Skocz do zawartości

bmw e46 zmiana radia


HakeyOkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do zmiany radia w moim bmw .Mój budżet na radio to ok 300zl .Myślałem nad tym radiem https://allegro.pl/listing?string=Sony%20CDX-G1200U%20bmw&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-3-1003 dodam jeszcze ze planuje podłączyć do niego 4 głośniki i subwoofer .Proszę o opinie na temat tego radia :D

Z góry dzięki za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zmiana na "zwykle" radio troche zakluci wygląd wnetrza Twojego samochodu. Jezeli masz zamiar zmienic glosniki i dodac subwoofer to zamiast radia zainwestuj we wzmacniacz. Jezeli dodatkowo zalezy Tobie np na odtwarzaniu mp3 to doloz do tego emulator zmieniarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem na mp3 Sony chyba nawet ten sam model, tylko trochę ta listwa nad radiem delikatnie odstawała od strony kierownicy, wszystko dlatego że oryginalne jest ładnie wyprofilowane z listwą, a tak więcej uwag nie mam :)
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyślałem o tej alpinie :mrgreen: tylko próg cenowy kolega podał 300-350 a za UTE-92BT trzeba z 500 dać. No chyba ze jakaś używke kupić w fajnym stanie ale napewno leprze od tego sony.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne ucho. Ale od seryjnego radia to chińczyk zagra lepiej.

 

Sama zmiana radia da już efekt na seryjnych głośnikach. Jak do tego się je wymieni i napędzi wzmacniaczem to już w ogóle.

 

Obecnie mam zmienione radio i dodany wzmacniacz pod głośnik niskotonowy i np. dla mnie jest już dobrze

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
(...)Obecnie mam zmienione radio i dodany wzmacniacz pod głośnik niskotonowy(..)

Ciekawe, zawsze myślałem, że wzmacniacz = subwoofer, a tu niekoniecznie. Tyle, że wzmacniacz i tak w bagażnik trzeba wstawić i ciągnąć kable przez całe auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmaczniacz a subwoofer to 2 różne rzeczy. Subwoofer to sam głośnik który wymaga wzmacniacza, czasem występuje to jako jeden element czyli taka aktywna skrzynka (po prostu w jednej obudowie jest wzmacniacz i głośnik jednocześnie), lub skrzynka pasywna czyli w obudowie jest sam glośnik, a wzmacniacz gdzieś na zewnątrz.

 

wzmacniacz osobny akurat moja fotka

 

2VkSvLn.jpg

 

ten akurat 4 kanałowy czyli moge podpiąć 2 rodzaje głośników lub 1 rodzaj głośników i subwoofer.

 

a to skrzynia aktywna która ma wbudowany wzmacniacz

 

DLAgOIA.png

 

ogólnie przednie głośniki czekają również na podpięcie pod wzmacniacz ale najpierw musze je wymienić :)

 

akurat w kombi kwestia głośnika jest prosta i przyjemna i są conajmniej 3 opcje montażu :)

 

a tak wsadziłem głośnik żeby nie tracić nic z bagaznika i żeby nie przeszkadzało.

 

9wG1pUA.jpg

 

r7swVML.jpg

 

co do kabli to tak trzeba ciągnać je do przodu :) lepiej jest jesli ma się r6 benzyne lub diesla jakiegoś bo wtedy akumulator jest w bagazniku wiec tylko kable głośnikowe i sygnałowe do przodu, a jak akumulator z przodu to jeszcze kable prądowe z akumulatora trzeba ciągnąć.

 

ciągniecie kabli tunelem srodkowym wygląda tak

 

oOGepVQ.jpg

 

6k5lnRJ.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę źle się wyraziłem faktycznie. Myślałem, że bez subwoofera sam wzmacniacz nie ma po prostu sensu. Aż takim audio-januszem nie jestem, żeby nie rozróżniać jednego od drugiego :) Ale dzięki za wyjaśnienie. :cool2:

Ładnie, schludnie i ze smakiem Ci to wyszło :cool2: U mnie nie tak różowo w sedanie, chociaż tyle, że 2.0d z akumulatorem w bagażniku ale nie bardzo mam gdzie schować wzmacniacz. Założyłem te HERTZE DSK 165 w drzwi, jeżdżę od miesiąca i nie ma porównania do ori nagłośnienia ale jednak czegoś brakuje, takiego głębszego, soczystego basu... Miałeś rację, żeby brać HELIXY... :roll: Albo może za dużo wymagam od głośników bez wzmacniacza. Pojeździłem trochę mercem z systemem BOSE i ewentualnie ból doopy :)

Edytowane przez lord_Simon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ogólnie przednie głośniki czekają również na podpięcie pod wzmacniacz ale najpierw musze je wymienić :)

 

akurat w kombi kwestia głośnika jest prosta i przyjemna i są conajmniej 3 opcje montażu :)

 

a tak wsadziłem głośnik żeby nie tracić nic z bagaznika i żeby nie przeszkadzało.

 

9wG1pUA.jpg

 

r7swVML.jpg

zaciekawiło mnie Twoje rozwiązanie głośnika w bagażniku(kombi)

jak to się sprawdza? jak z basem z bagażnika który jest "otwarty"?

 

co do kabli to tak trzeba ciągnać je do przodu :) lepiej jest jesli ma się r6 benzyne lub diesla jakiegoś bo wtedy akumulator jest w bagazniku wiec tylko kable głośnikowe i sygnałowe do przodu, a jak akumulator z przodu to jeszcze kable prądowe z akumulatora trzeba ciągnąć.

 

ciągniecie kabli tunelem srodkowym wygląda tak

 

oOGepVQ.jpg

 

6k5lnRJ.jpg

 

u mnie w byłym coupe(poprzedni właściciel) pociągnął kable bokiem czyli pod listwą pasażera(węwnętrzna listwa)

mam navi 16:9 org i ze wzmacniacza(z tyłu jest w bagażniku za tylnym siedzeniem) mam już wyprowadzone wyjście na wzmacniacz i tak się zastanawiałem nad niskotonowcem tylko nie wiedziałem gdzie go umieścić nie tracąc właśnie użyteczności bagażnika

jakieś info co to za głośnik i co to za wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz to jakiś mutant, nie mam pojecia, odkupiłem od kumpla za grosze, 4 kanałowy wiec 2 kanały w mostku dałem na subwoofer, a pozostałe 2 kanały podepnę pod przednie głośniki jak je zmienie na helixy.

 

A głośnik ten to earthquake dbx czy coś takiego, z 10 lat ma albo ze 12 nawet :D jeździł chyba w 5 autach różnych i nadal gra :) z tego co czytałem to jakaś klasyka i dobry głośnik ale obecnie cieżki do kupienia. Też za grosze wziałem.

 

Ogólnie co do basu dla mnie wystarczająco jest go z takiego otwartego montażu głośnika. Całą tą wneke za głośnikiem wytłumiłem matami i trochę pianką, pewnie parenaście litrów tam jest i dla mnie wystarczająco, podkreśla niskie tony ale nie trzesie całą budą chociaż jak się głośność podkręci to cieżko w aucie wysiedzieć. Nie jestem jakimś audofilem, do tego wszystko z mp3 bo cenie wygodę nad stydyjną jakość w systemie audio :)

 

pozostałe 2 sposoby to jakaś skrzynia która mega komplikuje sprawe bo albo bagaznik albo bas i albo to wyciągasz albo wozisz, masakra jak ludzie dają z tym rade :D dla mnie niepojęte :)

 

a ostatni montaż nad którym myślałem to dedykowana skrzynia w miejsce tej wanienki nad kołem zapasowym, 300zł na allegro gotowa skrzynia z miejscem na wzmacniacz, wchodzi do każdego e46 lecz koło dojazdowe musi mieć 17 cali albo trzeba ją odrobinę przerobić :) jest robiona pod 17 calową dojazdówke z tego co się dowiedziałem chyba że odrobinę zmienili projekt ale to trzeba pytać sprzedawców czy producenta.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/skrzynia-basowa-dedykowana-bmw3-e46-touring-98-07r-i5460710659.html

 

ale traci się wtedy troche ten schowek pod podłogą.

 

kiedyś już robiłem głośniki w przednich drzwiach w e46, wytłumienie, dorobienie dystansów i montaż, teraz jak patrzyłem to przez pare lat pojawiły się dystanse dopasowane do e46, ja rzeźbiłem od innego modelu, też na forum moze gdzieś moje fotki leża.

 

tak wygląda tył boczka

3eXi1ro.jpg

 

normalnie się zamyka i otwiera,

 

tu jakieś tłumienie w środku

3XIG1iq.jpg

 

Co do sedana to jak nie ma ściany grodziowej (da się złożyć siedzenia) to jako tako z bagażnika coś zagra, jak jest ściana to trzeba wycinać i ludzie montują głośnik w otworze na podłokietnik. W kombi łatwo bo bagażnik otwarty na kabinę to i dzwięk się rozchodzi w miare :)

 

co do kabli to wybrałem opcje srodkiem ponieważ programi lecą kable wiązki auta, a radzili fachowcy od audio unikać kabli innych wiec da się puscić tunelem srodkowym pod wykładzinami bo są one łączone i da radę :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o dojazdówke to jest 17 w 330i/d ale jakoś średnio to mnie to przemawia bo wykładzina w bagażniku musi być, robić w niej dziure/montować głośnik to traci sens

zaciekawił mnie Twój pomysł z tym boczkiem - musze zobaczyć u siebie ile mam tam miejsca bo mam tam navi jeszcze(czytnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowe widze na allegro ale przeciez pierwsze co masz po otwarciu bagaznika to plyta, potem jest "schowek" potem jest dojazdówka, zatem wsadzisz tam suba i przykryjesz płytą?

 

tak dokladnie :) nie potrzeba wycinać nic, to nie jest na tyle szczelne żeby dzwiek się nie przedostał.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to moja fotorelacja z zakładania Car Audio W Sierpniu 2017 :)

 

- Radio ALPINE UTE-92BT BT

 

- Hollywood PRO SC14 kabel głośnikowy OFC 2x2,0 mm2

 

- Hollywood PRO PC-YL0 - Kabel Zasilający OFC 53mm2

 

- OPRAWKA BEZPIECZNIKA ANL Hollywood ANH-1

 

- HOLLYWOOD PRO-425 CHINCH 4-KANAŁOWY 5m RCA

 

- Głośniki MOREL TEMPO Ultra 602

 

- DYSTANSE MDF

 

- Wzmacniacz SONY XM-5540F+

 

- MATA WYGŁUSZAJĄCA butylowa

 

21122989_1600732166658974_2117889218_o.jpg 21123007_1600731823325675_1045284153_o.jpg 21123097_1600731659992358_890995954_o.jpg 21123188_1600732996658891_1165192241_o.jpg 21123303_1600731699992354_1006480134_o.jpg 21124809_1600731289992395_129658199_o.jpg 21124906_1600731633325694_274727573_o.jpg 21125175_1600730916659099_2052057136_o.jpg 21125205_1600731569992367_2118421864_o.jpg 21146233_1600732663325591_1053030553_o.jpg 21146297_1600732623325595_1688739156_o.jpg 21146350_1600731619992362_1285403289_o.jpg 21146421_1600732953325562_1531782897_o.jpg 21146462_1600731609992363_1377660683_o.jpg 21169118_1600731783325679_2118408306_o.jpg 21169425_1600731723325685_1929846861_o.jpg

 

video 1 :

video 2 :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam. Jestem tu nowy, wiec jesli cos zrobie nie tak to wybaczcie :-).Jestem od tygodnia posiadaczem e46 kombi 2004 rok. Samochod jest wyciszony przez profesjonalna firme, a takze sprzet grajacy . Glosniki przow oraz tweeter firmy MOREL. Wzmacniacz nie pamietam firmy, ale bardzo duzy, subwoofer firmy PHASE i radio ALPINE 1din. Sprawdzalem sprzet z najwyzszej polki i jakos dzwieku rewelacyjna. problem w tym, ze kupilem chinczyka dedykowanego z androidem, podloaczylem i gra duzo ciszej. Tak przednie jak zwlaszcza subwoofer. Wczesniej drzaly mi plecy w oparciach, teraz jakby brakowalo mocy. Nadmienie, ze do subwoofera w radiu ALPINE wchodzily dwa cinche, a z chinczyka z androidem jest wyjscie na subwoofer z jednego cincha. Podloaczylem wiec pod tylne glosniki te dwa cinche, ktore ida do subwoofera. Czy ktos mi pomoze. Moge wyslac tu fotki, tylko musze znalesc jak :-). Z gory dziekuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czincze to kable syngałowe, podpina je się pod wzmacniacz a nie pod głośniki.


Z radia ciągniesz kable do wzmacniacza który rozdziela sygnał na głośniki oraz na subwoofer.


Zależy ile masz kanałów we wzmacniaczu, jeśli 4 to pewnie 2 kanały idą na przednie głośniki oraz 2 kolejne kanały są zmostkowane i idą na subwoofer (z 2 kanałów robie się 1 żeby było więcej prądu).


Po to masz ten wzmacniacz żeby dawał prąd na głośniki obojętnie jakie.


Również miałem radio chinczyka na androidzie ze wzmacniaczem i subwooferem i grało dobrze po dobrym podłączeniu.

Edytowane przez K3m0T1989
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K3m0T1989. Kolego jestem laikiem w tym, wiec moge nie fachowo sie wyrazac. Napisze jeszcze raz w skrocie. Kupilem auto juz wygluszone i z podpietym sprzetem audio. Radi Alpine, przednie drzwi: tweeter Morel i u dolu drzwi takze Morel, subwoofer Phase oraz wzmacniacz (firmy tam nie widzialem. Sadzac jednak po cenach pozostalych elementow, to raczej tez z gornej polki. Mi jednak zachcialo sie chinczyka z androidem. Radio ogolnie rewelacja:-). Przewody, ktore wychodzily pod glosniki przednie z radia Alpine lewy i prawy cinch podpilem pod chinczyka tez pod przod lewy i prawy. Subwoofer pod radio Alipine byl tez na dwoch cinchach. poczatkowo podpialem pod wyjscia w chinczyku pod tylne glosniki, ale podpinajac tylko jednego pod wyjscie z chinczyka typowo pod subwoofer gra tak samo. Przewod dajacy sygnal na wzmacniacz, by sie wlaczal razem z radiem podpialem tak jak bylo pod radiem Alpine. Problem jest taki, ze wczesniej subwoofer gral tak czysto i dawal taki OLBRZYMI BASS, ze drzaly plecy opierajace sie o fotel. teraz gra jak sprzet z przecietnej polki. Dodam, ze na wzmacniaczu sa rozne ustawienia, ktorych nie zmieniale, bo po prostu sie nie znam. PROSZE O JAKAS PODPOWIEDZ co i jak sprawdzic. Potrafie zrobic wszystko, tylko trzeba mnie poprowadzic. Jesli to dla K3m0T1989 nie jest problem, to szybciej bedzie przez FB Krzysztof Kucharski łysy :-) 41 lat. Moge ewentualnie porobic fotki, jesli w czyms pomoga. Tylko nie wiem jak je tu wrzucic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.