Skocz do zawartości

bmw e36 328 193km głośna praca silnika


patryk328

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam problem ze swoją e36 2,8 vanos. silnik strasznie "klepie" na ciepłym, zaraz po odpaleniu samochodu z rana przez ok 2 sekundy, słychać jakby hydro popychacze, po czy silnik się wycisza, aż do momentu nagrzania , na ciepłym silnik pracuje jak słynny 2,5 tdi z zatartymi wałkami rozrządu . samochód normalnie ma moc na ciepłym i zimnym silniku, mierzyłem kompresje na ciepłym silniku i tak :

-ostatni cylinder od ściany grodziowej 12b

-5 cylinder 12b

-4 cylinder 12,5b

-3 cylinder 11b

-2 cylinder 10b

-i pierwszy niecałe 10

następnie dolałem co cylindra troszkę oleju i ciśnienie na 1,2,3 cylindrze podniosło się do 12,5 b

niestety nie miałem możliwości zrobić pomiaru na zimnym silniku

 

zaraz po zakupie ok pół roku temu zrobiłem płukankę Liqui Moly i zalałem olejem motul 5w30 już wtedy było słychać klepanie ale nie aż tak jak teraz, po 10tys km znowu zrobiłem płukankę i zalałem motul 5w30 i po tej wymianie hałas się nasilił.

 

co może być przyczyną takiej pracy ? wałek rozrządu ? szklanki? vanos ? pompa oleju-jak ją sprawdzić ? a może pierścienie ? spadek kompresji na tych 3 cylindrach to wina zaworów czy dołu silnika ?

proszę o pomoc

link do filmików z pracą silnika :

-zimny

-ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepie jak cholera. Na moje ucho to szklanki tak tłuką. A skoro mówisz, że zrobiłeś próbę olejową i podniosło ciśnienie to pierścienie też puszczają.

Tu olejem nic nie naprawisz. Trzeba rozebrać i wymienić popychacze i przy okazji rzucić okiem na pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź ciśnienie oleju na gorącym silniku, minimum 0,5bara. Przeważnie przyczyną jest wytarty zawór pompy oleju

http://bmwcentrum.pl/zawor-sterujacy-pompy-oleju-bmw-m50-m52,id748.html

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.