Skocz do zawartości

lampy bixenon + ringi


Iwciu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Czy może któryś z szanownych kolegów wytłumaczyć mi jak to jest z tymi światłami bixenon BMW F11 z 2013 r. ? Zauważyłem, że w ogóle nie świecą mi te środkowe soczewki jeśli tak je mogę nazwać...

Jak włączę długie światła to świecą mi te zewnętrzne soczewki, a na mijania tylko ringi. Czy to ma związek ze świeceniem ringów? Czy gdybym wyłączył ringi to wtedy zaświecą się te wewnętrzne soczewki ?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawde jest atrapa ?528e0e5b6c7a9ecc7f68325873bae2c7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę mało precyzyjnie się określiłem więc jest tak: na przełączniku w pozycji auto jak jest dobra pogoda to świecą tylko ringi ale jak jest pochmurno to są ringi + xenon zewnętrzny potem jak włączę długie to xenon zewnętrzny ale pełny bez przesłony czyli długie

zastanawia mnie tylko ten wewnętrzny, który być może u mnie jest jednak atrapą albo doświetleniem zakrętów

czy może mi to ktoś sprawdzić? mój VIN DY13020

dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objasnienie od PeTe z mojego tematu:

viewtopic.php?f=103&t=309307

 

W reflektorach ksenonowych światła mijania i drogowe realizowane są na tej samej lampie wyładowczej (zewnętrzna soczewka).

H7 są używane tylko do doświetlania zakrętów (wewnętrzna soczewka).

 

W reflektorach halogenowych są natomiast dwie oddzielne żarówki H7 do mijania i drogowych (mijania zewnętrzna soczewka, drogowe - wewnętrzna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawe... A jeżeli ktoś ma Dynamic? W sensie Bixenony skrętne, wewnętrzna H7 też świeci?

 

Jak skręcasz kierownicę to zaświeca się wewnętrzna lampa lewa lub prawa w zależności w którą stronę skręcamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skrętnych bixenonach doświetlanie H7 działa na postoju i przy małych prędkościach. Przy wyższych (nie wiem, jaki jest "próg", ale na pewno sporo niższy niż 50 km/h) działają tylko skrętne światła. Dla mnie te H7 to światła do parkowania na ciemnych parkingach :roll:

Jedno trzeba przyznać. Barwa H7 w zestawieniu ze świecącymi w tej samej lampie ringami i ksenonową soczewką wygląda okropnie.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da się coś zrobić z tą soczewka wewnętrzną ?

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystać w jakiś sposób do np. doświetlania zakrętów czy to jest atrapa i nic się z nią nie zrobi :(

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.