Skocz do zawartości

E46 320i M54 Problem z Przyspieszaniem i spadek mocy


zboziu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze oraz magicy BMW-KLUB , jestem tutaj nowy oraz kompletnie zielony .

 

Pisze do was z prosba o pomoc w rozwiazaniu problemu mojego E46 2002 Coupe M54 2.0 Benzyna . A mianowicie bylem u kilku mechanikow ktorzy nie potrafia rozwiazac problemu tylko wymieniaja czesci !

Od pewnego czasu gdy zszedlem do auta i chcialem pojechac do pracy juz po odpaleniu slyszalem ze cos nie tak jednak probowalem jechac dalej ,wyjechalem na A4 i przy probie wyprzedzenia pierwszego samochodu i gwaltownego dodania gazu moje e46 zaczelo wibrowac i odczulem znaczny spadek mocy . Pojechalem do mechanika komputer normalny oraz szczegolowy oprocz uszkodzonego czujnika temperatury zewnetrznej nic nie pokazal. Ten zaczal wymieniac takie rzeczy jak :

 

2-krotna wymiana przeplywomierza

Wymiana pompy paliwa(razem z obudowa)

Nowe swiece

Cewki

odma

olej filtry

przepustnica

 

 

Po pojechaniu do kolejnych 3 mechanikow bylo to samo nie wiedza w czym tkwi problem . Po moich ogledzinach zauwazylem :

Po odpieciu przeplywomierza samochod dziala bez zarzutow po podpieciu jest ok ( lecz mam 2 nowe przekladam i to nic nie daje)

Kable koloru czarno bialy oraz czerwono bialy ktore ida do przeplywki byli zerwane i ubrudzone olejem (wyczyscilem zlutowalem i zabezpieczylem) lecz to nic nie pomoglo.

Ogolnie to wszystkie kable byly mokre od oleju .

Po dalszych ogledzinach zobaczylem z lewej strony pokrywy Zaworow lekki wyciek oleju ( prawdopodobie uszkodzona uszczelka pod zaworami . Nie glowica tylko pod zaworami !!)

Po wyciagnieciu Przeplywki w gumie ktora laczy sie rowniez z przeplywka oraz przepustnica jest uszczelka lecz ona jest bardzo zniszczona i zdeformowana .

Ponizej przepustnicy po prawej stronie jest bardzo cienki wezyk lecz nie wiem do czego on sluzy i jest przerwany .

Do tego dzisiaj 15-1-18 zauwazylem ze swieci mi sie kontrolka od akumulatora na czerwono ( podpiolem nowy akumulator lecz kontrolka dalej swieci )

 

 

Jezeli cos jest nie jasne lecz napisalem zle bardzo przepraszam lecz jestem NOWY ! . LICZE NA POMOC DZIEKUJE BARDZO !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Usuń nieszczelności oraz sprawdź ładowanie, np. w teście 9.0, do wymiany zapewne alternator. Nie ma silnika m54 o pojemności 2.0, najmniejszy to 2.2l, ma oznaczenie 320i.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator daje 14 ponad wiec jest ok , dzisiaj wydalem kolejne 200E na wymiane uszczelki pod zaworami oraz elektryki . Bylem u specjalisty wrzucal go na 3 komputery i pokazuje :

-P1341 Multiple cylinder misfire fuel cut off

-P1347 Misfire cylinder 3 fuel cut off

-P0102 Mass or volume air flow A circuit Low

-P112 Intake Air temperature sensor 1 circuit low

-P1349 Misfire cylinder 4 fuel cut off

 

Wrzuce pozniej zdjecie z kompa i filmik jak auto pracuje. Najdziwniejsze jest to ze raz jest ok a po ponownym uruchomieniu jest ten sam problem NACISKAM PEDAL GAZU I AUTO JAK BY Z POWIETRZEM CIAGNAL . I IDZIE DZIWNY ODGLOS Z OKOLIC PUSZKI GDZIE JEST FILTER POWIETRZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepływomierz na jakiej firmy zmieniłeś? Masz jego błąd oraz czujnika temperatury powietrza, który jest w nim. Dodatkowo wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem na auto szrocie uzywany z BOSCH . Pozniej kupilem sam czujnik i wymienilem za 150euro i to nie pomoglo wiec go oddalem , lecz czytam na internecie ze moze nie dzialac ten zamiennik i lepiej kupic oryginal . Zaznacze ze gdy go odepne samochod jezdzi normalnie . a gdy podepne i ponownie odpale znowu jest problem z wypadaniem zaplonu . Ciezko tutaj kupic kabel to inpy albo innego programu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.