Skocz do zawartości

E46 (M47) - 320d - czerwona kontrolka oleju po odpaleniu


Jabo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wczoraj zmieniałem olej (Motul 5w30, filtr MANN) i zwróciłem uwagę na to, że po odpaleniu czerwona kontrolka oleju pali się przez 2-3 sekundy, potem gaśnie. Następnie zapala się żółta na jakiś czas, potem gaśnie. O ile żółta jest niegroźna i zapala mi się już po odpaleniu od paru lat, to nie pamiętam (nie zwracałem uwagi), czy ta czerwona zapalała mi się przez zmianą oleju.

Poczytałem, że to mogą być zaworki w podstawie filtra oleju.

 

Pytanie, czy jeżdżenie w takim wypadku jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Brak smarowania jest zawsze groźny a jaki to będzie miało dokładnie skutek i po jakim czasie nikt nie powie. Żółta kontrolka świecąca się kilkanaście sekund po odpaleniu informuje o usterce czujnika poziomu oleju.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakby było ok, to kontrolka nie świeciłaby się, więc uważam, że tak. Może ktoś tak jeździ od dłuższego czasu i potwierdzi, że jest inaczej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne przy uszkodzonym zaworze w podstawie filtra oleju. Olej Ci spływa i chwile po odpaleniu nie dosć że klekocze głośniej to jeszcze się swieci chwilę kontrolka.

Jeździłem tak 3 lata i nie ruszałem tego, auto pewnie dalej jeździ.

 

Potrzeba chwili żeby ciśnienie oleju sie pojawiło na górze silnika stąd taki efekt. Zauważ że jak zgasisz auto i odpalasz ponownie to się już tak nie dzieje ponieważ masz olej u góry silnika. Tylko po długim postoju takie coś sie dzieje bo olej przez uszkodzony zaworek spływa do miski.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pojeżdżę trochę i zobaczymy.

Właśnie cholera nie mogę sobie przypomnieć, czy tak miałem przed zmianą oleju (w takim sensie, że nie zwracałem uwagi).

 

Czy oprócz tego sławnego zaworka może być inna przyczyna? Może to być powiązane z wczorajszą wymianą oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wczoraj zmieniałem olej (Motul 5w30, filtr MANN) i zwróciłem uwagę na to, że po odpaleniu czerwona kontrolka oleju pali się przez 2-3 sekundy, potem gaśnie. Następnie zapala się żółta na jakiś czas, potem gaśnie. O ile żółta jest niegroźna i zapala mi się już po odpaleniu od paru lat, to nie pamiętam (nie zwracałem uwagi), czy ta czerwona zapalała mi się przez zmianą oleju.

Poczytałem, że to mogą być zaworki w podstawie filtra oleju.

 

Pytanie, czy jeżdżenie w takim wypadku jest bezpieczne?

Jedź do mechanika niech Ci sprawdzi ciśnienie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.