Skocz do zawartości

316i - drżenie / trzeszczenie tapicerki przy hamowaniu


ledakar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

mam problem, przy hamowaniu w moim 316i drży / trzeszcze tapicerka na drzwiach pasażera. Możecie doradzić, czym to może być spodowodane? Drży zarówno na oponach letnich, jak i zimowych, więc zakładam, że to nie jest wina opon. Może, to wina klocków hamulcowych albo tarcz? Klocki wymieniałem w zeszłym roku i na razie zrobiłem na nich 10 tys.

 

Auto jest z 2013 roku i ma przebieg 84 tys.

 

Doradźcie coś pls.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest następująca :8)

 

Podczas hamowania wytwarzane są drobne wibracje pod wpływem których elementy drzwi o których piszesz wpadają w rezonans i hałasują. Może być to spowodowane naprawami o których nie wiesz np. zbita szyba (konieczność rozebrania drzwi do jej wymiany), wymiana nagłośnienia (konieczność demontażu obudowy drzwi), poluzowany głośnik, urwany zaczep itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma drgania kierownicy to może być zwichrowana tylna tarcza podjeć sprawdzić tarcze większość mechaników ma do tego specjalnie zegary nie jest to droga usługa a wyeliminuje naj bardziej prawdopodobną przyczynę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnej stłuczki, czy naprawy. Auto z Premium Selection, wcześniej (8 miesięcy) jeździł nim Dyrektor.

 

To coś mi się wydaje, że kupiłeś samochód w Bawarii Katowice tak jak ja. Moim samochodem też jeździł niby dyrektor :mrgreen: Coś mi się wydaje, że oni sprzedają tylko samochody po "dyrektorach" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała kadra zarządzająca w BMW teraz jeździ 316i/318i, żeby pokazać że ten silnik też jedzie :twisted:

 

A w ogóle wracając do tematu. Kupiłeś używane auto to nie masz pewności co było rozkręcane co nie. To że nie ma czegoś w historii serwisowej nie świadczy, że zupełnie nic nie było robione.

Ja sam w swoim już dwa razy ściągałem boczki drzwi (wymiana audio i montaż roletek na tyle).

Dlatego proponowałbym ci jednak ściągnąć boczki drzwi i rzucić okiem na wnętrze.

Powód może być prozaiczny. Sugeruję popatrzyć na kołki montażowe boczków drzwi do blachy.

To te plastikowe białe, powinny mieć takie czarne uszczelki, które często podczas demontażu boczka odpadają. Jak sie nie zauwazy to montujesz bez tych uszczelek i podczas np. hamowania gdy boczek lekko się przesuwa (nie widzisz teog ale coś prawa fizyki) może powstać jakiś dźwięk. Te uszczelki są z takiej gąbeczki, która działa jako izolacja pomiędzy materiałem boczka a metalem drzwi.

Oczywiście może to byc u Ciebie coś zupełnie innego, ale jesteś w stanie ta kwestię rozstrzygnąć w ciągu 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.