Skocz do zawartości

BMW E36 coupe 323i climatronic diagnoza układu chłodzenia


malitekoner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z układem chłodzenia w aucie. Zacznę od tego że ubywa mi płynu chłodniczego a nie mam pojęcia gdzie, termostat wymieniony obudowa też i pompa wody również , wycieku nigdzie nie widać chociaż dodam że chłodnica nie wygląda na idealna ... Auto ma mocy ile trzeba, spreznosc na cylindrach między 12 a 13 bar, nie grzeje się. (mówię to po ty by wykluczyć uszczelkę pod głowicą )

Nawiew w aucie grzeje ale bardzo słabo ... Nawet jak auto się nagrzeje , powietrze wieje bardzo ciepłe ale nie gorące na dodatek nie dość mocno dmucha (mam climatronic) przy przełączaniu opcji na nadmuch na twarz słychać walniecie w nagrzewnicy, do tego po wyłączeniu wszystkiego słychać jak coś brzęczy pod deska... Miał ktoś podobne problemy ?? Gdzie szukać wycieku ? Co może być odpowiedzialne za grzanie w środku i siłę nadmuchu ? Z góry dzięki za podpowiedzi , pozdrawiam ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ubywa to może się zapowietrza i dlatego grzeje słabo, musisz znaleźć przyczynę wycieku i porządnie odpowietrzyc układ. To strzelanie przy włączeniu nawiewu na twarz to klapki nagrzewnucy mam to samo. Oryginalnie są na klatkach przyklejone takie gąbki do uszczelnienia No i po czasie zrobił się z nich taki glut i się przyklejaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siła nadmuchu jest zbyt słaba to albo filtr albo klapa.Nawet przy zapowietrzonym układzie powinien zwiać grzywę chłodnym powietrzem.

Oczywiście na dniach wymieniam filtr ale pytanie o klapy , dużo roboty z wymianą ? I jaki koszt części ? Zapomniałem dodać że wieje raz słabiej raz lepiej i sam się w tym czasie przełącza np. nawiew na połowę temp. 27C. Jadę spokojnie nagle sam z siebie zaczyna mocniej dmuchać i po chwili przestaje . Czy to dowodzi winie klap ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.