Skocz do zawartości

awaria panelu ogrzewania i radia po wizycie w myjni


Jelu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze!

 

F10 520d lci 2015r. - po wizycie w myjni, przed sylwestrem, przestał mi działać panel radia i klimatyzacji/ogrzewania. Przed wjazdem wszystko było ok po wyjeździe nie zapalił się nawet na chwilę - nie działa podświetlenie ani też nic innego po naciśnięciu/przekręceniu. Radio normalnie działa ale sterować mogę nim z kierownicy. Ogrzewanie i nawiewy nie działają, podejrzewam, że gdyby była możliwość włączenia inaczej niż z tego panelu to by się włączyły, ale to tylko podejrzenie. Klima jest czterostrefowa i z tyłu podświetlenie działa ale nic nie dmucha, ogrzewanie tylnych foteli działa.

Miał ktoś podobny przypadek, może ma ktoś jakieś podejrzenia.

Dotarłem, do bezpieczników ale jak zobaczyłem ile tam tego jest to się wycofałem. Zrobiłem również rundkę po warsztatach elektrycznych ale dzisiaj wszyscy sobie zrobili wolne albo termin na za tydzień - jeździć trzeba ale bez wentylacji można dostać szału bo wszystko paruje.

 

Z góry dziękuję z jakiekolwiek sugestie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może jeszcze jedno pytanie - wiem, że to tylko gdybanie, ale może ktoś ma jakąś myśl, będę wdzięczny za cokolwiek - czy fakt, że jednocześnie nie działa sterowanie radiem i ogrzewaniem i wszystkim innym co jest uruchamiane z tego panela, może sugerować że to większa awaria np jakiegoś urządzenia, sterownika czy bóg jeden wie czego jeszcze czy może np sugerować, ze spalił się jakiś bezpiecznik, który obsługuje to wszystko.

Posprawdzałem na czuja trochę bezpieczników, ale tylko tych w bagażniku, i tam żaden nie jest uszkodzony. Do tych w schowku pasażera się nie dobieram bo ciężko się tam dostać i niechciałbym sobie czegoś odłączyć tak, że w ogóle auto mi nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to pewne ze wywalilo bezpiecznik !

 

Problem wszystkie sprawdzic ? Dla mnie żaden. W schowku ciezko ale 20 min i po sprawie. Wystarczy oryginalny chwytak + latarka.

Wiem bo mam tez 4 strefy i jeden nawiew mi wariował, przejrzalem wszystkie i przy okazji znalazlem spalony od zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację, te w bagażniku sprawdziłem natomiast te w schowku są dla mnie niedostępne, chyba za duży i niezgrabny jestem :D

Chyba, że dałoby radę zdemontować klapkę schowka, wtedy może i dałbym radę, ale nie wiem jak to zrobić, bałem się połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee, myłem tylko na zewnątrz, jedyne co to przed myciem dolałem płyn do spryskiwaczy i niewielka ilość mi się rozlała dookoła. Co do samego mycia to tylko karoseria, jedyne co to woda mogła przedostać się przez wloty powietrza w grillu, ale raczej uważam, żeby tam za dużo wody się nie dostawało.... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ewidentnie na bezpiecznik. Weż miernik napięcia i jedź każdy po kolei, ustaw na pikniecia i będzie wiedział.

 

Sprawdź bezpiecznk F30 w schowku, on odpowiada za panel klimy.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Okazało się jednak, że to nie bezpiecznik, wszystkie działały. Pojawił się jakiś błąd w elektronice, który to spowodował. Został przeprowadzony reset i wszystko działa poprawnie aczkolwiek powiedziano mi, że jeśli będzie się to powtarzać, to trzeba będzie wymienić cały panel klimy. Zobaczymy, na razie drugi tydzień działa więc mam nadzieję, że to było jednorazowa sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.