Skocz do zawartości

[330i] dymi z wydechu film


lara

Rekomendowane odpowiedzi

A szukałeś przyczyny np. w zanieczyszczeniu silnika? sprawdź bo czasem jest tak że tworzy się nagar w silniku który się osadza...

No to nawet jeśli tak jest, to co mogę z tym zrobić? przecież nie odkurzę silnika :shock:

Wiadomo że nie odkurzysz silnika ale możesz zastosować płukankę silnika: https://www.youtube.com/watch?v=u6Rwrz6EDNk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i podobno po remoncie silnika, tak jak przed remontem tak teraz cały czas dymi na biało/siwo z wydechu, obojętnie czy samochód jest zimny czy rozgrzany dymi cały czas tak samo

 

Nawet nie jesteś pewny ,czy silnik jest po remoncie.Czy była robiona góra ,czy dół silnika,czy może nic nie było robione.

 

Był kupiony słupek silnika po remoncie i wstawiony do mojego oraz silnik uszczelniany. Ale płynu mi nie ubywa? I nie jestem pewna czy te testy działają? Raz robiłam to mi pokazało że nie jest upg walnieta a była. Kompresja na cylindrach od 11,5 do 12 barów

 

Kompresja nie ma nic wspólnego z uszczelka pod głowicą,przecież kompresja nie" ucieka " przez uszczelkę.W teście kompresji nie sprawdzisz pierścieni olejowych.

 

Silnik to może być padaka po "motodoktorze",a optymistycznie to problem z mieszanką paliwową.

Jeśli to pierścienie to na zimnym jest najgorzej,w miarę nagrzewania silnika będzie lepiej.

Można przyjąć ,że katy były wycięte ,bo paliwo dopalało się w nich i zostały "spalone",lub dostawał się olej do katów i się "zwęgliły"

 

Tak sobie poukładałem to w jedną całość nie widząc samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ktoś ma jakiś pomysł ? Bo mi się kończą a widocznie mechanicy tez sobie nie radzą, co jeden to lepszy...ostatni mechanik wymienił pierścienie olejowe, uszczelkę pod głowica i regenerował głowice plus węże od chłodnicy. Stwierdził, ze teraz dymić nie będzie. Pojezdzilam trochę i znowu to samo ubytek płynu i dym z wydechu... w samochodzie jak jest przełączony na lpg to czuć gaz nie wiem czy to przez brak katalizatorów? Już nie mam sił na ten samochód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze podjedz na stacje diagnostyczna albo do jakiegos mechanika, gdzie sprawdza sonda spaliny z wydechu.

Jesli mieszanka jest nieprawidlowa to wyjdzie to na tym tescie, a to bedzie oznaczalo, ze sondy nie dzialaja poprawnie.

Katy wyciete masz ale sondy za katami sa?

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca sond za katami tez jest wazna, ale nie wiem czy jak zostana usuniete elektronicznie to czy to ma jakis duzy nejatywny wpyw.

Przypomnialo mi sie, jak w swojej odpowietrzalem uklad chlodzenia i tez parowalo/dymilo z rury dopuki sie wszystko nie rozgrzalo porzadnie, pozniej juz nie dymilo, co prawda nie tak bardzo jak u ciebie, ale masz wyciete katy, wiec moze dlatego efekt u ciebie jest wiekszy.


Ja bym mu wlozyl w dupke sonde szerokopasmowa i sprawdzil sklad spalin i za bardzo sie nie przejmowal skoro nie ubywa ani plynu ani oleju.

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.