Skocz do zawartości

F32 428ix M Performance


grabbou

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym Wam przedstawić mój nowy nabytek a zarazem pierwsze BMW. Na forum jestem już jakiś czas, ale jakoś nie było okazji, aby w miare czystym autkiem zrobić pare zdjęć... aż do wczoraj :)

 

Także witam wszystkim raz jeszcze i mam nadzieję, że do zobaczenia na najbliższym zlocie!

 

Słowem wstępu:

Na BMW trafiłem zupełnie przypadkiem - nigdy jakoś specjalnie nie interesowałem się marką. Szukając następcy swojego ówczesnego samochodu, natrafiłem na reklamę 4er w wersji M Performance. Niestety, pojazd okazał się ulepem, ale już wtedy wiedziałem, że to będzie moje następne auto. Na swoją wybrankę trafiłem na Allegro, choć okazało się, że stoi zaparkowana na tym samym parkingu a właściciel jest moim sąsiadem :8) Co tu dużo mówić - nie wyobrażam sobie obecnie jazdy bez BMW i całego tego klimatu wokół marki :)

 

O samochodzie:

BMW 428ix (N20)

Rok produkcji: 2014r

Przebieg: 102700 (ze mną od 92000)

Gwarancja 5 lat lub 200 000

 

Planowane prace:

- [x] folie na progi M Performance

- [x] malowanie splitterów zderzaka przedniego na czarno

- [x] wydech M Performance

- [x] renowacja alufelg & malowanie na kolor czarny

- [x] czarna nerka

- [x] spojler tył

- [x] ramki rejestracji m performance / m sport 

- [x] usunięcie wgniotek parkingowych z obu par drzwi

- [x] jednostopniowa korekta lakieru 

- [x] wymiana porysowanej listwy aluminiowej 

- [x] twardy wosk na zimę

- [  ] spojler przód

- [  ] dyfuzor tył

- [  ] renowacja skórzanej kierownicy

- [  ] oklejenie dachu w czarnym połysku

- [  ] oklejenie lusterek w carbonie

- [  ] montaż lamp LCI tyl

- [ ] obniżenie przez sprężyny Eibach

- [  ] sprzedaż zimowych felg srebrnych, opon 18'' oraz czarnych felg 18''

- [  ] zakup alufelg 19'' (jest pare odjechanych koncepcji w drodze)

- [  ] przyciemnienie lamp z tyłu

- [  ] lepsze audio / wygłuszenie

- ...

 

PS. Propozycje mile widziane! 

 

Zdjęcia z 30.10:

 

a451eb72c2de6076med.jpg

8fe765ba15393b7bmed.jpg

daff12540ebe582bmed.jpg

91da3402f9d72588med.jpg

83dbb569bd5782cdmed.jpg

e5eb429ecb75336amed.jpg

6d69bacafa45d009med.jpg

5fc9c3c3725e2ba3med.jpg

1b1ee6e73275624dmed.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi :)

Edytowane przez grabbou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To już taki klasyk, że biała w M performance. Fajny silnik i napęd i w ogóle śliczne auto. Poprzedni właściciel najwyraźniej nie spuszczał się nad kierownicą, tylko korzystał z auta normalnie :D .
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Gratulacje nabytku :)

 

Plany OK chociaż nie wiem co masz na myśli tutaj: - [ ] montaż niebieskich / czerwonych ledów w bagażniku (wzdłuż uszczelki?)

 

Zamiast świecidełek dorzuciłbym wymianę sprężyn zawieszenia na Eibach Pro-Kit, bo xdrive sterczy fabrycznie zbyt wysoko, a kiedy założysz 19" to jeszcze bardziej się to uwidoczni. No i wymianę lamp z tyłu na LCI. Galeria pani_Eve powinna być dla Ciebie kopalnią wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe kosmetyki że taka przetłuszczona czy ogólnie niezadbana ?
Ogólnie zaniedbana. Dużo śladów po biżuterii etc.

 

Dwa dni temu wyczyscilem profesjonalnymi środkami, efekt - jest mat. Niestety, okazało się że na górze jest ubytek farby, więc czeka mnie w tym temacie więcej pracy.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje nabytku :)

 

Plany OK chociaż nie wiem co masz na myśli tutaj: - [ ] montaż niebieskich / czerwonych ledów w bagażniku (wzdłuż uszczelki?)

 

Zamiast świecidełek dorzuciłbym wymianę sprężyn zawieszenia na Eibach Pro-Kit, bo xdrive sterczy fabrycznie zbyt wysoko, a kiedy założysz 19" to jeszcze bardziej się to uwidoczni. No i wymianę lamp z tyłu na LCI. Galeria pani_Eve powinna być dla Ciebie kopalnią wiedzy :)

Dzięki :)

 

Dokładnie - temat pani_E sledzilem jeszcze przed zakupem, więc mam trochę stron do przeczytania.

 

Z tymi ledami, myślałem o jakimś lepszym oświetleniu, bo jest dla mnie za ciemno podczas załadunku. Chociaż listwa wzdłuż uszczelki również mnie kusi, ale nie wiem, jak to będzie wyglądało już na samochodzie.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie odnośnie naklejek na progach. Montowałeś sam czy w serwisie?

Naklejki kupiłem już i zabieram się powoli za ich montaż tyle że mam wątpliwości jak to zrobić.

W instrukcji serwisowej wyraźnie jest napisane że ma to być DRY :)

A na YT znalazłem filmik i tam robią "na mokro".

 

Na mokro wydaje mi się bezpieczniejsze gdyż zostaje zawsze możliwość korekty i przesunięcie stickera - tyle czy to tak właśnie powinno się robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki :)

 

Odpowiedź prosta - za dużo :duh: Generalnie za same folie wyszło 530 PLNów, montaż w pakiecie ze spojlerem 430 PLN. Teraz spróbowałbym nakleić samemu, ew. tam gdzie kleiłem dach, bo ceny bardziej przyziemne.

 

Ale w efekcie odebrałem samochód "na gotowo".

 

W planach na ten miesiąc:

- obniżamy Eibach Pro-Kit

- wymiana żarówek kierunków na LED

- rozważam halogeny wymianę na LED

- rozważam wymianę spojlera na inny model (nie OEM, gdyby ktoś chciał ode mnie obecny - pisać :))

- DIY instalacja ładowarki indukcyjnej tak, że można położyć telefon w schowku i będzie się ładował - nie mogę się doczekać aż przyjdzie zestaw :)

 

W międzyczasie prowadzę mikrobloga na Instagramie, więc gdyby ktoś chciał coś polajkować od czasu do czasu, zapraszam: https://www.instagram.com/mike_f32/

 

Czas bardziej sumiennie rozpocząć prowadzenie galerii (postanowienie nowo-roczne :8))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.