Skocz do zawartości

E61 LCI roleta bagażnika


tofler

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie, sądząc po ciszy wnioskuję, że temat został rozpracowany i mało istotny. Chce jednak podzielić się moim przypadkiem. Problem został rozwiązany. W skrócie:. 

autko e61 LCI z 2009 roku, roleta odskakiwała ale sie nie opuszczała po zamknieciu klapy - klapa oczywiscie hydrauliczna, wyposażenie fabryczne. 

szukałem, pytałem, tu na forum, ale żadnych odpowiedzi rozwiązującycy problem. Wymieniłem moduły, podłączałem na krótko .. jedyne co pozostało do sprawdzenia a przyszło mi do głowy to - kodowanie. Usiadłem pewnego razu z INPA i ... zabkolowałem samochód - wprowadziłam auto w tryb transportu. Nie pytajcie jak .. poprstu nie zauważyłem, że coś kliknąłem. Podjechałem do "magika" od BMW .. auto odblokował i roletę też .. narazie szybko odskakuje do góry ale łagodnie zjeżdza na dół przy zamykaniu klapy. Mój"magik" używał ISTA+

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To powiedz jak to u Ciebie działa mechanicznie.

Bo u mnie wszystko jeździ. Jak mam roletę zaciągniętą to mechanizm się uruchami kilkukrotnie bezskutecznie, chyba nie ma czym złapać rolety. Jak wygladaja te mocowania, foto dałbyś radę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, chętnie zrobie zdjęcia ale co dokładnie Ciebie interesuje?

Nie bardzo wiem co chcesz powiedzieć pisząc - .. mechanizm kilkukrotnie się uruchamia .. 

u mnie działa to tak .. przy otwieraniu klapy bagażnika roleta odskakuje do góry - silniczki w słupkach podnoszą takie zapadnie i roleta podskakuje do góry ..taki sam efekt jest przy otwieraniu tylko tylnej szyby. 

Przy zamykaniu klapy roleta łagodnie schodzi w dół, słychać pracę silnika no i niestety po zatrzasnieciu się na wspomnianych wyzej zamkach, silnik pracuje w drugą stronę i mechanizm się podnosi .. 

u mnie działa to tak jak na pierwszym filmie - https://e60.5post.com/forums/showthread.php?t=1940837

a chciałbym by działało tak jak na filmie poniżej pierwszego. 

 

Edytowane przez tekto3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie własnie też odskakuje do góry szybko, tak jak u Ciebie.

Ale nie jedzie na dół, słyszę, że uruchamia się 3 razy, jak roleta jest na górze, później odpuszcza. Widzę, ze jakieś prowadnice tam jadą, ale nie sciągają rolety na dół. Tak jakby nie miało jej co złapać, może coś mam połamane.

Dokładnie chodzi mi o zdjęcie tego mocowania co jeździ w słupku, bo chyba u mnie tego brakuje, czy coś tam widać u Ciebie takiego? Jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://5series.net/forums/e61-touring-discussion-4/roll-up-cover-no-longer-resetting-106091/page5/#&gid=1&pid=11

powinienieś mieć taki  ... zaczep płetwe nie wiem jak to nazwać .. sprawdź. ja mam jeden urwany, dorobiłem i dlatego działa. ale chetnie kupiłbym taki elemencik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To u mnie oba są urwane. Cała reszta jest na miejscu. Jak znajdziesz gdzieś do kupienia to daj znać.

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
12 godzin temu, tekto3 napisał(a):

ja sobie dorobiłem, 

Daj jakiś pomysł, na drukarce 3D? 😄  ale i tak do tego projekt potrzebny, masz może fotę jak to tam zamontowane jest?

Na jakiś zatrzask, śrtubkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nic z tych rzeczy, powyżej masz zdjecie jak to wygląda, u mnie urwana płetwa, która "haczy" belkę rolety i w ten sposób ją przesuwa, dorobiłem tę płetwę - taki substytut. kojarzysz jak naprawia się pęknięty zderzak? uformowałem drut, włączyłem tę lutownicę, drut się nagrzał i wtopiłem w plastik czyli cześć, która pozostała, wyprofilowałem druty tak by imitowały płetwę no i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 13.05.2018 o 23:12, speed1211 napisał(a):

Może ktoś zobaczyć gdzie ma podłączona rolete do bezpiecznikow. Najlepiej po 08/2008 bo nie ma schematu pod moją skrzynkę bezpiecznikow.

Kabel Czerwono/Biały o przekroju 2.5mm

 

Fotka była by super bo po bezpiecznikach też nie doszedłem do celu

Witam właśnie zamontowałem roletę mam do podpiecia przewód do skrzynki bezpieczników i tą samą skrzynkę co ty tak jak pisałeś nie ma złącza podanego wds jak z tym poradziłeś?Bardzo byłbym wdzięczny gdzie podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś odwrotny problem tzn. roleta się pięknie zasuwa ale nie za każdym razem odskakuje do góry? W słupkach słychać mechanizmy jakby odskakiwały natomiast często muszę ręką je wcisnąć żeby roleta się podniosła. Ktoś miał podobnie i coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.