Skocz do zawartości

Bezdotykowe otwieranie klapy bagaznika


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Odkrylem ze moje auta posiada taka opcje jak bezdotykowe otwieranie klapy bagaznika. Prosze o informacje gdzie jest zlokalizowany czujnik i w jaki sposob najlepiej poruszyc noga zeby klapa odrazu sie otworzyla? Kombinuje na rozne sposoby i nie zawsze otwiera sie tak szybko jakbym tego chcial. Niestety w instrukcji obslugi nie znalazlem na ten temat zadnej informacji.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku jestem posiadaczem nowej F31 z tymże systemem i również musiałem go rozkminić. Najpewniej i najlepiej działa gdy na wysokości znaczka BMW zrobisz pod zderzakiem dynamiczny ruch jakbyś chciał kopnąć auto. Ruch tam i z powrotem. Skuteczność 90%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A Comfort Access jest?Generalnie, jak koledzy pisza, ruch pod auto noga i powrot, nie za szybko, nie za wolno.

Nie zawsze wejdzie - ale wtedy wystarczy "poprawic".


Z realoem:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=3A53-USA-01-2012-F30-BMW-328i&diagId=61_3070 (kontroler)

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=3A53-USA-01-2012-F30-BMW-328i&diagId=61_3071 (listwy z antena).


NIemniej, Comfort Access jest wymagany, zeby to zadzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Otwieranie klapy nogą jest w komplecie z otwieraniem bez kluczykowym tzw KEY LESS


Key less czyli otwieranie auta bez użycia pilota wystarczy go mieć w kieszeni pociągnąć za klamkę i auto się otwiera aby zamknąć trzeba nacisnąć takie kreseczki na klamce


70a64876fb28c83b4d21a880f790.png


Jeżeli ma się taką opcje to w komplecie z tym jest otwieranie klapy nogą , dodatkowo na klapie lub w schowku pasażera jest guziczek z kłódką który służy do wyłączenie otwierania nogą.


W innym przypadku niema opcji żeby otworzyć klapę nogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tzw KEY LESS

W BMW nazywa się to Comfort Access


 

dodatkowo na klapie lub w schowku pasażera jest guziczek z kłódką który służy do wyłączenie otwierania nogą.

Bzdura.

W schowku nie mam żadnego "guziczka", a przycisk z kłódką na klapie, powoduje całkowite zaryglowanie auta po zamknięciu klapy.

Nie ma żadnego przycisku, wyłączającego otwieranie nogą :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f30 występuje przełącznik w schowku pasażera który blokuje otwieranie klapy tylnej tzw funkcja hotelowa zostawiasz rzeczy w bagażniku, blokujesz otwieranie zamykasz schowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to nie działa, mimo ze mam


raz na rok zadziałało.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Comfort access nie ma nic wspólnego z kamerą.

To gdzie jest jakiś czujnik?

 


Zamiast szukać czujnika, rozkoduj VIN i sprawdź czy w ogóle masz tą opcję.

Sołtys, ale ja to mam i działa wspaniale, zastanawiam się tylko jak to jest oczujnikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A może ktoś wie co mogło się stać że przestało działać otwieranie nogą? Do tej pory działało idealnie.

U mnie to samo.... zauważyłem w ostatnim czasie, kiedy na dworze deszcz i mokro??

Ps. Dziś 07.01.2022, na dworze sucho, bagaznik otwiera za każdym razem bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.