Skocz do zawartości

Adapter Snap Media


dzidziusb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!

Właśnie nabyłem taki adapter Snap Media o nr 84212289717 mój model samochodu BMW 5 rok 2014 nr VIN D491368

Problem polega na tym iż adapter ten ładuje tel. lecz nie może się połączyć z samochodem!

Czy ktoś ma jakieś pomysły dlaczego tak się dzieję?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie snap-in o takim samym numerze działa z Iphon-em SE w X1 E84

 

czasami łapie zadyszkę i nie podnosi się przy odpaleniu auta a sam Iphone jest u mnie wpięty tylko jako źródło muzyki ze Spotify, pomaga wypięcie i ponownie wpięcie fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tego celu zakupiłem ten adapter może dwa razy udało mi się połączyć z samochodem natomiast na aplikacji Spotify nie miałem głosu chociaż widziałem postęp paska upływającej muzyki.Myślę że może być to problem z kodowaniem tego adaptera lecz nie bardzo wiem gdzie to można zmienić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tego celu zakupiłem ten adapter może dwa razy udało mi się połączyć z samochodem natomiast na aplikacji Spotify nie miałem głosu chociaż widziałem postęp paska upływającej muzyki.Myślę że może być to problem z kodowaniem tego adaptera lecz nie bardzo wiem gdzie to można zmienić

A tak z ciekawosci zapytam, co zyskujemy podpinając telefon przez snap adapter czy bedzie coś więcej niż przez bluetooth ? wiadomo ładowanie telefony :D i co jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Właśnie nabyłem taki adapter Snap Media o nr 84212289717 mój model samochodu BMW 5 rok 2014 nr VIN D491368

Problem polega na tym iż adapter ten ładuje tel. lecz nie może się połączyć z samochodem!

 

Model 525d Xdrive - EUR

Engine N47T

Production Date 2014-02-08

 

6AC Intelligent Emergency Call Intelligenter Notruf

6AE Teleservices Teleservices

6AK Connecteddrive Services Connecteddrive Services

6NR Apps Apps

 

6NS Enhanced Telephony With Extended Sm Komforttelefonie Mit Erw. Smartphon

6UH Traffic Information Traffic Information

 

855 Language Version Italian Sprachversion Italienisch

884 Italian / On-board Documentation Italienisch / Bordliteratur

 

tu masz liste jakie pasuja do twojego autka :D

 

Adapter Snap-In do urządzeń APPLE

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/525dX-N47S1/L-N/feb2014/browse/retrofitting_conversion_accessories/snap_in_adapter_for_apple_devices/

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tak z ciekawosci zapytam, co zyskujemy podpinając telefon przez snap adapter czy bedzie coś więcej niż przez bluetooth ? wiadomo ładowanie telefony :D i co jeszcze

To już wielokrotnie dyskutowaliśmy...

Zobacz sobie choćby tu:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=269673

 

Generalnie przez Bluetooth nie puścisz Spotify, musisz przynajmniej podpiąć telefon kablem (tzn. puścisz, ale tylko jako zwykły streaming BT, bez wbudowanej w auto funkcjonalności Spotify).

Więcej szczegółów znajdziesz w ww. wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blog.florianuhlemann.de/bmw-snap-musicmedia-vs-connect/

 

ja w E84 rocznik 2014 mam u siebie opcje S6NSA i adpater media (sprawdzane na 2 szt. działa z Iphone SE), radio zwykły Proffesiona czy jak się to zwie wykrywa źródło jako IPOD skąd zaciąga mi raczej cyfrowo sygnał ze Spotify (mam dokładnie taką samą funkcjonalność, jakość dzwięku jakbym podpiął Iphona SE kabelkiem pod gniazdo USB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://blog.florianuhlemann.de/bmw-snap-musicmedia-vs-connect/

ja w E84 rocznik 2014 mam u siebie opcje S6NSA i adpater media (sprawdzane na 2 szt. działa z Iphone SE), radio zwykły Proffesiona czy jak się to zwie wykrywa źródło jako IPOD skąd zaciąga mi raczej cyfrowo sygnał ze Spotify (mam dokładnie taką samą funkcjonalność, jakość dzwięku jakbym podpiął Iphona SE kabelkiem pod gniazdo USB)

W serii F w sprzęt audio jest wbudowany odtwarzacz Spotify Connect, który przejmuje sterowanie aplikacją - smartfon służy tylko jako medium dostępu do internetu oraz do autoryzacji użytkownika serwisu Spotify. Ta funkcjonalność pojawiła się bodajże w 2012 roku (być może w seriach E po tym roczniku też jest to wbudowane).

W każdym razie przy wbudowanym Spotify Connect cała obsługa Spotify odbywa się poprzez iDrive (lub dotykowo przez ekran nawigacji auta - w najnowszych wersjach). Warunkiem jest podłączenie smartfonu kabelkiem lub poprzez Snap-In oraz zainstalowanie aplikacji BMW Connected na smartofnie.

 

W menu iDrive pojawia się wtedy dodatkowe źródło "Spotify", zaś na ekranie auta aktywuje się aplikacja do obsługi serwisu, która wygląda tak: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2131699#p2131699

Jeśli na smartfonie nie uruchomimy aplikacji BMW Connected - wtedy po podłączeniu kabelkiem/poprzez Snap-In zamiast źródła "Spotify" pojawi się dodatkowe źródło "iPod", ale będzie działać w zwykłym trybie strumieniowania danych ze smartfona. To znaczy cała obsługa Spotify pozostanie w smartfonie - a z poziomu iDrive będzie można przełączać tylko utwory Next/Prev (tak samo jak przy strumieniowaniu dźwięku poprzez BT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Pan powiedział że ten adapter powinien beż problemu połączyć się z moim samochodem !

Jakimś cudem udało się połączyć lecz po wyjęciu tel. z adaptera i włożeniu nadal go nie widzi.

Jak to wytłumaczyć ?

 

 

może adapter walnięty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na smartfonie nie uruchomimy aplikacji BMW Connected - wtedy po podłączeniu kabelkiem/poprzez Snap-In zamiast źródła "Spotify" pojawi się dodatkowe źródło "iPod", ale będzie działać w zwykłym trybie strumieniowania danych ze smartfona. To znaczy cała obsługa Spotify pozostanie w smartfonie - a z poziomu iDrive będzie można przełączać tylko utwory Next/Prev (tak samo jak przy strumieniowaniu dźwięku poprzez BT).

 

nie mam iDrive stąd się nei wypowiem, ogólnie po kablu USB działa tylko z Iphonem, Android z biedą dostęp do plików audio

natomiast zgadzam się, że w opisywanym przypadku aplikacja Spotify u mnie pracuje w telefonie wpiętym w snap-in przy czym sygnał audio "po kabelku USB/czy snap-in" jest pewnie lepszy jak w przypadku stremingu po BT

 

w życiu bym do snap-in nie włożył swojego podstawowego fona ten jest podpięty tylko do samego BT działającego w moim BMW tylko jako zestaw HF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mały update do tego co napisałem powyżej:

 

Generalnie przez Bluetooth nie puścisz Spotify, musisz przynajmniej podpiąć telefon kablem (tzn. puścisz, ale tylko jako zwykły streaming BT, bez wbudowanej w auto funkcjonalności Spotify).

Więcej szczegółów znajdziesz w ww. wątku.

 

Otóż w tym tygodniu odebrałem od dealera F48 (nowe X1), wyposażone już w iDrive5 (kafelkowe) oraz w 6NW - "telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym" (która zastąpiła 6NS).

I w tym aucie można obsługiwać Spotify przez Bluetooth. Nie wiem czy to zasługa iDrive5 czy może 6NW.

Funkcjonalność Spotify jest pełna - tzn. taka jak u mnie w F11 po kablu.

 

Czy w F10/F11 ktokolwiek ma iDrive5... (kafelkowe)?

BMW zapowiadało update dla większości F-ek, ale nie wiem czy ostatecznie iDrive5 trafiło także do F10/F11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czytam te tematy o łączeniu telefonu kablem czy snap in i nie potrafie tego rozgryźć jest ktoś z was w stanie mi wytłumaczyć jak mam podłączyć telefon (galaxy s6) bym mógł obsługiwać spotify z samochodu ? obecnie puszczam przez BT i mogę tylko przełączyć następny lub poprzedni utwór. BMW F11 12.2013 duża navi z dotykiem na pokrętle idrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działa to już w android? Jakieś pół roku temu nie było opcji uruchomienia spotify w idrive jak w ios. Ja w końcu przesiadłem się na iPhone z androida z tego powodu. Na androidzie można było tylko sterować next /previous.

 

 

Cały wątek jest tutaj https://community.spotify.com/t5/Implemented-Ideas/Android-Other-Integration-of-Spotify-and-BMW-Connected-Drive/idi-p/1207484#comments

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Uruchamiasz aplikacje conecteddrive w telefonie pozniej uruchamiasz menu cinnecteddrive w aucie i odpalasz spotify w telefonie. Wtedy w menu connecteddrive powinna pojawic sie ikona spotify.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.