Skocz do zawartości

Bmw e39 530d 2003r opóźniona reakcja turbiny


deaful

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Kupiłem e39 tydzień temu, z zakupu jestem mega zadowolony ale ma jedną denerwującą mnie wadę.

Tak jak w temacie ma problem z reakcją turbiny na gaz. Po dodaniu gazu w podłogę przez jakieś 2 sekundy prawie nic się nie dzieje a po tych dwóch sekundach jest mega kop. Im mniejsze obroty tym ten czas reakcji jest dłuższy. Jak na obrotomierzu jest 1,5tyś i wciśnę gaz w podłoge to kopa dostaje dopiero przy 2tyś. Zrobiłem taki test, że jadę na dwójce 1,5tyś obrotów wciskam gaz do końca i jednocześnie hamulec żeby nie przekroczył tych 1,5tyś, po 2 sekundach puszczam hamulec i idzie od razu na pełnej mocy tak jak powinna. Jest to szczególnie męczące przy wyprzedzaniu bo po zmianie na kolejny bieg jest te 2 sekundy przerwy zanim znów zacznie przyspieszać. Bunia jest z niemiec ma na liczniku oryginalne 240tyś, nie dymi, osiągi jak najbardziej okej, wydaje mi się że idzie lepiej od e90 (325d 197km) którym jeździłem przez ostatnie 2 miesiące i w e90 nie było tej dziury w przyspieszaniu. Ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy takim przebiegu nie powinna się jeszcze sypać. Auto sprowadzał mi znajomy ale nie zauwazył tej przypadłości przy jeździe próbnej, wyszło mnie to około 17tyś z naprawą blacharską bo miał rozbity bok i tył.

Mam nadzieje że to nic poważnego bo silnik chodzi bardzo ładnie, może to zapieczone łopatki turbiny albo jakiś zaworek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź szczelność węży podciśnienia, możesz zamienić przetworniki ciśnienia (elektrozawory) od turbiny i egr, są takie same. Może to być problem z zasyfionym zaworem egr (przycina się). Może pompa progowa nie dawać odpowiedniego ciśnienia (to raczej mało prawdopodobne). Komputer z inpa, live data na 4 biegu z gazem w podłodze i byłoby wiadomo gdzie szukać. Masz manuala?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i - oprócz tego co już napisane w powyższym poście - w komputerze podczas jazdy przyjrzałbym się jakie parametry osiąga przepływomierz. Czy mierzy właściwie, czy pomiar narasta w miarę równo z tym czego oczekuje komputer.

Na próbę można odłączyć kostkę od przepływomierza i sprawdzić czy będzie jakaś różnica w zachowaniu auta.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przepływke jak napisał kolega jak kupilem e39 ojca to miala padnieta przeplywke i auto jechalo max 160km/h po wymianie na uzywke okolo 150zł auto odzyskalo moc i predkosc. Ale btw E90 ma szybsza skrzynie E39 ma skrzynie od GM i ta skrzynia to stary model wiec nie jest to demon predkosci i auto przy jezdzie np 80km/h i naglym wcisnieciu gazu do konca bedzie mialo malego laga az zredukuje i pojedzie do przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Severo ja mam manuala :wink: ale masz racje z tą przepływką bo zrobiłem tak jak napisał Manolito czyli odłączyłem przepływkę i teraz auto reaguje na gaz natychmiastowo tylko wydaje mi się że na odłączonej przepływce ma troche mniej mocy, to normalne? Egr też profilaktycznie przeczyściłem, teraz czeka mnie jeszcze wyczyszczenie kolektora ssącego bo jest nieźle zaklejony no i oczywiście wymiana przepływki na nową bo używana też nie wiadomo czy będzie do końca sprawna. Dziękuje wszystkim za pomoc bo sam nawet nie wpadłbym na pomysł z odłączeniem przepływki. Mam jeszcze jedno pytanie, czy można włożyć do przepływki boscha wkład pierburga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeplywka kuleje to można się bawić w robienie dziurki ale tal na prawdę nic nie zastąpi nowej przeplywki/ nowego wkładu przeplywki. U siebie robiłem dziurkę, niby było lepiej - wydawało mi się, że jest dobrze bo mierzyla prawie 1000 jednostek. Jak wymienilem wkład na nowy poczułem jak to powinno śmigać. Teraz przeplywka mierzy w maxie 1200 jednostek.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.