Skocz do zawartości

BMW E60 2.2 Nietypowe drgania na kierownicy


Dawid2551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem że już było dużo takich tematów na forum, lecz ten uważam za trochę wyjątkowy.

 

Mianowicie mam problem z delikatnymi drganiami na kierownicy w przedziale prędkości od 80-110km/h.

 

Pierwsze co w tej sytuacji zrobiłem to pojechałem na stacje diagnostyczną:

 

Diagnosta stwierdził że wszystko jest ok, jedynie widzi że są trochę wyrobione tuleje w stabilizatorze górnym z przodu oraz w wahaczu poprzecznym z tyłu, ,,lecz to nie będzie powodowało żadnych drgań na kole kierownicy" .

 

Więc poszedłem szukać dalej...

 

Wizyta u wulkanizatora, stwierdził krzywe felgi z tyłu, OK felgi chciałem i tak zmienić więc kupiłem inne felgi o rozmiar mniejsze, poprzednie były R18 , teraz założyłem R17, problem nadal występuje, opony sprawdzone, bez wybrzuszeń, równy bieżnik.

 

Dodam tylko że czasem jadę z punktu ,,A do B" 80km/h i nie mam żadnych drgań na kierownicy, wracam z punktu ,,B-A" towarzyszą mi drgania przy 80km/h , myślę że to przyczyna innego kąta nachylenia nawierzchni i dany problem daje się we znaki.

 

Szczerze nie wiem gdzie jeszcze mogę szukać :?

 

- Dla ciekawostki podczas hamowania przy małej prędkości ok.40-50km/h. coś szumi jakby w lewym kole, może to wina opon? opony to Michelin Primacy HP.

 

Bardzo proszę was o sugestię gdzie jeszcze szukać.

 

Dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.