Skocz do zawartości

Korekta wtryskiwaczy bmw e90


Mllody

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdziele ile można czytać, że korekty tylko na ciepłym się sprawdza ................., jakaś osoba gdzieś/coś kiedyś tak napisała i wszyscy łykają jak gąbka wodę :mrgreen: .

Silnik na ssaniu nie pracuje, w uproszczeniu wtryski nie podają paliwa do komory spalania ................... :norty: ?

 

Bo ja to mam w takim razie zagadkę:

- jak to się dzieje że :norty: , że silnik po nocy, zimny potrafi nierówno pracować i regeneracja wtryskiwacza/wtryskiwaczy elektromagnetycznych polegająca na wymianie końcówki i regulacji rozwiązuje problem słabej wydajności-"późnego wstawanie" wtryskiwacza-y ..................... przecież korekty tylko na ciepłym komputerami się sprawdza :D hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik na ssaniu nie pracuje, w uproszczeniu wtryski nie podają paliwa do komory spalania ................... ?

A widziales zeby ktos robil analize spalin na zimnym silniku?-a co na zimnym nie ma spalin?

. przecież korekty tylko na ciepłym komputerami się sprawdza hehe.

A znasz jakis inny sposob?Ty sprawdzasz korekty na zimnym?-gratuluje...

Co do zagadki to powiem tak-korekty nie sluza do diagnozy lejacego wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotin44:

- temat dotyczy wtryskiwaczy/układu paliwowego więc "wstawka" o układzie wydechowym nie bardzo pasuje .............

- swoją drogą nie bardzo wiem co chcesz/chciałeś osiągnąć wpisem.

 

Ja nie zmienię swojego zdania :arrow: , że "praca" wtryskiwaczy powinna być monitorowana w pełnym zakresie temperatur w zależności od występujących objawów/niesprawności a nie jak jest ciągle powielane tylko "na ciepłym"/+80C.

Założyciel tematu milczy z ewentualnymi objawami ........... no to nie wiemy :mrgreen: hehe.

 

Życiowo można tak podsumować, że jak jest brak objawów niesprawności układu paliwowego, a komputery :) podają wyższe korekty (jakoś/rodzaj paliwa ma tu znaczenie) to właściciel ma dwa wyjścia:

a) na spokojnie, obserwować :mrgreen: co się będzie działo .......... w okresie letnim raczej objawów nie będzie :wink:

b) chcąc samochód mieć na dłużej tak jak napisał reloop, warto wytryski dać do sprawdzenia maszynowego bo będzie wszystko jasne ........ .

Wiadomo, że w końcu któregoś właściciela wtrysk/wtryski dopadną :D , a w przypadku tych z CR3 chyba nadal nie ma oryginalnych części zamiennych i mamy dodatkowe utrudnienie :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
- temat dotyczy wtryskiwaczy/układu paliwowego więc "wstawka" o układzie wydechowym nie bardzo pasuje .............

- swoją drogą nie bardzo wiem co chcesz/chciałeś osiągnąć wpisem.

Temat kolego dotyczy korekt a nie ukladu paliwowego a jaka jest zaleznosc miedzy korektami a ukladem wydechowym to powinienes wiedziec a forum nie jest po to aby COS osiagnac...

Ja nie zmienię swojego zdania , że "praca" wtryskiwaczy powinna być monitorowana w pełnym zakresie temperatur w zależności od występujących objawów/niesprawności a nie jak jest ciągle powielane tylko "na ciepłym"/+80C.

Nikt Cie nie naklania do zmiany zdania - twoja sprawa

Życiowo można tak podsumować, że jak jest brak objawów niesprawności układu paliwowego, a komputery podają wyższe korekty (jakoś/rodzaj paliwa ma tu znaczenie) to właściciel ma dwa wyjścia:

Zyciowo mozna podsumowac ze jak krutkie korekty beda stale pracowac poza zakresem to komputer uzna to za blad i poinformuje o tym wlasciciela a dlugie porekty pujda powyzej zero i wtedy nalezy szukac usterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.