Skocz do zawartości

(E61) Webasto raz grzeje a raz nie grzeje


karelnati21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam fabryczne webasto w mojej E61 2007 rok 2.0 D 177km. I powiedźcie mi co może być przyczyna że webasto raz grzeje a raz nie??? Załącza się normalnie z pilota i chodzi ale z wylotów powietrze leci chłodne powietrze a jeszcze parę dni temu grzało elegancko?? Już raz kiedys tak miałem ale samo jakoś się naprawiło. A teraz kiedy przyszły mrozy to nie grzeje. A i czy dym lecący spod auta to normalne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym spod auta to normalne ,bo webasto ma tłumik spalin pod fotelem pasażera w podwoziu.Działa na paliwo

ze zbiornika i po podaniu na grzałkę powstają spaliny stąd dymi spod auta.Raz działa raz nie trudno ocenić przyczynę ,najlepiej podpiąć komputer.A czy działa ci normalnie po uruchomieniu silnika jak jest poniżej +5 stopni,czy problem jest jak załączasz webasto z pilota.Przy tych mrozach sprawne webasto to skarb.U mnie zaczyna lecieć cieple powietrze z nawiewów po ok.2 km może wcześniej.Dziś rano tak było temp -15 na zewnątrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wylot spalin jest pod fotelem kierowcy - chyba, że kolega piszący wcześniej jeździ anglikiem. Zimne powietrze pomimo pracującego webasto to objaw uszkodzonej dodatkowej pompki wody - wymusza ona obieg płynu na wyłączonym silniku. Diagnoza niekoniecznie wurzuci błąd, należy podłączyć Inpe i obserwować pracę Webasto, a dokładnie to, czy nie za szybko osiąga wysoką temperaturę bo jest to objawem braku przepływu płynu przez układ i ogranicza pracę podgrzewacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.