Skocz do zawartości

Zmiana modułu FRM, brak świateł wstecznych i PDC


falko29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padł mi moduł FRM, wymieniłem na inny i działają mi wszystkie światła jak trzeba, ale po wrzuceniu wstecznego nie świecą lampy cofania i nie włącza się PDC. Mogę PDC aktywować guzikiem na desce, pokazuje mi kolorowe pola podczas zbliżania się do obiektu, ale głośniki nie piszczą.

 

Wpiąłem na próbę poprzedni FRM i na nim PDC normalnie się włącza i światła cofania również.

 

Zapewne trzeba to jakoś zakodować. Może ktoś łopatologicznie napisać krok po kroku jak to zrobić ?

Mam tool32 i nim skasowałem błędy zwarć. Ale nie wiem jak aktywować światła wsteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NCS EXPERT - powinien załatwić sprawę , zakoduj nowy moduł pustym MANem .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, tylko w winkfp i ncs wg poradników mi nic nie wychodzi , bo widocznie mam zle wersje , bo w ncs nie mam w ogóle expert mode... A w winkfp podczas kodowania wymaga checksum Vin , a to też mi nie idzie bo w ncs wpisując Vin i dając chcecksum potem wyskakuje mi zaś wołanie o gm są i vn a nie wiem skąd to wziąć. Także serio forum mogłoby się na cokolwiek przydać miło jakbyś mógł jak debilowi napisać lopatologicznie krok po kroku co kliknąć by osiągnąć efekt. Bo gdyby to było hop siup, to bym to opanował po obejrzeniu jednego filmu na Youtube. Wiem że wiedza kosztuje , ale chyba forum po to jest by sobie pomagać prawda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szukałem, tylko w winkfp i ncs wg poradników mi nic nie wychodzi , bo widocznie mam zle wersje , bo w ncs nie mam w ogóle expert mode... A w winkfp podczas kodowania wymaga checksum Vin , a to też mi nie idzie bo w ncs wpisując Vin i dając chcecksum potem wyskakuje mi zaś wołanie o gm są i vn a nie wiem skąd to wziąć. Także serio forum mogłoby się na cokolwiek przydać miło jakbyś mógł jak debilowi napisać lopatologicznie krok po kroku co kliknąć by osiągnąć efekt. Bo gdyby to było hop siup, to bym to opanował po obejrzeniu jednego filmu na Youtube. Wiem że wiedza kosztuje , ale chyba forum po to jest by sobie pomagać prawda ?

Poszukaj na forum , tu jeden gosc zadarmo naprawy FRM robi ))) , nawec kodowac nie trzeba wedlug jego slow po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz instrukcje jak kodować.

http://bmw-icom-a2-wifi.blogspot.com/2016/03/how-to-code-bmw-e90-with-inpancx-expert.html

Ktoś akurat opisuje jak coś włączyć. Ty chcesz zastąpić to co jest zakodowane pustym plikiem FSW_PSW.MAN. Do NCS EXPERT znajdziesz na necie profile np. tu.

http://chomikuj.pl/mlodzik1/BMW+Standard+Tools+2.12/Profiles+-+Ncs+expert

Jak byś mógł podłączyć stary moduł. Zgrać z niego ustawienia i wrzucić do nowego, chyba byłoby najlepiej dla ciebie.

Ale to musiałby się wypowiedzieć, ktoś kto się tym zawodowo zajmuje, ja na tę chwilę jestem tylko samoukiem pasjonatą:)

Pogadaj może z uzytkownikiem DIN76. Tu w dziale kodowanie też znajdziesz wszystko. Tylko trzeba poczytać. Na tym blogu też jest sporo co link wkleiłem, tylko czytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkodowaniu nr vin z modułu FRM ktory kupiłem, okazało się, ze pochodzi on z auta ze skrzynią automatyczną. Tutaj leży problem że u mnie skrzynia manual nie zapala świateł biegu wstecznego i analogicznie pdc, bo moduł zaprogramowany ma sygnał ze skrzyni automatycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się w końcu poprawnie zainstalować programy żeby nie wywalało żadnych błędów. Po zgraniu pliku FSW_PSW, wyczyściłem jego zawartość, wrzuciłem do sterownika tak jak kazaliście i światła wsteczne i pdc ruszyło. Dziękuję za pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.