Skocz do zawartości

Strzela czarnym dymem...


MarcinE46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam BMW E46 1.8 benzyna. Ostatnio zauważyłem, że zaraz po uruchomieniu na zimnym silniku gdy dodam dużo gazu na luzie i puszcze gwałtownie gaz, z rury następuje strzał czarnego dymu. Na rozgrzanym silniku takiego efektu nie ma.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi...

Edytowane przez MarcinE46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam BMW E46 1.8 benzyna. Ostatnio zauważyłem, że zaraz po uruchomieniu na zimnym silniku gdy dodam dużo gazu i puszcze gwałtownie gaz, z rury następuje strzał czarnego dymu. Na rozgrzanym silniku takiego efektu nie ma.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi...

Podziwiam Cie,chyba chcesz zabić silnik.Nie robiłem takich doswiadczeń i lepiej Ty też nie rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam BMW E46 1.8 benzyna. Ostatnio zauważyłem, że zaraz po uruchomieniu na zimnym silniku gdy dodam dużo gazu na luzie i puszcze gwałtownie gaz, z rury następuje strzał czarnego dymu. Na rozgrzanym silniku takiego efektu nie ma.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi...

 

Proponuje spuscic olej i wcisnac "duzo gazu" az do odciecia. Jak bedzie dymil znaczy ze trzeba go wymienic

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam z tego własnie forum ktos pisał że do 60 stopni C komp podaje do wtrysków usrednione dane i morderstwem dla silnika jest przekraczanie 3 tys obrotów. Kręcenie na zimnym silniku powyżej 3 tysiaków to tak jak wystep naszej reprezentacji na ostatnim mundialu .... :duh:
150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden: nie dodawaj duzo gazu na zimnym silniku a nie bedziesz mial efektu czarnego dymu z rury wydechowej. :roll:

 

Podejzewam jednak ze jest juz za pozno i w obecnej sytuacji moze byc juz tylko gorzej. Nie zycze ci tego ale niedlugo ten sam efekt bedzie wystepowal rowniez na rozgrzanym silniku. :cry2:

 

Z silnikiem w samochodzie nalezy obchodzic sie podobnie jak z kobieta, najpierw trzeba rozgrzac a dopiero pozniej eksploatowac na wysokich obrotach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.