Skocz do zawartości

F30 - poziom oleju


alph

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Właśnie wróciłem po trasie gdzie trochę pocisnąłem (wyprzedzanie i jazda ponad 200 km/h) i w związku z tym mam pytanie.

 

Mam zwyczaj zawsze po trasie: mierzę poziom oleju, a tu zonk i stan w 1/3.

 

Od wymiany oleju jest 7 000 km.

 

Wcześniej jak samochód był zalany przez ASO to zrobiłem taką samą trasę i nic nie ubyło. Teraz jak wymieniałem po pierwszych moich 10 000 km to zalałem go Millers EE Longlife Premium 5W40.

 

Dodatkowo jak wskażnik mi pokazał tak niski stan oleju to dolałem 0,6 L i zrobiłem rundkę (10km) i sprawdzam olej, a tu identyczny stan :mad2: więc podjąłem drugą próbę i dopiero wtedy wskaźnik podskoczył do maxa.

 

Czy mieliście taką sytuacje? Bo nie wiem czy czujnik wariuje czy zaczął palić olej przy większych prędkościach.

 

Co sądzicie?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mnie tez uczono tylko ze w f30 w benzynie nie ma bagnetu a komputer mierzy stan tylko przy rozgrzanym silniku i to podczas jego pracy ;)

 

Ja mam prawie 33 tys przebiegu, olej zmieniony 3 razy i jak narazie nie wzięła. Jedna zmiana w ASO, dwie własne, olej zawsze ten sam oryginał 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat mnie uczono, że poziom oleju mierzy się na zimnym silniku. Bo wtedy właśnie spływa do miski z całego układu.

 

Komputer wymaga rozgrzanego silnika.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez uczono tylko ze w f30 w benzynie nie ma bagnetu a komputer mierzy stan tylko przy rozgrzanym silniku i to podczas jego pracy ;)

 

Ja mam prawie 33 tys przebiegu, olej zmieniony 3 razy i jak narazie nie wzięła. Jedna zmiana w ASO, dwie własne, olej zawsze ten sam oryginał 5w30.

 

 

Czy miałeś kiedyś tak, że na autostradzie wyświetlił Ci się napis "przekraczasz prędkość dozwoloną" ?

 

Teraz na autostradzie wyswietliło mi się coś takiego powyżej 200 km/h, zaznaczę, że miałem włączoną nawigacje.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy, może masz limit prędkości ustawiony na 200 km/h ? W idrive można to wyłączyć.

 

 

ufff, to wyjaśniłem. miałeś rację! Włączyłem sobie ostrzeżenia dla 200 km/h:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry, ja mam diesla i jest bagnet.

 

U mnie było automatycznie ustawione ostrzeżenie na maksymalną prędkość w UK - 112km/h i jak mi to pierwszy raz wyskoczyło to się aż przestraszyłem, że cos z silnikiem haha, ale później tak jak mówicie, zmieniłem w idrive :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odświeżam temat.

 

Czy zmiana oleju z 5W30 na 5W40 może mieć wpływ na to że zaczął znikać olej?

Zmieniłeś na olej teoretycznie o większej lepkości. Jeżeli jest to olej to olej oryginalny uznanego producenta to efekt powinien być odwrotny,powinni go mniej ubywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Czy zmiana oleju z 5W30 na 5W40 może mieć wpływ na to że zaczął znikać olej?

Zmieniłeś na olej teoretycznie o większej lepkości. Jeżeli jest to olej to olej oryginalny uznanego producenta to efekt powinien być odwrotny,powinni go mniej ubywać.

 

 

Millers 5W40 EE Longlife Premium Nanodrive. Podobno najlepsze co mają:-(

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szybkiej trasie moze ubyc oleju, chociaz nie musi, to normalka. Szczegolnie przy predkosciach 200 km/h utrzymywanych na dluzszym etapie.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, mam 2015 328xi z usa, zmienialem dzisiaj olej, z silnika splynelo 4L, wiec zalalem taka sama ilosc i na rozgrzanym silniku komputerem zmierzylem poziom oleju, pokazalo tj przed zmiana poziom na MAX. Powinno niby wejsc 5.5L. Mam uszkodzony czujnik poziomu oleju czy macie moze podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz tyle ile podaje producent, a nie tyle ile zleci.


Wskaźnik komputerowy ma duży błąd więc można ten pomiar włożyć miedzy bajki.


Wg mnie masz 1l oleju za mało:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


ja w sumie mam chyba problem z olejem u siebie po usunięciu DPF. Czy to jest normalne że auto spali mi 1L oleju na około 5 tysięcy kilometrów z podziałem około 2500 autostrada +2500 miasto?


Nie mam dodatkowych objawów jak plamy oleju czy dymienie na niebiesko. Co mógłbym sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku olej wyciekal bardzo powoli przez uszczelke. Bylo to ledwie widoczne. Z tego co slyszalem to F30 (u mnie 328i z 2012) ma czasami problemy z uszczelkami.

U mnie wszystkie uszczelki byly wymianiane juz 3 razy. Co prawda zmieniam olej co okolo 8k km wiec nawet jak cos wycieka to nigdy poziom oleju nie spada ponizej wartosci zalecanych.


Szczelnosc miski byla sprawdzana 3 razy i wszystko gra, dlatego polecam sprwadzenie uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.