Skocz do zawartości

Jadąc włacza sie reg. kier/brak klaskonu


Marekkg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

proszę Was o pomoc/podpowiedź.

Od wczoraj mam problem z moim samochodem BMW E39 3.0D 2002. Kilka dni wcześniej nie załączył się sensor deszczu..ale po wyłączeniu zapłonu..było OK...stwierdziłem, że jakiś mały incydent. Niestety wczoraj podczas parkowania zapaliła się poducha? Niestety byl to początek problemów :cry: . Podczas jazdy zaczęła "ruszać" kierownica tj. dół..góra...tak jakbym ustawiał sobie odpowiednią wysokość...niestety to sie dzieje podczas jazdy :cry: . ale to nie wszystko...dzisiaj zauważyłem, ze juz nie działa klakson, sterowanie radia z kierownicy...tempomat..ogólnie cała wielofunkcyjność kierownicy. Również przestał działać spryskiwacz tylnej szyby...i wycieraczka tylna. Przednia wycieraczka dziala..ale nie wiem czy na sensor... I co teraz napiszę...to jest dziwne..podczas naciśnięcia klaksonu..zapala się poducha??? Ręce mi opadły.....

 

Dzisiaj z kolegą (mechanikiem) zamieniliśmy taśmę (całą obudowę)....i niestety jest to samo....chyba, ze moja i kolegi jest uszkodzona?? byłby to dziwny zbieg okoliczności..?

 

Proszę Was o pomoc...auto moje jest wychuchane..wygłaskane....no ręce mi opadły.

Proszę o wszelkie podpowiedzi.

 

Marek z Kołobrzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam w necie i znalazłem podobne objawy ignition switch. Jakiś switch ktory ustawia się w zależności od położenia kluczyka. Gdzieś przeczytałem, że takie objawy swiadcza o uszkodzeniu stacyjki w pozycji drugiej. Często wypala sie tam styk. Nalezy wymienic ten stycznik lub obejsc uklad za pomoca dodatkowego przkaznika. czyli ignition switch. Jest również na youtube

 

Nie wiem..ale chyba to jest ten problem??

 

może jednak ktos cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.