Skocz do zawartości

E46 318i przedlift Drugi dyfer się posypał po 25km


Martini00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szukałem podobnego tematu,lecz nie mogłem znaleźć więc zakładam ten jestem po wymianie drugiego dyferencjału który padł po 25 km. Zacznę może od opisu pierwszego który wcześniej od nowości latał bez problemu miał lekkie luzy i wszystko było dobrze,dopóki nie zaczął szumieć gdzieś w granicach 2500-3000 obrotów i prędkości 70-100 oraz gdy lekko dodawałem gazu aż z tym szumieniem pojeździł 60 km po czym nagle dyfer się posypał i zablokował koła,po tym można było sie toczyć ale co kilka metrów było słychać jak wszystko w środku się mieli. Znaleźliśmy inną używke z mniejszym luzem bez żadnych zacieków z olejem w środku więc myśleliśmy że ten troche pojeździ lecz po mieście zdążyłem zrobić 20 km i nic nie pokojącego się nie działo gdzie nie przekraczałem 60 km/h tylko zdażyłem wyjechać za miasto z prędkością 90km i po 2 km zaczęło sie te same szumienie co w poprzednim dyfrze i po nastepnych 2km następny dyfer padł. W pierwszym padło łożysko wałka atakującego w tym jeszcze nie patrzeliśmy ale domyślamy się że to samo. Więc nasuwa się pytanie czy jest możliwe aby jakaś inna część miała wpływ na to że obydwa dyfry się posypały czy to jest zwykły zbieg okoliczności? Zaznaczę że obydwa mosty były z tym samym przełożeniem 3.38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg mnie zbieg okoliczności, ale rozumiem, że podpora i łącznik wału są ok?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymień olej na nowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dyfer już ściągnięty jednak tym razem w środku sie popsuł w poniedziałek auto wjedzie na podnośnik i bedziemy patrzeć dokładnie co może być do wymiany no i teraz szukać następnego mostu

Ed. jeszcze takie pytanie orientuje się ktoś ile wynosi regeneracja dyfra i na czym ona dokładnie polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polega na wymianie środka na nowy, tam nic nie zrobisz jak są wypracowane zęby. Trzeba to dać nowe.

 

Ogólnie nietypowy problem, ludzie latają beemkami e30 czy e36 do złomowania i dyfrom nic nie jest. E46 też nie pamietam jakiegoś tematu żeby sie komuś dyfer wysypał.

 

Według mnie jakiś duży pech i tyle, jeśli wał sie prosto kręci, nic tam nie telepie to zakładaj kolejny i już.

 

Dodam od siebie że warto wymienić od razu tuleje 2 przednie i jedną tylną które trzymają dyfer. Bedziesz miał łagodniejszą jazdę i przyjemniejszą.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pierwszy się posypał to mnie nie dziwi w końcu takie rzeczy się zużywają ale że ten drugi to trochę mnie zmartwiło że coś jest nie tak,ale może faktycznie taki pech, w poniedziałek pójdzie dokładny przegląd podwozia jakby jeszcze były jakieś porady o których częściach nie warto zapomnieć to byłbym wdzięczny

No i dziękuję za udzielenie się w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.