Skocz do zawartości

X3 F25 2017 2.0xd Spalanie


c0014

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie jakie macie spalanie w swoim 2.0d 190km?

2000km 50/50 miasto trasa - 9.5l

Na mieście po 600km - 11l

Czy to normalne? Nie mam specjalnie ciężkiej nogi.

Może to problem egr?

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinienem się wtrącać, sorki, ale uprzejmie donoszę, że X3 35D konsumuje średnio 10/100. 75% przebiegu to trasa, a przeważnie autostrada lub droga expr., bo mieszkam w centrum kraju :P

I mowa jest o jeździe zdecydowanie dynamicznej (co nie znaczy wariackiej typu 220km/h). Ale czerpię pełną radość z niezwykłej mocy auta. Wychodzi więc na to, że różnice w spalaniu miedzy silnikami 2 a 3 litry są statystycznie nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
X3 F25 z N47 na pokładzie, nigdy nie miałem spalania w mieście większego niż 9,2 L (liczone niezależnie)... weźcie poprawke, że wasze może są jeszcze niedotarte... inna sprawa, jak ktoś jeździ bardzo krótkie dystanse <3km na zawsze zimny silniku to spalanie jest i będzie ogromne.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem mam w tej chwili 21 ooo.

Co zaobserwowałem.

W mieście jezdząc normalnie lub delikatnie mozna osiągnąc srednią 7l latem.

Zimą jesli nie wsadzam samochodu do garażu i po nocy odpalam : od razu ogrzewanie na 28oC i grzeję stołek na 3 to na krótkim odcinku i wogole kręcąc się po mieście mam 9-10 l po całym dniu na komputerze.

Czyli pora roku ma spory wpływ.

 

Najgorzej jest jak jadę autostradą 140 - 160km/h mam wówczas na odcinku 100km śednie 9-10l i nie chce być mniej.

W służbowym Passacie 2.0 TDI 190km FWD mamy spalanie 2 litry mniejsze.

Miałem przed X3 audi A3 sportback DSG 2,0 TDI na pompowtryskach FWD

i potwierdzam jak widziałem 8 litrów po jezdzie do Krakowa z prędkościami 200km/h to łapałem się za głowę ze duzo.

Bez problemu potrafiłem zejśc podczas spokojnej jazdy do 5,5 litra.

TYLKO ze podczas zimy nie było mowy o szybszej jezdzie bo moment obrotowy doprowadzał do tego ze nawet na 3 biegu koła traciły przyczepność , nie mówiąc że A3 to mały lekki mały samochód i wyglądałem w nim jak sardynka w puszcze z nogami przy uszach.

W X3 siedząc mogę spokojnie dłoń trzymać nad głową i jeszcze mam miejsce do dachu a mam prawie 190 cm wzrostu.

 

Dodam że teraz na baku nie zrobiłem nawet 800 km (jakieś 770 km brrrr) tej lepszej ropy , ale bywało ze robiłem zasięg 950 km

Edytowane przez radzio76

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć,mamy takie X3 od 5-mcy i na początku przy jeżdzie 50/50 paliło 9+...Według moich obserwacji spalanie wyrażnie spadło po przebiegu 6-7kkm,teraz mamy średnia 8-8.2.Przy jeżdzie autostradą pali od huja ,jadąc 150-170 poniżej 10l nie ma szans...ale droga wa-wa -Wrocław szybko ubywa :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się zejść średnio do 7,7 - na baku przejechałem już 750 km, a pokazuje że starczy na 140.

Na trasie da się zejść do 7,0-7,5 ale nie przekraczając 120 km/h, po mieście przy krótkich dystansach (do 5 km)

nie ma chyba możliwości by było poniżej 9,5. Ale i tak w porównaniu benzyny 2.0 w rav-ce gdzie bak starczał na 400 km

to rewelacja, nie mówiąc o przyspieszeniu. Auto z roku 2011.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu trasa około 500 z Francji do Niemiec przez Szwajcarię wiec tam ciągle równe 120 km/h, 3 osoby na pokładzie i pełny bagażnik. Spalanie wyszło 6,3. Jeżdżę raczej spokojnie i mało używam hamulca bo jakoś ten silnik nie porywa mnie do dynamicznej jazdy ;). Auto przedliftowe z samego końca produkcji w 2013.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są i to wiele, ale każdy powoduje automatycznie, anulowanie gwarancji po wykryciu modyfikacji, co gwoli ścisłości jest trywialne...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wózek z 2012 184KM/2d.

Trasa Polska - Włochy - Polska + codzienne dojazdy na stok (około 35km dziennie), 3 osoby, pełen bagażnik + box 190cm na dachu.

Jadąc autostradami w Niemczech do 140km/h, Austria i Włochy 130km/h

Spalanie z całej trasy 2500km - 7,4l

 

Trasa Poznań - Szczyrk - Poznań j/w ale bez boksa - 7,1 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Osiągnęłem nowy rekord - prawie 1000 km na baku.

Jazda niekoniecznie na ECO PRO ale w stylu emeryta ostatnio nigdzie mi się nie spieszy no i jest wynik.

Przy tankowaniu weszło 68,68 L Pozdrawiam.

b24a75af0a698f38.jpg


c79b782574cdff53.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ładnie, ja już kiedyś publikowałem 6.6 l/km na trasie ponad 1040km... Tylko silnik był n47.

Swoją drogą ciekawe,że BMW podaje powinność baku 65l, a na stacjach każdemu wchodzi zawsze wiecej niż 65... Ktoś tu oszukuje... Chyba nie bmw?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że parametr pojemności baku jest zawsze plus minus parę % dodać jeszcze pojemność instalacji itd itp.

Myślę ze byłem blisko zatrzymania się i problemów. Oczywiście nie jechałem na złamanie karku na wynik lecz dzień wcześniej miałem jeszcze zasięg około 10 km a stację jakieś 4 km od domu. Rano jak jechałem na stacje komputer od razu pokazał kreski.

Ważne że komputer w tym wypadku podał dobre dane odnośnie średniego spalania.

Wlałem 68,68 L x 100 / 996km = 6,9 litra na 100km czyli 0,2l na minus.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.