Skocz do zawartości

E9x Wymiana przedniej czołowej szyby


Michał 330xd

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też niestety spotkał problem pękniętej szyby. najpierw lekki odprysk i nie zdążyłem dojechać do domu i poszła rysa na 30 cm. :/

Mam "atuo-szyba" w PZU na kwote 2 tys zł.

Moja szyba jest z czujnikiem deszczu napewno i nie wiem czy zmierzchu bo agentka pytała się czy czujnik zmierzchu jest to powiedziałem że jest. ale nie wiem czy on jest też w szybie? czujnik parowania chyba jest bo szyby nigdy sie nie parują jak mam auto nawiew.

Jak sprawdzić po winie jaka to szyba dokładnie?

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_5644-oszklenie/vVC36552

tutaj są różne rodzaje i skąd wiedzieć która to dokładnie moja?

 

Druga sprawa. Na umowie z PZU nie ma nic o szczegółach ubezpieczenia autoszyba.

agent powiedział że oni wybierają mechanika który szybe zamówi i wymieni i oni pokrywają wszystkie koszty naprawy.

Czytałe ty o przekładaniu czujnika parowania np. Więc jeżeli mam odstawić samochód tylko i odebrac po 4 dniach to nie bede wiedział czy ten czujnik mi przełożyli czy nie. ;/

 

Dostanę oryginalną szybe czy zamiennik nordglasa? nordglas robi wgl zamienniki z tymi czujnikami ?

obawiam sie troche tej wymiany ;/

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli zamiennik nie będzie dostępny (ale raczej to wątpliwe), to dostaniesz szybę oryginalną, a jeśli 2 tyś nie wystarczy ( to też wątpliwe) to dopłacisz różnicę.

Ja z usług NordGlass (Zielona Góra) jestem bardzo zadowolony.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to ciekawe. Mi w ASO Misiak jak jeszcze istniało za szybę + czujnik zaparowania (którego nie miałem) powiedzieli 1700zł. Sama szyba 1400zł. Tylko było to 3 lata temu.

Zamiennik Piklingtona z montażem 800zł

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bmw store ceny są w okolicach 1300 zł.

ale babka z PZU powiedziała że nie możliwe jest żebym dopłacił różnice do oryginalnej albo jakiej kolwiek innej szyby.

Bez sensu troche to rozwiązanie, bo jeżeli chciałbyś bardzo oryginalną szybe to możesz se ją wymienić tylko na własną rękę bez żadnej ubezpieczalni. ;/

w nastepnym tygodniu wymiana. powiedzieli że dwa lata gwarancji na samą szybe i dożywotnia gwarancja na usługę montażu.

 

A te szyby nordlagsa mają czujnik parowania? jak to sprawdzić czy mają? bo mowiłem jej o tym a ona jakby wgl tego nie słuchała. intereoswał ją tylko czujnik deszczu i zielony pasek przeciw słoneczny...

:evil:

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czujnik Ci przełożą ze starej szyby to jest mała kosteczka - technologia wymiany szyby w BMW przewiduje jego wymianę ale ubezpieczyciele nic sobie z tego nie robią :) przerabiałem temat 3 razy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WItajcie.

Jadąc ok 150 km/h dostałem kamieniem w szybę.

Średnica dziury w pierwszej warstwie szyby ok 3 mm , całość uszkodzenia to ok 20 mm :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1b7e1fbe8ac7f45.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d2e2875c6babc0c.html

 

Naprawę wykonałem w NordGlass Katowice ul. Żeliwna.

Koszt 140 zł , czas naprawy - 30 min.

Nowa szyba z sensorem to 760 zł.

Gdybym zdecydował się na wymianę to od tej ceny odejmują 140 zł, które zapłaciłem za naprawę.

Otrzymałem gwarancję i dokument stwierdzający, że szyba jest sprawna to na wypadek gdyby czasem na przeglądzie były jakieś problemy.

 

Rezultat :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f243e5d7b634517.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/729c9fb1b3e219bd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cda9a4171e3b3399.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7cb314fd65300d5.html.

 

Najważniejsze, że uszkodzenie nie jest już tak widoczne, nie wystąpiło po stronie kierowcy a po stronie pasażera mniej więcej 15 cm od dolnej krawędzi.

 

Pytanie do was forumowicze :

czy wszystkie szyby powinny być sygnowane logiem BMW ?

U mnie sytuacja wygląda tak, że wszystkie mają logo + numer/indeks taki sam na każdej szybie oprócz przedniej (przez co można by założyć, że była ona już wymieniana). Dodatkowo szyba przednia i tylna to Sekurit a pozostałe to Pilkington.

Z tego co się orientuję przednie szyby nie zawsze mają logotyp jak np w Cayenne czy Touareg bo to podobno jest uniwersalna szyba ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam wszystkie oprocz szyberdachu wiedz wychodzi na to ze Twoja byla juz wymieniana.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Mam odprysk na szybie szykuje się do wymiany ale planuje zrobić wycenę wziąć kaskę i samemu zlecić naprawę. Polecicie jakąś szybę? Mam czujniki: deszczu zmierzchu ale nie mam tego paska u góry, a chciałbym mieć. Jakiego producenta i jaki warsztat we Wrocławiu polecacie? Może ktoś robił i zna cenę bylbym bardzo wdzięczny.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety we Wrocławiu nikogo nie polecę, bo nie znam terenu. Ja wymieniałem kilku krotnie (z ubezpieczenia też) w Zielonej Górze i mogę polecić NordGlass. Dostałem szybę właśnie NordGlass, wybrałem z szarym pasem na górze i wygląda lepiej niż oryginał Pilkingtona z zielonym pasem. Z ubezpieczenia nie dało się dostać Pilkingtona (miałem bez czujników), ale powiem szczerze że nie widzę różnicy w obu firmach produkujących szyby. Podstawa to profesjonalny montaż.

 

Montowałem kiedyś w innej firmie (specjalizującej się głównie w szybach) do E46 szybę Pilkingtona, i po montażu miałem do wymiany podszybie (pokruszyła się gumowa dolna część) :duh: oraz w aucie było dużo głośniej :( Solidna firma to podstawa.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wezmę wymianę w ASO to włóżą mi taką samą szybę jak mam, a ja chce dać szybę z tym pasem. Czy jak wezmę opcje wymiany w innym warsztacie to może da się załatwić, że szyba będzie inna.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozeznanie w ASO około 2400zł w Nord Glassie jeżeli ich szyba z uszczelką i wymianą 605zł, a jak szyba Pilkingtona to 725zł też z uszczelką wymianą. Zobaczę na ile wycenią ale i tak skuszę się chyba na Pilkingtona bo taką mam teraz tylko, że z logiem bmw.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj w Nordglassie co ci zaproponują, co jest najkorzystniejsze dla ciebie, jakie są różnice pomiędzy szybami.

Jak pisałem wcześniej: też chciałem Pilkingtona ale nie miałem wyboru z ubezpieczalni. Dostałem szybę Norglassu z szarym pasem i wygląda lepiej niż oryginał z zielonym, i nie zauważyłem różnicy w jakości.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę kasę i zrobię gdzie ja będę chciał po oględzinach koleś wstępnie powiedział jakieś 1300zł powinno być. Dzisiaj napisałem do Pilkingtona we Wrocku bo mają oddział, i szyba z szarym pasem plus uszczelki wymiana itp. 685zł i na to się decyduję bo dają gwarancję na szybę na usługę i są doświadczenie w marce bo zaprzyjaźniony warsztat LS-Auto serwis tam zawsze zleca naprawę :) zobaczę co z tego wyjdzie.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę kasę i zrobię gdzie ja będę chciał po oględzinach koleś wstępnie powiedział jakieś 1300zł powinno być. Dzisiaj napisałem do Pilkingtona we Wrocku bo mają oddział, i szyba z szarym pasem plus uszczelki wymiana itp. 685zł i na to się decyduję bo dają gwarancję na szybę na usługę i są doświadczenie w marce bo zaprzyjaźniony warsztat LS-Auto serwis tam zawsze zleca naprawę :) zobaczę co z tego wyjdzie.

Daj znać jak im poszło, jakiś czas temu dzwoniłem do nich i prawie się zdecydowałem na wymianę, szyby mają Pilkingtona, tyle, że bez loga BMW. Pytanie tylko czy jak masz czujniki, to nic się nie spier... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycenę mam 1387zł z groszami na przyszły tydzień umawiam się na wymianę. Co do Pilkingtona to dzwoniłem i szyba ma przygotowane wszystko pod montaż jak i czujniki na wszystko dają gwarancję i szyba jest ta sama tylko logo BMW nie jest wypiaskowane, a czasami się zdarza, że ma bo nie mają innej na stanie.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.