Skocz do zawartości

[E60] 525i Komunikat increased emissions


Lukiall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum, ale nie znalazłem nic satysfakcjonującego ponieważ tematy były związane z dieslem. Mianowicie wyskoczył mi komunikat "increased emissions" w mojej E60 525i. Dodam że jakieś dwa tygodnie temu założyłem instalację gazową.... czy to może mieć coś wspólnego? Czy jednak problem leży gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100 to ma związek z gazem jak masz sterownik gazu? Jedz do gazownika i powiedz że coś jest nie tak bo nie powinno się nic takiego wyświetlać. W sterowniku Staga jest opcja, że może pomijać powtarzające się błędy i nie będzie kontrolki check engine :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jakie mam sterowniki, bo jeszcze czekam na papiery od całej instalacji (ponoć stag ma wysłać, bo oni tam to rejestrują czy coś takiego). Dzwoniłem do tego gaziarza i właśnie mówił że sprawdzi sterowniki i powinno być ok, myślałem że może jeszcze sonda lambda poszła do piachu bo komunikat mam cały czas czy to jade na gazie czy na benzynie. Jutro jestem umówiony i zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do gaziarza i mi powiedział, że czasem tak bywa na początku, że musi się wszystko zestroić itp. (mówił też, że w wersjach amerykańskich czasem tak się dzieje) poprawił mi coś w sterownikach i wszystko na razie ok. Trwało to 5 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wersję USA? Jeśli tak to:

Tam jest dodatkowy - rozbudowany układ kontroli spalin. Poczytaj na necie żeby się upewnić (ja już dokładnie nie pamiętam) - ale jak dobrze pamiętam to warto sprawdzić połączenia rurek po zdjęciu prawego tylnego koła i nadkola. (muszę poszukać, miałem nawet gdzieś fotkę z howto z maxbimmera etc.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A masz LPG ustawiony OK czy tylko zrobil autokalibracje? Bo mam wrazenie, ze tak wlasnie bylo.

Ustawienie N52 na LPG to nie jest 5 minut!

Kup adapter ELM OBD i Torque Pro na fona i sprawdz korekty & AFR.

Prawdopodobnie masz za bogato i wali Ci korekte ponad -25% i wywala bleda.

Jesli masz staga to kup CCY adapter blutut i podepnij sie pod instalacje lpg. Tam w zakladce OBD masz tez podglad korekt - o ile masz OBD podpiete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.