Skocz do zawartości

[e60] letnie felgi


radlew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedalekiej przyszlosci bd mial mozliwosc zakupu letnich 19 do mojej e60. Bedzie to mniej wiecej wyglądało tak:

 

Przod 8,5 cala et35 opony 235/35/19

 

Tyl 9,5 cala et35 opony 245/35/19 lub 255/35/19

 

Bedzie pasowal taki zestaw i jak by to wygladalo czekam na wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za duże et do e60 chyba, że masz x-a. Jak rwd to dopasuj dystanse jak przymierzysz koła.

 

Teraz widzę, że masz 545i :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli e60 ma tylko na tył napęd to na przód et maks ET20

na tył wejdzie ET30 ale będzie wyglądał jak wózek widłowy

Jeżeli chcesz być zadowolony kieruj się rozmiarem takim

 

przód ET 12 felga 8,5 cala opona 255/40/19

Tył ET 17 felga 9,5 cala opona 285/35/19

 

Bez dystansów i problemów będzie pasować (rozmiar od M5 lub M6 dla felgi 19 cali)

 

Rozmiar opony 245 na felgę 9,5 cala to tak jak by do e60 do standardowych felg założyć oponę 185 gdzie fabrycznie jest 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz np. styling 128, jest w tym rozmiarze, przód et18 a tył et32, z tym, że to fabryka, więc jeżeli chcesz spasować to z błotnikiem to sporo trzeba dodać. Przód pewnie 10-15mm a tył 15-20mm, kwestia też jakie masz zawieszenie i jakie opony założysz, czyli jak chcesz żeby to wyglądało. Jeżeli jesteś zdecydowany na felgi to polecam je przymierzyć i wtedy zmierzyć ile jest miejsca, zostawić trochę zapasu i wyjdzie odpowiedni dystans.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie orginal m sport dystansami raczej nie chce nadrabiac co by zawieszenie nie obciążać. Zależy mi na kupnie felg z takim et zeby tych dystansow uniknac.

 

przód ET 12 felga 8,5 cala opona 255/40/19

Tył ET 17 felga 9,5 cala opona 285/35/19

 

Przy takich rozmiarach nie beda zbyt baloniaste tego tez chce uniknac. Na starej swojej e39 mialem styling 95 przod 9 cali 235/35/19 a tyl byl 10 cali 255/35/19 i wygladalo to konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jak taki naciąg Ci odpowiada to takie zakładaj, Ty będziesz tym autem jeździł a dodatkowo masz doświadczenie z takimi rozmiarami, znajdź tylko odpowiednie felgi jak nie chcesz dystansów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zwykłe fabryczne felgi mają et20, jeżeli są szersze z tyłu, co przy tych rozmiarach jest normą to jest w okolicy et32 jak podałem w przykładzie. Jeżeli chcesz fabryczne to wejdź sobie na:

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

zaznacz e60 i wybieraj, kolega wyżej podał przykładowe możliwie najniższe et dla takich szerokości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

jakiś miesiąc temu zostałem posiadaczem swojego pierwszego BMW e60 po lifcie 2007 rok Chciałbym na wiosnę zmienić felgi (obecnie 17'). Myślę o 18 lub 19 może jakaś pomoc? Czy na 18 e60 prezentuje się Waszym zdaniem dość okazale czy postawić jednak na 19? Szukam ogólnie modelu Styling 135 lub podobnych. Może jakieś propozycje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 18" wygląda bardzo dobrze na E60 bez M pakietu. Większej bym nie zakładał. M pakiet powiększa optycznie auto przez co 18" to minimum aby zachować dobre proporcje. Z M pakietem E60 najlepiej wygląda na 19" felgach. To oczywiście moje subiektywne zdanie. Są tacy, dla których 20" to jest minimum na lato :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

standard ogumienia to 225-245 szerokosc, co oznacza ze przy 225 musisz miec 7,5'' felge a przy 245 8'',

do tego zalezy jaki profi zalozysz, pamietaj ze auto moze jezdzic obciazone wiec troche usiadzie

i teraz wjezdza magiczne ET ktore przy powyzszych rozmiarach wynosi 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 18" wygląda bardzo dobrze na E60 bez M pakietu. Większej bym nie zakładał. M pakiet powiększa optycznie auto przez co 18" to minimum aby zachować dobre proporcje. Z M pakietem E60 najlepiej wygląda na 19" felgach. To oczywiście moje subiektywne zdanie. Są tacy, dla których 20" to jest minimum na lato :)

 

Jestem tego samego zdania, zachowując idealne proporcje dla stylistyki e60 to koło 18 z nie za małą oponą a z mpakiem min 18 lub optymalnie 19 również z nie za małą oponą. Bo są tacy co wsadzają za niskie i za wąskie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. E60 530d rwd. Przod 245/40/18 felga 8 cali. Tył 275/35/18. Jeździ się ok ale opony z tylu się kończą i chciałbym przodu nie ruszać a z tylu wrzucic 255/40/18. Czy nie bedzie problemu z kontrola trakcji abs itp? Slyszalem, że zbyt duza roznica na obwodzie kola przod vs tył moze dawać takie błędy. Jezdze bez dystansow et20 na tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.