Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacja / ogrzewaniem w F30


michalpl7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam dziwny problem z F30 '2012 - posiadam klimatyzację automatyczną i ostatnimi czasy zaczyna mi ona zdrowo wariować.

 

Jak pada i jest w trybie AUTO to załącza się klima i dość odczuwalnie chłodzi samochód ( pomimo tego, że "śnieżynka" jest wyłączona i na zewnątrz wcale nie jest ciepło np. 15 C - ale np. świeci słońce co może też ma znaczenie ).

Sytuację w tym momencie ratuje tylko wyłączenie AUTO, przełączenie nawiewu na szybę przednią oraz podkręcenie temperatury do 24.5 C ( poniżej tej temperatury w ogóle nie grzeje ).

Ostatnio jechałem po autostradzie ok 140 km/h i nawet w trybie manualnym mogłem mieć takie ustawienia ( na zewnątrz ok 15 C):

- 16.5 C grzeje, że ciężko wytrzymać

- 16.0 C chłodzi, że robi się serio zimno

 

Dodam, że zarówno klimatyzacja jak i ogrzewanie działa - tzn. jak ustawię to robi się zimno albo gorąco, natomiast nie może być tak jak należy.

 

Pytanie czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami, co może być przyczyną takich problemów i gdzie to najlepiej naprawić [ poza ASO :), auto już po gwarancji ].

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie tez jest jakis problem z klimatyzacja/ogrzewaniem. Przy wlaczonym nawiewie czasami obserwuje ze zaczyna dzialac klimatyzacji mimo ze jest wylaczona. Czy ktos wie czemu tak sie dzieje?

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A po co w ogóle wyłączacie klimatyzacje (śnieżynkę) ? :roll:

Właśnie przez to tryb automatyczny wariuje. Nie rozumiem, oszczędność czy jakiś inny powód ?

Wystarczy nic nie ruszać, ustawić temperaturę i wszystko będzie dobrze, szyby nie będą parować itp.

Ewentualnie można się posiłkować pokrętłem na środku żeby powietrze na tułów było cieplejsze / chłodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się z Tobą gdyby zawsze było źle, natomiast jeżdżę tym autem już parę lat i dopiero teraz zrobił się z tym problem.

Klimatyzacja automatyczna nie jest mi potrzebna i chcę mieć nad nią kontrolę. Używam wtedy kiedy chcę a nie wtedy kiedy chce auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle wyłączacie klimatyzacje (śnieżynkę) ? :roll:

Właśnie przez to tryb automatyczny wariuje. Nie rozumiem, oszczędność czy jakiś inny powód ?

Wystarczy nic nie ruszać, ustawić temperaturę i wszystko będzie dobrze, szyby nie będą parować itp.

Ewentualnie można się posiłkować pokrętłem na środku żeby powietrze na tułów było cieplejsze / chłodniejsze.

 

Po co wylaczam klime? Dziwne ze to kogos dziwi. Z wielu powodow:

- nie lubie oddychac klimatyzowanym powietrzem jesli nie musze

- mam chorobe skory przy ktorej nie jest zalecane przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach

- dla oszczednosci paliwa, nawet jakby to byl 10gr to po co auto ma wiecej palic i zanieczyszczac srodowisko

- dla lepszych osiagow(szczegolnie przy obciazonym aucie), a co za tym idzie komfortu jazdy np. przy wyprzedzaniu

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania klimy żeby auto miało więcej mocy to możecie sobie darować. Już nawet E39 było zaimplementowane automatyczne wyłączanie klimy gdy auto wykryje gaz wciśnięty do podłogi. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem pół serio jak chcesz oszczędzać (10gr :| ) i dbać o środowisko to trzeba było sobie kupić mniejszy silnik zamiast 330d a najlepiej to przesiąść się na rower ;) Ze zdrowotnymi aspektami nie dyskutuję.

 

Przeczytaj jeszcze raz moj post ze zrozumieniem. Dbam na tyle na ile moge, co nie znaczy ze mam jezdzic rowerem. Poprostu jak mam wybor mniejsze spalania badz wieksze to wybieram mniejsze, jesli dalej Cie to dziwi to nic nie poradze.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, że gdzieś granica tego oszczędzania jest poniżej której zaczyna się już absurd. Różnica na poziomie 10 zł (strzelam) miesięcznie szczególnie przy aucie za nawet kilka setek tysięcy to właśnie absurd dla mnie. W każdym razie ja cię nie namawiam byś robił inaczej, zwyczajnie odniosłem się do twojego argumentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E90 czujnik wilgotności działa w trybie auto z włączoną klimą. Jak się wyłączy klimę to szyba paruje. Z całym szacunkiem ale mam wrażenie że właściciele najnowszych modeli BMW mają nikłą wiedzę techniczną. Nie ma w tym nic złego, bo nie płaci się za auto nadmuchanej ceny żeby je później "niańczyć", ale nie ma co prowadzić wojen światopoglądowych jak się tej podstawowej wiedzy nie ma. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wylaczam klime? Dziwne ze to kogos dziwi. Z wielu powodow:

- nie lubie oddychac klimatyzowanym powietrzem jesli nie musze

- mam chorobe skory przy ktorej nie jest zalecane przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach

 

Ok, to można zrozumieć...

 

- dla oszczednosci paliwa, nawet jakby to byl 10gr to po co auto ma wiecej palic i zanieczyszczac srodowisko

 

:duh: dziwie się, żę pisze to właściciel 330D...

 

- dla lepszych osiagow(szczegolnie przy obciazonym aucie), a co za tym idzie komfortu jazdy np. przy wyprzedzaniu

 

Tak z ciekawości, ile KM / nM zyskujesz, bo chyba coś koło 0 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wylaczam klime? Dziwne ze to kogos dziwi. Z wielu powodow:

- nie lubie oddychac klimatyzowanym powietrzem jesli nie musze

- mam chorobe skory przy ktorej nie jest zalecane przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach

 

Ok, to można zrozumieć...

 

- dla oszczednosci paliwa, nawet jakby to byl 10gr to po co auto ma wiecej palic i zanieczyszczac srodowisko

 

:duh: dziwie się, żę pisze to właściciel 330D...

 

Kolejny ktory nie rozumie ze jak mam do wyboru mniejsze zluzycie a wieksze to wybieram mniejsze. Jak chcesz to jezdzij caly rok z klima, nic mi do tego.

 

- dla lepszych osiagow(szczegolnie przy obciazonym aucie), a co za tym idzie komfortu jazdy np. przy wyprzedzaniu

 

Tak z ciekawości, ile KM / nM zyskujesz, bo chyba coś koło 0 :wink:

 

Zanim kolejny raz napiszesz taka glupote to poczytaj. http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/klimatyzacja-zlodziej-mocy-i-momentu-obrotowego/selfq

Ja nikogo nie przekonuje do jazdy bez klimy. Poprostu jesli nie mam takiej potrzebny to nie korzystam ale widze ze dalej sa tacy, ktorzy maja problem zeby to zrozumiec.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Głupoty to ty wypisujesz posiłkując się artykułami z daremnych portali, w dodatku dotyczących japońskiego szmelcu który nie ma ani mocy ani momentu obrotowego nawet bez klimy.

 

P.S. Czy Twój podpis jest uzgodniony z administracja forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kolejny raz napiszesz taka glupote to poczytaj. http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/klimatyzacja-zlodziej-mocy-i-momentu-obrotowego/selfq

Ja nikogo nie przekonuje do jazdy bez klimy. Poprostu jesli nie mam takiej potrzebny to nie korzystam ale widze ze dalej sa tacy, ktorzy maja problem zeby to zrozumiec.

 

Dziękuję za opinie "ekspertów" z Onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zanim kolejny raz napiszesz taka glupote to poczytaj. http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/klimatyzacja-zlodziej-mocy-i-momentu-obrotowego/selfq

Ja nikogo nie przekonuje do jazdy bez klimy. Poprostu jesli nie mam takiej potrzebny to nie korzystam ale widze ze dalej sa tacy, ktorzy maja problem zeby to zrozumiec.

 

Dziękuję za opinie "ekspertów" z Onetu.

Dodam że często te opinie w gazetach motoryzacyjnych są na podstawie lektury forum :)

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolega na 90% wywołał dyskusję aby pozycjonować swój skup katalizatorów.

Dostał tymczasowego bana do wyjaśnienia, a jeśli to się potwierdzi to posty razem z linkami znikną.

 

Całą resztę zapraszam do dalszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda klimatyzacja jak każdy odbiornik obciąża silnik, tylko czy te parę koni mniej przy silniku który nie wykorzystuje pełnej mocy odgrywa jakąś rolę? W 1.4 benzyna 60KM to było czuć...

 

Sent with handy.

 

Nie wiem jak to jest konkretnie w moim obecnym aucie, ale w A4 2.0 TDI B8 143KM włączenie/wyłączenie klimy dawało ogromną ( w pełni odczuwalną ) różnicę w przyśpieszaniu. Spalanie tak samo, też niższe.

Po co ma mi chodzić klima skoro jej nie potrzebuję? Co innego w upały kiedy faktycznie potrzeba i nie wyprzedzam ostro.

 

Natomiast Panowie trochę zmieniliście temat, bo tu nie chodzi teraz o to czy z nią jeździć czy też nie, tylko dlaczego tak wariuje. Tylko nie piszcie mi proszę, że świruje przez to wyłączanie ;) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.