Skocz do zawartości

konserwacja podwozia


czarny2891

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

czy ktos z okolic zabrza, gliwic wie gdzie mozna zrobic porzadnie!!! konserwacje podwozia i za jakie pieniadze? chcialbym zabezpieczyc cale podwozie a dodatkowo w jednym miejscu mam rdze i chce sie tego za wczasu pozbyc. problem pojawil sie po zimie. w e36 w pragu, jakies 15 cm przed koncem progu od spodu z tylu auta jest odprowadzenie wody - miedzy koncem progu a ta gumowa okragla podkladka pod podnosnik. taki niewielki wyprofilowany otworek. w zeszlym roku poprawialem progi od boku no i trzoche tyle ile sie zapryskalo od spodu. blacharz ktory mi to robil tak zapryskal spod ze zatkalo wlasnie te otwory efektem czego jest rdza wokol tych odprowadzen :( nie wie ktos jak wyglada ten prog w przekroju? teraz nie wiem czy w tym miejscu prog bedzie caly przegnity na wylot czy co ani jak to sprawdzic i co z tym zrobic? help! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie do tego postu bo nie chce rozpoczynać nowego i zaśmiecać forum.

W moim Touringu pod całym układem wydechowym jest aluminiowa osłona odzielająca podwozie od wydechu dł. ok 1,3m.

Wskutek ostrej eksploatacji wozu w terenie doszło do urwania mocowań i zwichrowania tej cienkiej aluminiowej osłonki. Strasznie dzwoniła o rurę więc wczoraj brutalnie ją usunąłem.

Pytania:

- Czy jej brak będzie miał wpływ szybszą korozję podwozia? (nie wiem jakie jest jej zastosowanie - domyślam się, że odbija ciepło od układu wydechowego chroniąc podwozie)

- Gdzie kupię taką osłonę i czy występuje w zamiennikach?

- Czy olać ten temat i dalej jeździć :) ?

 

Z góry wielkie dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
- Czy jej brak będzie miał wpływ szybszą korozję podwozia? (nie wiem jakie jest jej zastosowanie - domyślam się, że odbija ciepło od układu wydechowego chroniąc podwozie)

- Gdzie kupię taką osłonę i czy występuje w zamiennikach?

- Czy olać ten temat i dalej jeździć :) ?

 

Z góry wielkie dzięki za porady.

 

Na korozje zapewne tak, w dodatku przy wysokich temperaturach latem moze powodować że ciepło z wydechu będzie miało zgubny wpływ na te mase która jest na podwoziu. Osłone zapewne nie kupisz nigdzie indziej jak w serwisie albo z rozbiórek. W tym pierwszym to pewnie cena powala bo to nie element eksploatacyjny w dodatku aluminiowy.

 

U mnie osłona w miejscach mocowań też już się przerwała, podłożyłem z obu stron większe podkładki z grubej blachy aluminiowej i całość znitowałem. Trzyma lepiej niż fabrycznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.