Skocz do zawartości

Rodzaje nawigacji F25


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy, jaką masz resztę elementów w F25. Jednostka jest uniwersalna, różnica jest w portach (z wyjściem GPS lub nie) i dodatki w postaci Radia DAB

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Cześć

Chcę zmienić radio+wyświetlacz w f25 2011 CIC na większy ekran CIC PRO, co potrzebuję?

Mam radio business 6,5” bez navi, z bluetooth, USB i AUX i adapterem SnapIn w podłokietniku, Combox jest na liście (Combox Multimedia) - sprawdzałem bimmercode.

Chcę założyć 8,8” ekran. Rozumiem że jednostkę muszę wymienić na Professional. Jakie kable i co jeszcze ze sprzętu do dokupienia? Kontroler iDrive pewnie zostaje bo ma klawisz „Navi” ale nie działa.

Czy ewentualnie mógłby ktoś z krakowa pomóc przy tej zmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz klawisz NAVI to warto sprawdzic czy wyposazenie ktore masz aktualnie jest zgodne z wyposazeniem wg VIN.


Jesli masz CIC Mid to tak naprawde potrzebujesz jednostki Pro z wyswietlaczem oraz antene GPS. Pozniej aktywacja nowej jednostki za pomoca kodow FSC i kodowanie pod wyposazenie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Wg VIN mam fabryczne wyposażenie m.in:

0663 Radio BMW Professional

0698 Area-Code 2 do DVD


Pozafabrycznego doposażenia nie mam.


To wyposażenie 0663 to co to dokładnie jest?

DVD nie mam na wyposażeniu tylko cd.


Teraz powinienem sprawdzić fizycznie jednostkę po numerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy muszę wymieniać zegary przy zmianie CIC bez navi na CIC z Navi i dużym ekranem? Mam podstawowe zegary.

Drugie pytanie to czy navi muszę podłączyć do anteny GPS na dachu ( nie wiem czy ta płetwa ma wbudowaną GPS) czy jakąś inną antenę dołożę na podszybie z przodu? Gdzieś czytałem że traffic info dla navi dział tylko gdy ma się podpiętą antenę GPS dachową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A powiedzcie czy muszę wymieniać zegary przy zmianie CIC bez navi na CIC z Navi i dużym ekranem? Mam podstawowe zegary.

Drugie pytanie to czy navi muszę podłączyć do anteny GPS na dachu ( nie wiem czy ta płetwa ma wbudowaną GPS) czy jakąś inną antenę dołożę na podszybie z przodu? Gdzieś czytałem że traffic info dla navi dział tylko gdy ma się podpiętą antenę GPS dachową.

 

Ad1. Navi powinna działać bez podłączania do zegarów, stracisz niewiele.

Ad2. możesz spróbować podłączyć akcesoryjny przewód z anteną na podszybiu, ale z odczytem i złapaniem "fix'a" na satelity może być różnie. Najlepsze rozwiązanie oryginalna wiązka z anetną na dachu (płetwa) -zapewne jej nie masz, jak nie miałeś navi.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za odpowiedź.

A wiązka do anteny gps na dachu to tylko kabel czy jest podłàczone do combox lub innego urządzenia które też będę musiał wymienić i zakodować?

Antenę na 100% musiał założyć razem z wiązką (zależy od rodzaju Nawi, NBT są z wejściem GPS i bez, przy CIC pewnie do Combo<< nie jestem pewny).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chciałem się mądrzyć, ale widziałem już kilka Adnroidowych jednostek, ale wszystkie miały dyskwalifikujące wady (ale by być fair, miały też i zalety np. Google'owa nawi online)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodzik2 +1

Mam androida w e53. Dużo rzeczy nie działa jak powinno. Zdecydowałem się na niego, bo chciałem mieć działającą navi, oglądanie różnych audycji po drodze i zestaw głośnomówiący.

Po zainstalowaniu radio nie działa jak powinno (czasami złapie fale na kilkaset metrów i tyle - zapomnij o stałym silnym sygnale, w innym androidzie (VW) u siostry to samo).

Navi potrafi się zwiesić i to potężnie (mam 4gb).

Moja przeglądarka do słuchania nie działa chociaż na początku działała (brave - jest bez reklam), próbowałem już wszystkiego. Teraz audycje puszczam z telefonu przez bluetooth.

System głośnomówiący jest, ale i tak muszę rozmawiać przez słuchawki. Jakość rozmów woła o pomstę do nieba - ja nie słyszę i inni mnie też nie słyszą.

Nie działa pełne wsparcie z multifunkcji.

Android jako system operacyjny jest bardziej tabletowy niż telefonowy.


I bus mam, więc wszystko co trzeba jest. Dziś bym nie kupił (do e53 płaciłem 2800 chyba).

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.