Skocz do zawartości

E61, Odma wyrzuca olej po wymianie rozrządu m57n2


maciekst0

Rekomendowane odpowiedzi

na forum renault laguny znalazłem taki post

https://www.scenic-forum.pl/Watek-INNY-Wywala-olej-w-rejonie-odmy-i-filtru-oleju-lekko-przyd%C5%82ugie

 

podobno problemem była pompa oleju albo filtr, ja wymieniam w poniedziałek filtr oleju i na autostrada, może jakis wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam kolejny pomysł , nieszczelność w serwie, albo poduchach silnika i wakupompa pompuje powietrze pod pokrywe zaworów .

na filmie ruski wyjmuje zaślepkę z rurki do serwa od wakupomnpy i zaczyna się masakra z demieniem z korka oleju jak u mnie. jutro zaślepiam rurke i zobaczę co jest.

filmik z ruskimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w którym miejscu zatykales przewód od wakuupompy ?zaraz przy wyjściu od wakuupompy czy ściągałem przewód od Serwa tam gdzie Ruscy na filmiku? Wydaje mi się że u mnie winna jest uszczelka pod pokrywą zaworów , jak dokładnie obejrzałem dekiel z latarka od góry zauważyłem że wychodzi w niektórych miejscach silikon ,a to znaczy że zostawili stara uszczelkę i zaciapali ja silikonem ☹️,szkoda.Jak zatykales przewód wakuupompy przestało lecieć również z bagnetu oleju? Najlepiej byłoby wymienić wszystkie przewody podciśnieniowe, ale wydaje mi się będzie może lepiej ale problem całkiem nie zniknie, filtr oleju wymieniłeś? Ja kupiłem nowy ,ale w poniedziałek jadę do mechanika ,niech zrzuca dekiel zaworów daje uszczelkę bez silikonu i wtedy wymienię olej .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ta uszczelke , oryginalnie w miejscach zakretow i nad wakupompa daje sie sylikon drybond ,

Ja wymienilem juz uszczelke na oryginal bo podciekala i dalem nowe sruby , jest sucho ale dalej dmucha , u mnie raczej winna jest wakupompa , w poniedzialek po robocie sie za to wezme to dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi wężykami kombinujecie jak konie pod górę. Ściągnijcie główny przewód od wakumpompy i podłączcie np. ręczną pompkę próżniową - Jeśli układ jest szczelny to powinien trzymać podciśnienie. Ew. można spróbować dać niewielkie ciśnienie i obserwować czy gdzieś nie syczy jak ucieka. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Czy któryś z was wymieniał miedziane podkładki pod wtryskiwaczami?

Jeden z mechaników wskazał mi to miejsce, że to także może być miejsce którędy mogą przedostawać się spaliny z komory spalania i powodować efekt przedmuchów z korka przez odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziecie kombinować i kombinować, ruskich oglądać itd...a przyczyna jest zupełnie gdzie indziej ;) Ale fajnie czyta się wątek więc kontynuujcie.

Co Twoim zdaniem jest przyczyną? Mam ten sam problem co koledzy, mam nawet te same auto 530xd e61 z 2006 roku :) pewnie jakaś trefna seria.

W trasie wpierdziela przez odmę dużo oleju do dolotu. Czy te dodatkowe ciśnienie pod pokrywą zaworów to może być wina podkładek miedzianych gniazd wtryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.