Skocz do zawartości

Przecierający się podłokietnik


rafter1

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie proszę na zdjęcie i przecierający się podłokietnik ( drzwi kierowcy ) , skóra Dakota , przebieg 50 tys.km , to normalne zużycie czy kolejna wpadka jakościowa i powód do reklamowania produktu BMW ?

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/fkyAWe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dramat przy takim przebiegu. U mnie 160 tyś km a skóra jak nowa. Impregnujesz ja czymś?

 

Tak , dostałem w prezencie przy odbiorze auta torbę z zestawem kosmetyków detailingowych BMW .

Ale też masz Dakotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeszcze nie widziłem tak uszkodzonej skóry w F10.

Tak przy okazji to wyczyść trochę te skóry i plastiki bo strasznie brudne, wyglądają na zaniedbane a reklamacja będzie rozpatrywana na podstawie zdjęcia które zrobi ktoś w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dramat przy takim przebiegu. U mnie 160 tyś km a skóra jak nowa. Impregnujesz ja czymś?

 

Tak , dostałem w prezencie przy odbiorze auta torbę z zestawem kosmetyków detailingowych BMW .

Ale też masz Dakotę ?

 

Tak, tez mam dakote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac nie ma idealnej f 10 11 w kazdej jest cos s....ne jak nie tapicerki to przeguby lub drgania silnika kazdy egzemplaz ma swoja niespodzianke która uprzykrzy wczesniej czy później jazde wlascicielowi i to bardzo skutecznie i kosztownie bmw czyli bedziesz mial wydatki jest jak najbardziej trafne w ty modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie sądzisz, że jakbyś miał się kierować forami internetowymi to żadnego auta byś nie kupił?

 

ja mam takie wrażenie, że opinie na forach piszą ludzie którzy szukają pomocy "bo coś nie tak"... Ci zadowoleni po prostu jeżdżą :cool2:

 

PS - może ma ktoś dane z CEPIK ile F10/F11 jest zarejestrowanych w PL i potem porównał do ilości użytkowników forum i przesiał jeszcze tych z problemami... myślę, że F10/11 wcale nie wypada gorzej od innych aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z tabletu nie bardzo potrafię ale jutro wrzucę jeszcze ciekawsze zdjęcie tego podłokietnika . Zmienił wygląd po przemyciu szmatka + woda z mydłem :duh:

I obiecana wersja po przetarciu wodą z mydłem http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/2AWEC5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skóry (jeżeli to skóra tak na marginesie) nie czyści się wodą tylko specjalnymi środkami do skór. Woda robi skórze więcej złego niż dobrego. Nie zmienia to jednak faktu, że zużycie przy tym przebiegu jest nadmiarowe.

 

Przecież nie chodzi o polewanie skóry wodą , tylko wilgotna szmatka + mydło . Na drugim zdjęciu widać ,że dakota się odbarwia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w tym miejscu była ponownie malowana. Widać to na pierwszym zdjęciu gdzie nie ma faktury skóry tylko uklepana farba. Na drugim zdjęciu odsłoniłeś właściwą fakturę, podkład i przetarcie które powstało wcześniej. Widać też plamy farby na niciach (oryginalnie są ton jaśniejsze i połyskujące).

Kupiłeś jako nową czy z np z exAG? Ktoś ją po prostu podszykował nieudolnie na sprzedaż.

Nic teraz raczej nie udowodnisz. Najprostszy sposób to kupić używany boczek na allegro, wymiana trwa 10min. Ostryga to popularny kolor więc nie będzie problemu.

ps

Woda i mydło strasznie wysusza skórę co sprzyja pękaniu, najlepiej używać do czyszczenia zestawu Colourlock, używa go większość aso a także np Kler. Wszyscy chwalą, także tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak monogramus napisał: woda wysusza skórę a to sprzyja min. jej pękaniu. Do tego zastosowanie detergentu mogło spowodować reakcję z materiałem. Nie sądzę żeby w tym przypadku skóra była dodatkowo malowana (rafter ma chyba nowe auto z salonu), problem w tym, że ona zapewne jest koloryzowana na etapie produkcji. Dakota prawdopodobnie nie jest zupełnie naturalną skórą a konglomeratem skórzano - syntetycznym z którego szyje się obicia stąd taka jej jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , auto jest od nowości moje , konfigurowane i zamawiane do produkcji przeze mnie . Panowie , przypuszczenie mojego ojca , kuśnierza z prawie 60 letnim doświadczeniem jest takie , że po procesie barwienia skóry dano zbyt małą warstwę lakieru zabezpieczającego która się starła . Tak czy siak dzisiaj zrobiłem zgłoszenie reklamacyjne w Inchcape . Auto jest w tej chwili już na przedłużonej gwarancji i o ewentualnej wymianie decyduje centrala BMW Polska a nie dealer , także czekamy . Dam znać jaki finał sprawy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkim to...nie jest skóra-niestety. Ze skóry to jest tylko siedzisko - już boki są z dermy i tyle w temacie skóra w BMW.

Nie szukajcie używek w lepszym stanie bo to nie mam sensu - dobry tapicer spokojnie dobierze Wam materiał i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.