Skocz do zawartości

BMW e39 2.0B 98r Piszczący Pasek wieloklinowy


konradszef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mega dziwny problem z piszczącym paskiem. Odpalam auto rano (pod chmurka) lub po pracy (gdzie stoi z garażu) i pasek piszczy mi przez moze kilometr lub dwa. Po przejechaniu tego odcinka wszystko ucicha. Możliwe, że skrapa sie gdzies woda nakapie i piszczy?? Gdyby dostał sie tam olej to piszczałby cały czas.. Miał ktoś może taki problem i jakoś go rozwiązał. Szkoda mi kupować kolejny pasek bo rozwiazanie jest pewnie banalne :duh:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz rolki, napinacze i czy nie kapie z pompy wody, zdejmij pasek i zobacz w jakim stanie jest. Jak sie zerwie to ciekawie sie to nie konczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to sprawdź co ci piszczy, może to być pasek główny lub pasek od klimy. Ściągnij pasek od klimatyzacji i odpal auto jak będzie dalej piszczeć to trzeba szukać na pasku głównym, jak ucichnie to coś w napędzie sprężarki.

Piszczeć może łożysko ( po uzyskaniu temperatury przestaje), felerny pasek wieloklinowy, sprężarka klimatyzacji ( łożysko, sprzęgiełko lub coś innego w układzie załączania sprężarki. Mogą to być również rolki napinające. Sprawdź czy rolki są osiowe zamontowane względem paska, ja miałem przypadek że cały napinacz miał już na tyle duży luz że rolka była przekoszona względem paska i występował tam ciągły uślizg paska na rolce i był dziwny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka się załącza jak wlaczysz klime ale pasek ja napędzają działa cały czas. Po włączeniu klimy sprzęgło na sprężarce się załącza i sprężarka pracuje. Zrzucić pasek klimatyzacji i zweryfikujesz gdzie szukać piszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porady! Odszukałem już winowajce. Tak jak pisałem piszczał tylko przez 1-2km a potem spokój. Okazało się, że w tym miejscu gdzie jest odpowietrznik od płynu chłodniczego ten na rurce plastikowej gdzie łączy dwie rumowe rurki. Od spodu jest minimalne pęknięcie i kapie z niego. Bardzo mało lecz jednak i to jest powodem piszczenia. Jutro zamawiam część i po będzie po problemie. Jeszcze raz dzięki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.