Skocz do zawartości

E60 modul MULF


qraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zagwozdkę otóż Mam e60 z 2005r a w niej navi z dużym wyświetlaczem na kierownicy mam guzik do telefonu oraz komend głosowych koło guzika menu też jest guzik do komend jednak nie działają. Koło lusterka mam dwa mikrofony i jeden koło klimatronika. W menu mam opcje bluetooth na samym dole i tam nie mogę zaznaczyć Staszkiem by aktywować bluetooth. Co najlepsze w bagażniku po lewej stronie nie mam modułu MULF nie mam mocowania do modułu na na błotniku ani żadnej wiązki itp. Ktoś powie co jest grane czy może modul jest osadzony gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonu w podłokietniki nie mam. Ale jest w sciance jakies gniazdo. Ale jak mogę mieć navi zmieniona. Mam duży ekran i radio z kieszenią DVD na mapy Professional. A kiery i panelu kolo i drive tez by ktoś zmieniał? Tylko po co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Każda e60 ma na kierownicy przyciski komend głosowych oraz telefonu, ale może nie być w te opcje wyposażona. Skoro twierdzisz, że masz mikrofon przy klimatroniku, to jak twierdzę, że nie masz w aucie nawet jednego. Krateczka w klimatroniku jest od czujnika temperatury. W podsufitce wyjmij plastik maskujący i sprawdź czy fizycznie są tam mikrofony. W podłokietniku możesz mieć gniazdo Aux lub/i usb lub nadmuch zimnego powietrza do podłokietnika.

 

Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voice Control po vin masz, ale bluetooth już nie. Teoretycznie moduł mulf może również obsługiwać voice control. Teoretycznie w związku z tym, że masz już mulfa to może wystarczyć aktywowanie w nim bluetooth. Rozumiem, że moduł mulf jest prawidłowo podpięty, szczególnie chodzi mi o światłowód. Te modułu lubią padać i czasami użytkownicy wypinają światłowodu i zapinają pętle eliminując w ten sposób uszkodzony moduł. Światłowód może być również zmostkowany na rozdzielaczu, który jest na lewym nadkolu. Możesz wypiąć światłowód z mulfa i po włączeniu zapłonu jeden powinien przez chwilę świecić.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie jest tak jak pisałem, moduł padł i został usunięty a wiązki ładnie schowane. Rozdzielacz światłowodu jest blisko kanapy, aby go znaleźć musiał byś zdemontować cały boczek w bagażniku. Możesz jeszcze sprawdzić pod kołem zapasowym lub na podłodze bagażnika z kołem, może coś tam znajdziesz.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... Rozebrałem te wypełnienia bagażnika od lewej strony odsłoniłem nadkole i nie ma tam żadnych wiązek ni nic. Idzie jedna wiązka od strony foteli w połowie jest jakby kostka i przypiąte do błotnika i dalej to leci do światła lewego. Jeśli jest po nr vin sterowanie głosem to musiał być ten mulf ale gdzie. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Jeśli jest po nr vin sterowanie głosem to musiał być ten mulf ale gdzie.

 

http://fs5.directupload.net/images/170704/rnvwtwmo.png

 

oraz

 

http://fs5.directupload.net/images/170704/fxk2o9f2.png

 

SA 620 : Voice Input System Spracheingabesystem - dotyczy nawigacji .

 

Nie masz seryjnie zamontowanego telefonu , ani bluetooth

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

laut (deutscher) BMW Preisliste ist die Sprachsteuerung immer auch Bestandteil des Navi Professional (siehe Preisliste Deines Baujahrs auf Seite 17 -->

Według (niemieckiego) Cennika BMW sterowanie głosowe jest zawsze częścią Navi Professional (patrz cennik swojego roku budowy na stronie 17 ->

 

http://www.treffseiten.de/bmw/info/preise/preise_5er_limousine_07_09.pdf

 

Spracheingabesystem

Spracheingabe für Teilfunktionen von Telefon, Navigation, Audio/TV, Klima, Bordcom-puter und Fahrzeugeinstellungen Im Umfang Navigationssystem Professional

 

 

Wyjście głosowe

wejście dla częściowych funkcji telefonu, nawigacji, audio / TV, klimatyzacja, Bordcom-puter i ustawień pojazdu w zakresie profesjonalnego systemu nawigacyjnego lub systemu nawigacji Professional

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

No dobra ale czemu mi te funkcje głosowe nie dzialaja.

 

autko wyprodukowano na rynek niemiecki ( SA 851 - j.niemiecki )

 

A teraz napisz prosze : masz polskie "menu" ?

Jak chcesz teraz uruchomic funkcje glosowe ?

... w j.niemieckim czy w jezyku polskim ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem e60 itp, w których to działała by obsługa głosowa bez modułu rozpoznawania mowy mulf svs. Jeśli spolszczysz sobie CCC to w ogóle zapomnij o obsłudze głosowej, nie będzie działać nawet z w/w modułem.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.