Skocz do zawartości

Lampy Angielskie, a Europejskie - przeróbka ?


mielcok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sie dowiedzieć czy da się coś zrobić z lampami anglikami zwykłymi na żarówkę H7, w jakis sposób ustawić, aby świeciły tak jak Europejskie ?

Jest trochę tematów o tym ale wszystko tyczy sie lamp soczewkowych, nie ma nic na odbłyśnikach.

Może jest jakis sposób aby to jakos ustawić ?

Proszę o odpowiedź osób które mają wiedzę na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ksenony? Tam wystarczy tylko przestawić coś w reflektorze. Poszukaj w Sam naprawiam, tam jest opisane, albo na forum ktoś to zrobił.

 

Napisałem, że interesuje mnie przerobienie/ustawienie zwykłych lamp z obłysnikami - NIE ksenony. Wie ktoś cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przerobić reflektor zakładając soczewkę , w odbłyśniku H7 anglika nie da sie przerobić , u nas ma być skos w prawo , jesli nie bedzie diagnosta nie da przeglądu, a o to to bym sie nie bał bo Polak potrafi i tak przegląd załatwi, ale nie w tym rzecz , chodzi tu bardziej o bezpieczeństwo na drodze i prawidłowym świeceniu reflektora ,

 

wyobraźmy sobie jadac w nocy , mijamy się z autem z nad przeciwka który ma angliki lub źle włożoną żarówkę ?

nie dość że nic nie widzi to jeszcze oslepia innych użytkowników ruchu drogowego, a nie mysląc tu o kolizji drogowej ,

 

pomyślmy 2 razy za nim coś zrobimy ,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy same szkła zewnętrzne są takie same ( czyt. zamienne ) pomiędzy tymi z lampami Angielskimi a Europejskimi ?

 

PS : Jak rozpoznać lampę Angielską i Europejską ? Angliki były produkowane w Czechach 100% i mają żółtą naklejkę ?

Nie ma lamp Europejskich produkowanych w Czechach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pamietam, a nie wiesz czy jak kupie taka lampe przed lift to podejdzie mi do polifta srodek?

Wykończysz mnie tą wiedzą :D

Więc tak jesli masz lampe AL lub bosch to przed lift a po lift jest ten sam , Ale jesli masz ZTKW to niestety nie pasują :D

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Kupiłem dopiero co moja BMW a dziś zauważyłem ze mam założone ksenony ale nie są one oryginalne. Zakładam że będą problemy przy przeglądzie pomimo faktu ze lampy działają dobrze, samo poziomowanie działa. Chciałbym przywrócić stan fabryczny. Czy jestem w stanie wykombinować coś z lamp z wersji angielskiej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odświeżę,

 

Czyli w e46 przed lift lampy z odbłyśnikiem na H7, anglik od europy różni się tylko środkiem (tj. odbłyśnikiem) i żółtą naklejką z homologacją, a reszta jak obudowa / klosz jest taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.