzem

To podaj wyniki Duzego Lotka na srode i sobote

bo oceniając korekcje na codzień typuję, który wtryskiwacz jest do wymiany i jakimś cudem trafiam

Nie chce komentowac jak to jest z tymi trafieniami bo nie jest to dobry kierunek rozmowy.

Jesli jestes przekonany ze masz dar szczegolnej interpretacji korekt to ja to uszanuje - to jest temat na doktorat a nie na dyskusje forumowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub-szacun za pierwsze zdanie.Jestes pierwsza osoba ktora powiedziala do czego sluza korekty...

Ale reszta postu jest tylko zaprzeczeniem...

 

A czemuż to?


Na wolnych obrotach wtryskiwaczom pracuje się "łatwo" Gdy jedziemy np. na 4 biegu , mamy 2000 obr pod górkę i wciśniemy pedał w podłogę jak na dłoni wyskoczą wszystkie problemy z wtryskami.

ECU silnika mierzy przyspieszenie kątowe każdego z cylindrów i wprowadza korekty dla wyrównania pracy silnika. Na wolnych obrotach pracę silnika mogą zakłócać oprócz wspomnianych kłopotów z kompresją także nieszczelności cylindra np na osiach klap wirowych. Pod obciążeniem w zasadzie tylko kłopoty z wtryskami.


Oczywiście zgodzę się, że ta metoda to tylko naprowadzenie. Bo co jeśli wszystkie wtryski są lekko przypchane lub "leją". korekty nie będą potrzebne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Korekty sluza wyrownaniu obrotow walu korbowego a steruje nimi komputer za posrednictwem odczytu sondy lampda i to by bylo na tyle...

Wtryskom w pelnym zakresie obrotow pracuje sie tak samo a korekt nie sprawdza sie pod obciazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciśnienie paliwa na wolnych obrotach i wysokich jest takie samo?


Nie sonda lambda tylko czujnik położenia wału korbowego. Mierzymy przyspieszenie kątowe a nie skład mieszanki...


No chyba, że masz sondę lambda w każdym cylindrze to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ciśnienie paliwa na wolnych obrotach i wysokich jest takie samo?

A cisnienie w kolektorze ssacym jest takie samo?

Nie sonda lambda tylko czujnik położenia wału korbowego.

Jak wtrysk leje to widzi to czujnik czy sonda?

No chyba, że masz sondę lambda w każdym cylindrze to przepraszam.

Oczywiscie ze masz tylko odpowiedz sobie na pytanie jaka role pelni czujnik walka rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.