Skocz do zawartości

320xd uszkodzona skrzynka rozdzielcza napędu xDrive


Gpatryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio auto podczas przyspieszania zaczęło mi szarpać. Diagnoza ASO - uszkodzona skrzynka rozdzielcza napędu.

 

Na około 4 tys km przed awarią wymieniłem jedną przednią oponę na używkę z powodu uszkodzenia. PODKREŚLAM - wymieniona opona jest identyczna pod względem WSZYSTKICH oznaczeń. Nawet data produkcji była taka sama jak starej opony. Jedyna różnica to różnica w głębokości bieżnika od 0.5 mm do max 1mm względem starej opony.

 

Pytanie do osób, które mają wiedzę w tym temacie - Czy różnica 1 mm w głębokości bieżnika jest na tyle istotna, że doprowadziło to do uszkodzenia xDrive?

Po zmianie opony i wyważeniu wszystkich kół samochód zachowywał się jak najbardziej poprawnie. Nie migała kontrolka DSC co mogłoby wskazywać, że jednak xDrive dostaje po dupie przez zmianę jednaj opony.

 

Przebieg auta 75 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka różnica nie ma znaczenia. Robiłem już reduktory w autach które miały dużo szersze opony z tyłu i sporo wytrzymywały przebiegów. 0,5 do 1 MM w wysokości bieżnika nie zabije Ci od tak reduktora.

---------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, jestem fanem bmw i sam mam xdrive, ale ten napęd to pomyłka:-( Oczywiście mówię o trwałości i awariach a nie o właściwościach. Z drugiej strony naprawa jest na akceptowalnych kosztach więc bywaja gorsze rzeczy.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu odbieram auto z naprawy gwarancyjnej. Zapytam o koszt naprawy w ASO i dam znać.

 

Co do awarii. Skoro mówicie że 1mm różnicy nie ma wpływu to znaczy, że awaria wystąpiła bez jakiegoś szczególnego powodu? (ten typ tak ma?)

 

Bezpośrednio przed awarią zrobiłem jakieś 300 km po górskich serpentynach (większość bardzo dynamiczna jazda na limicie przyczepności), a potem 1,5 tys w trasie z czego około 400 km na autobahnie z gazem w podłodze z prędkością 200-240.

 

Czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ? Jeżeli nie to znaczy, że po prostu tak się złożyło, że xDrive się rozleciał i nie mam czym się martwić, że było to spowodowane moim sposobem użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xdrive moze rozleciec sie przy przebiegu ponizej 50 tys. pomimo dobrego uzytkowania.

Moje auto czeka wlasnie na nowa opone, wg. servisu wymiana przy roznicy wysokosci bieznika do 2 mm nie stanowi problemu.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu odbieram auto z naprawy gwarancyjnej. Zapytam o koszt naprawy w ASO i dam znać.

 

Co do awarii. Skoro mówicie że 1mm różnicy nie ma wpływu to znaczy, że awaria wystąpiła bez jakiegoś szczególnego powodu? (ten typ tak ma?)

 

Bezpośrednio przed awarią zrobiłem jakieś 300 km po górskich serpentynach (większość bardzo dynamiczna jazda na limicie przyczepności), a potem 1,5 tys w trasie z czego około 400 km na autobahnie z gazem w podłodze z prędkością 200-240.

 

Czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ? Jeżeli nie to znaczy, że po prostu tak się złożyło, że xDrive się rozleciał i nie mam czym się martwić, że było to spowodowane moim sposobem użytkowania?

 

Ja jezdze praktycznie tylko w gorach (rocznie ok 30 tkm to gory , drugie 30 to autostrady ) ... to chyba nie byl powod :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naped xdrive nie nalezy do najtwarlszych podzespolow, jest wyjatkowo wrazliwy.

 

jest wrażliwy ale jak każdy element w samochodzie, czasami wymaga naprawy i chyba po prostu trzeba to zaakceptować.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa poza ASO może zamknąć się w 3000 - 3500 także bez tragedii.

 

Tak jak napisałem wcześniej. Zależy co siadło. U mnie tarczki i olej. Koszt około 1500 zł.

 

Więcej mnie kosztowało sprzęgło komplet w 118D - 3000 zł:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Jezdze obecnie pierwszym BMW z xdrive i caly czas obawialem sie o trwalosc skrzynki rozdzielczej. No i stalo sie...po przejechaniu 60 tys. km. konieczna jest wymiana rozdzielacza, auto krotko po gwarancji. Powodem jest nieszczelnosc obudowy skrzynki rozdzielczej przez co dochodzi do wycieku oleju. Koszt naprawy to 12 tys PLN, pokryty w pelni przez BMW w ramach "good will" plus X1 jako auto zastepcze na czas naprawy.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze obecnie pierwszym BMW z xdrive i caly czas obawialem sie o trwalosc skrzynki rozdzielczej. No i stalo sie...po przejechaniu 60 tys. km. konieczna jest wymiana rozdzielacza, auto krotko po gwarancji. Powodem jest nieszczelnosc obudowy skrzynki rozdzielczej przez co dochodzi do wycieku oleju. Koszt naprawy to 12 tys PLN, pokryty w pelni przez BMW w ramach "good will" plus X1 jako auto zastepcze na czas naprawy.

 

Uuu, to nieciekawie, 60 tyś to w sumie "śmieszny" dystans a tu takie kredki, sam jestem w strachu bo jeśli u mnie ma być podobnie to lepiej żeby stało się to w okresie gwarancyjnym, po co dodatkowo obciążać własną kieszeń. A tak na marginesie jest to mój pierwszy xdrive wcześniej robiłem większe dystanse innymi napędami 4x4 i absolutnie nic się nie działo.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szybko te 60k km na skrzynke ATC.

Mialem E90 LCI 320xd - przy przelocie 150k km sprzedalem, wczesniej raz zmienialem olej w ATC i bylo ok.

Chyba faktycznie jakas wadliwa skrzynka sie trafila - albo cos z kolami jest nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.