Skocz do zawartości

528 - dziwny dźwięk dochodzący spod maski


hjehje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)

 

Na początku dodam, że szukałem tego samego problemu wszędzie ale nigdzie niestety nie znalazłem. Nawet nie wiem jak opisać dźwięk który się wydobywa spod maski dlatego nagrałem krótki filmik do ściągnięcia: https://megawrzuta.pl/download/631cdddbf18584695d57992f7c050984.html

 

Co dziwne, problem występuje tylko na wyłączonym silniku. Kiedy jadę samochodem ani razu nie wydał takiego dźwięku. Wyłączam silnik, zamykam samochód, wracam po 10 minutach a on tak skrzeczy.

Wydaję mi się, że dźwięk pochodzi z lewej strony samochodu (z lewej kiedy stoimy z przodu auta, czyli po stronie pasażera z przodu). Jeśli ma to znaczenie to auto posiada instalację gazową.

 

Nie wiecie może o co tutaj chodzi? Z góry dzięki za wszystkie sugestie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to buczenie wg. mnie pochodzi od reduktora lpg, jakaś nieszczelność i zaciąga powietrze lub wypuszcza i efekt "pierdziawki"
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No ale to nie jesteś w stanie przyłożyć ucha i stwierdzić czy dźwięk idzie z parownika czy nie? Jak tak, to do gazownika, chyba, że sam rozbierasz parownik i szukasz usterki.

 

Ten dźwięk bardzo rzadko występuje i ciężko napisać coś więcej ale wydaje mi się, że ten odgłos jest jakby jeszcze niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Byłem niedawno u gazownika. Wymienił jakieś uszczelki, wyczyścił reduktor i podpiął pod kompa. Na reduktorze było za wysokie ciśnienie (wtedy zawór bezpieczeństwa "zbija" to za duże ciśnienie i stąd podobno ten dźwięk) i coś tam pozmieniał i powinno być ok. Wydaje mi się, że problem występował tylko, kiedy mam mało gazu w butli (czyli np. jakieś 5-10 litrów - butla ma 59 litrów). Koszt 50 zł. Jeśli problem powróci to zdam relacje jakie dodatkowe koszty bo jest podejrzenie regeneracji lub wymiana reduktora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz sprawdzić reduktor, widzę że to Prins, to sprawdź zawór upustowy nadmiernego ciśnienia, który jest przykręcony na jego obudowie, po odkręceniu będzie sprężynka a na dole kulka która za to odpowiada. Ale nawet nie odkręcając go, w momencie kiedy się to odzywa, powinieneś poczuć gaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tylko czy mi Się wydaje czy tak jest, że po zdjęciu korka oleju ciśnienie wywala do góry :?:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.