Skocz do zawartości

318i 2003r błąd 27BB po wymianie rozrządu


marian1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem BMW e46 z silnikiem N42, po zakupie auto pokazywało błędy czujnika oraz samego wałka zaworów wlotowych, po rozgrzaniu chodziło jak disel, doszliśmy że rozrząd się posypał, ślizgi były połamane.

Po wymianie rozrządu, ustawione wszystko według mechanika na blokady idealnie, teraz auto chodzi na zimnym jak disel a po rozgrzaniu nie trzyma wolnych obrotów, aż w końcu nie chce odpalić, napewno też jest dużo słabsze.

Teraz wyskakuje tylko błąd 27BB funkcja sterowania wałkiem zaworu wylotowego.

Nie mam pojęcia co dalej robić, czy coś z rozrządem jest nie tak, w końcu auto wcześniej nie gasło.

Edytowane przez marian1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyczyść elektrozawory vanosów, jak trzeba wymień o-ringi i zamień je miejscami, później zobacz czy błąd się zmieni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisałem, że elektrozawory sterujące vanosem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem oba te elektrozawory, były zawalone opiłkami po brzegi, wyczyściłem ich i złożyłem, z początku chodził idealnie, teraz na wolnych obrotach chodzi jeszcze inaczej niż przed czyszczeniem, słychać jak by coś dudniło. Po jakimś czasie wyskoczył znowu błąd elektrozaworu wałka wlotowego, wyjąłem znowu obydwa elektrozawory, przedmuchałem ich i zamieniłem miejscami, dźwięk jest ten sam, ale po jakimś czasie na jeździe próbnej wyskoczył błąd wałka wylotowego, znów odkręciłem i wyczyściłem, narazie błąd nie wyskakuje, ale dalej jakoś śmiesznie chodzi jak 30-tka albo jak ES, mam nadzieje że wiesz o jaki dźwięk mi chodzi.

Na kompie sterowanie VANOS jest tak 120 stopni na jednym i na drugim wałku, minimalnie chodzi 119-120 na obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale wniosek chyba z tych zamian wyciągnąłeś?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po jakimś czasie wyskoczył znowu błąd elektrozaworu wałka wlotowego, wyjąłem znowu obydwa elektrozawory, przedmuchałem ich i zamieniłem miejscami, dźwięk jest ten sam, ale po jakimś czasie na jeździe próbnej wyskoczył błąd wałka wylotowego, znów odkręciłem i wyczyściłem, narazie błąd nie wyskakuje, ale dalej jakoś śmiesznie chodzi jak 30-tka albo jak ES, mam nadzieje że wiesz o jaki dźwięk mi chodzi.

Podkreśliłem istotne miejsca :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to jeszcze do sprawdzenia silniczek valvetronica, może warto zrobić płukankę i wymienić olej, skoro było tam aż tyle syfu!!

Vanosy są sterowane ciśnieniem oleju, jak będzie z nim jakiś problem, to i vanosy będą źle działały.

Wymieniałeś vanosy lub oringi w nich przy okazji wymiany rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie problem rozwiązany, wymieniłem Vanos na wydechu i teraz pracuje jak nowy, cichutki, nic nie stuka, rano przy zapalaniu cisza.

Oczywiście pomogło też mycie elektrozaworów, auto odżyło na mocy.

Widziałem dużo postów, że te silniki stukają po rozgrzaniu, według mnie to wina właśnie któregoś lub obu Vanosów, ja kupiłem najtańszy na All za 150zł i hula.

Dzięki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany, wymieniłem Vanos na wydechu i teraz pracuje jak nowy, cichutki, nic nie stuka, rano przy zapalaniu cisza.

Oczywiście pomogło też mycie elektrozaworów, auto odżyło na mocy.

Widziałem dużo postów, że te silniki stukają po rozgrzaniu, według mnie to wina właśnie któregoś lub obu Vanosów, ja kupiłem najtańszy na All za 150zł i hula.

Dzięki wszystkim

 

Kupiłeś używany?

http://i57.tinypic.com/55eyye.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.