Skocz do zawartości

[E90] 318i problem z dynamiką


DERREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z silnikiem N46b20 . Kiepsko wkręca się na obroty przy mocnym wciśnięciu pedału gazu czy to na postoju czy w trakcie jazdy , wkręca się ale z przerywanym dźwiękiem do 2,5 tyś obr. dalej już gładko tak samo podczas jazdy przy mocnym naciśnięciu pedału gazu z wolnych obrotów długo myśli i często przerywa, powyżej 2,5 tyś przyspiesza gładko .Problem pojawia się w niskich obrotach silnika . Nie mam nikogo w okolicy z INPĄ ,błędy jakie wychwyciłem to :

P1129

P1100

P0012

Drugi bank wartości 0,0

Świece nowe .Na biegu jałowym silnik nie reaguje na odpięcie przepływomierza .

Inne problemy które mogą pomóc w diagnozie to: pali olej , cieknie z pompy vacuum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Drugi błąd dotyczy przepływomierza, trzeci to nie przypadkiem p0112?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

W tym silniku to zdaje się że nie ma przepływomierza a to co wygląda na przepływomierz to czujnik temp, zasysanego powietrza. W Inpie jak podejrzysz analogowe wartości to powinno cały czas pokazywać 0 (jeśli rzeczywiście to nie jest przepływomierz)

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem ten przepływomierz dmuchnąłem kilka razy powietrzem . Nic to nie dało . Przepustnica czysta pomimo że kilka miesięcy temu była czyszczona . Dziwna rzecz check engine zapala się wtedy kiedy jest niski stan oleju . Po dolaniu i przejechaniu kilku kilku kilometrów check ginie. Sporadycznie zapali się w innych momentach i gaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego wskazane jest podłączenie pod inpa lub ista :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Doszła kolejna rzecz na zimnym silniku auto chodzi jak ciągnik po dodaniu gazu przerywa Check Engine mruga . Wypadanie zapłonu na 2 i 4 cylindrze . Świece wymienione na nowe 2 miesiące temu . Podmienilem cewki na 2 i 4 cylindrze dalej to samo na zimnym . Po rozgrzaniu troszkę lepiej . Na inpie valvetronic ładnie pracuje.. sonda przed katalizatorem bank 2 stoi w miejscu wartość 0. Ale sonda raczej nie odpowiada za wypadanie zapłonu. Ciekawy czy rozrząd nie przeskoczył .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz elektrozawory vanosa i odpal, najlepiej na zimnym. Może jest problem z przestawianiem faz albo rozrządem jak sam napisałeś.

Jak masz INPE to popatrz jeszcze na ciśnienie powietrza w kolektorze dolotowym, może MAP sensor wariuje.

 

Znalazłem coś takiego w necie "P1129 = downstream O2 sensors are swapped bank to bank - so disconnect them both and reconnect on the opposite connector".

Jest jakaś szansa, że sondy są podłączone odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odpiolem przewód od czujnika mimisrodowegoi zaczął pracować dobrze ....na inpi pokazuje wypadanie zapłonu na 2 i 4 cylindrze świece i cewki sprawne ,czasami słychać stukanie w środku samochodu id strony ściany grodziowej , podejrzenie krzywego walka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.